بهترین انیمه های عاشقانه به انتخاب مجله اینترنتی وارونه!

با بخش دوم از بهترین انیمه های عاشقانه در خدمت شما هستیم و قصد داریم تعدادی از بهترین انیمه های رومنس را به شما معرفی کرده و مورد بررسی قرار دهیم. قبل از مطالعه بهترین انیمه های عاشقانه به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی نیز به بخش اول انیمه های عاشقانه بیاندازید.

این انیمه ها در بهترین انیمه های عاشقانه به طور کلی انیمه هایی سرشار از احساسات هستند؛ و داستان ها در آنها به شیوه ای پرداخته و ترسیم می شوند که شاید حتی بشود گفت خیلی از فیلم ها و سریال ها، به پایشان نمی رسند!


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: بهترین انیمه های کمدی عاشقانه که حتما باید ببینید! عاشقانه همراه با خنده! قسمت اول


قبل از شروع مطلب، از شما دوستان خواهشمندیم در صورتی که انیمه ای که لایق حضور در لیست بوده، در این لیست نیست، از طریق دیدگاه ها به ما اطلاع دهید تا در بخش های آینده یا سایر لیست ها، معرفی شود.

بهترین انیمه های عاشقانه

قلعه متحرک هاول/ Howl’s moving castle

انیمه زیبای هایائو میازاکی، اقتباسی از یک رمان با همین نام، نوشته دایانا وین جونز، یکی از بهترین و شگفت انگیزترین انیمه های عاشقانه است!

داستان آن، در زمان جنگ جهانی اتفاق می افتد؛ و راجع به دختری به نام سوفی است که در مغازه کلاه فروشی خانوادگی اش، مشغول به کار است. در اطراف شهر او، قلعه ای مخوف است که بعضی وقت ها می توان آن را دید. طبق شایعات مردم، آن قلعه، متعلق به جادوگری خبیث به نام هاول است.

البته که سوفی کاری به اینها ندارد، و سرش به زندگی آرام خودش گرم است. تا اینکه یک روز، جادوگر ویست زمانی که سوفی در مغازه، تنها بود، وارد می شود و به دلیل نامعلومی، او را از یک دختر هجده ساله، به پیرزنی نود ساله تبدیل می کند…

ظاهر این انیمه ممکن است ساده به نظر برسد، ولی باطن آن، بسیار عمیق و زیباست. و البته، جزء آن عاشقانه های بیخودی نیست که معلوم نیست اصلا چرا ساخته می شوند.

کتاب قلعه متحرک هاول هم بسیار دوست داشتنی است و شوخی های متعدد و جالبی دارد. پیشنهاد می کنم بعد از تماشای این انیمه، به سراغ کتاب آن هم بروید. زیرا به وقایع و شخصیت ها، از دید دیگری می نگرد. همچنین برعکس انیمه، تمرکزش روی جنگ نیست، بلکه نبرد خیال انگیز جادوگران را نشان می دهد.


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: بهترین انیمه های اکشن عاشقانه که باید تماشا کنید! بخش اول


بهترین انیمه های عاشقانه

Clannad: After story

این انیمه، در واقع فصل دوم انیمه Clannad محسوب می شود؛ ولی لازم نیست که حتما قبل از افتراستوری، Clannad را تماشا کرده باشید. اینکه کاراکترها را بشناسید و یا یکی دو قسمت از Clannad را دیده باشید، کافی است.

داستان این انیمه، راجع به دانش آموزی دبیرستانی به نام تومویا است که در زمان کودکی اش، مادرش را از دست داده است. همین موضوع باعث می شود که پدرش، دچار افسردگی شده و به سمت و سوی بدی کشیده شود. تومویا، در تنهایی خودش به سر می برد و زندگی چندان خوشایندی ندارد. تا اینکه یک روز، با ناگیسا، دختری دبیرستانی که یک سال از او بزرگتر است آشنا می شود…

انیمه Clannad: After story، با داستانی شیرین و سرشار از احساسات، انیمه ای غم انگیز است که با دیدنش، از دید دیگری به زندگی نگاه می کنید. Clannad: After story، درباره قضاوت ها، غم ها و شادی ها، دوستی ها، خانواده و چندین موضوع دیگر است. و از آن انیمه هایی است که با داستانسرایی خاص، شما را مجذوب خود می کند.


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: نقد انیمه Clannad: After story ؛ دنیای شیرین یک خانواده


آثار ماکوتو شینکای

راستش، خیلی سخت است که بخواهیم از میان کارهای ماکوتو شینکای- که تقریبا همگی عاشقانه هستند- یکی، دو مورد را برای حضور در این لیست انتخاب کنیم. زیرا همگی آثار عاشقانه او، انیمه هایی زیبا و قابل درک هستند. موسیقی شان هم که حرف ندارد.

علاوه بر آن، حتی انیمه هایی که او ساخته ولی عاشقانه محسوب نمی شوند، به دلیل احساسات سرشارشان، انیمه هایی هستند که طرفداران ژانر عاشقانه، از آنها لذت خواهند برد. اگر دوست دارید به صورت با انیه های عاشقانه ای که او ساخته آشنا شوید، حتما مطلب معرفی آثار ماکوتو شینکایرا مطالعه کنید.

دختری که در زمان پرید/ The girl who leapt through time

انیمه سینمایی دختری که در زمان پرید، به کارگردانی مامورو هوسودا، انیمه ای علمی- تخیلی، درام و عاشقانه است. این انیمه، با استفاده از ایده سفر در زمان و عواقب آن، موفق شده تبدیل به اثری دلنشین و به یادماندنی شود.

داستان این انیمه، راجع به ماکوتو، دختری دبیرستانی است که یک روز موقع برگشتن به خانه، با قطار تصادف وحشتناکی می کند. او چشمانش را می بندد، و زمانی که آنها را باز می کند، به چند دقیقه قبل برمی گردد!

او متوجه می شود که از منشا نامعلومی، قابلیت پرش زمانی پیدا کرده است. اول، او خیلی خوشحال و راضی با این قضیه برخورد می کند؛ اما طولی نمی کشد که پرش های پی در پی او، شروع به آسیب زدن به خودش و اطرافیانش می شود…

این انیمه پیچیده، با پایان گنگش، انیمه ای است که هم طرفداران ژانر علمی- تخیلی و هم طرفداران ژانر عاشقانه می توانند از آن لذت ببرند.


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: بررسی انیمه دختری که در زمان پرید ؛ The girl who leapt through time


بهترین انیمه های عاشقانه

زیبا همچون ماه/ Tsuki ga kirei

این انیمه کوتاه سریالی، انیمه است که به همه توصیه می شود! داستان آن، راجع به گروهی از دانش آموزان مقطع راهنمایی است که به زندگی عادی خودشان مشغول هستند. دو شخصیت اصلی، پسری به نام کوتارو، نوجوانی است که به نویسندگی علاقه دارد، و دانش آموز دیگری به نام آکانه هستند.

پیشنهاد می کنم اگر از طرفداران ژانر عاشقانه هستید، به هیچ وجه این انیمه را از دست ندهید؛ زیرا آکانه و کوتارو، یکی از کیوت ترین زوج هایی هستند که می بینید! و همین موضوع باعث شده این انیمه، از اول تا آخر، کیوت باشد!

این انیمه دوست داشتنی، با سیر روایتی عادی و روزمره، شما را در محیط مدرسه ای و عاشقانه اش غرق می کند. اگر از طرفداران انیمه هایی مثل زمزمه قلب یا Just because! هستید، این انیمه می تواند شما را به شدت جذب خود کند.

هیولا کوچولوی من/ My little monster

انیمه هیولا کوچولوی من، راجع به دختری جدی و سختگیر نسبت به درس هایش، به نام شیزوکو است که یک روز، از طرف معلمش، مامور می شود تا به پسر به ظاهر ترسناک مدرسه، که نزدیک مدرسه هم نمی شود، وسایلی را برساند و او را تشویق به آمدن به مدرسه کند. او متوجه می شود که این پسر آن قدرها هم که به نظر می آید ترسناک نیست؛ و بیشتر تنهاست. او برای دوستانش اهمیت زیادی قائل می شود ولی دوستان مناسبی را برای خود انتخاب نکرده است. همه این موضوعات، باعث می شوند که دوستی خاصی بین این دو شکل بگیرد…

این انیمه جذاب، که شوتی طبعی خاصی دارد، به مسائل گوناگونی مثل دوستان واقعی، تنهایی، قضاوت کردن و… می پردازد؛ و بسیار سرگرم کننده و دوست داشتنی است. پیشنهاد می کنم اگر از طرفداران ژانر عاشقانه هستید، به هیچ وجه انیمه هیولا کوچولوی من را از دست ندهید!


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: ده تا از بهترین رمان های بصری برای اندروید! پیوند با انیمه!


بهترین انیمه های عاشقانه

زمزمه قلب/ Whisper of the heart

انیمه زمزمه قلب، که با نام نجوای درون هم شناخته می شود، انیمه ای سینمایی و با محیطی صمیمی است. این انیمه، مثل زیبا همچون ماه، به اواخر دوران راهنمایی، زمانی که همه درگیر انتخاب دبیرستان مناسب هستند می پردازد. و مثل همان انیمه، شخصیت اصلی اش عاشق نویسندگی است و به خاطر نوشتن رمانش، نمی تواند روی امتحاناتش تمرکز کند.

زمزمه قلب، سفر دختری جوان است که کم کم یاد می گیرد چگونه به آرزوهایش دست پیدا کرده و همچنین احساساتش را مهار کند.

یادتان نرود که سازنده این انیمه، استودیو جیبلی است! جیبلی می تواند باز هم با داستانی به ظاهر ساده یا کودکانه، اثری بسازد که می تواند هر کسی را با هر سن و سالی جذب خود کند!

بهترین انیمه های عاشقانه

خاطرات پلاستیکی/ Plastic memories

انیمه خاطرات پلاستیکی، یکی از غم انگیزترین انیمه هاست! و با همان قسمت اول خود، نشان می دهد که چقدر ناراحت کننده است!

داستان خاطرات پلاستیکی، مربوط به آینده می شود؛ زمانی که انسان ها موفق به ساخت اندرویدهایی می شوند که دارای عواطف و احساسات هستند و خاطرات مخصوص به خودشان را دارند. اما بعد از نه سال خدمت به یک انسان، این اندرویدها نیاز به بازیابی دارند؛ یعنی باید تمام اطلاعاتشان توسط کارخانه سازنده پاک شود. اگر این اتفاق نیفتد، اندرویدها دچار خطا و مشکل می شوند.

با این حال، انسان هایی هستند که این اندرویدها را مثل خانواده خود می دانند و خود آن اندرویدها هم احساسات خود را نسبت به صاحبانشان دارند. همین موضوع باعث شده با هربار بازیابی که در این انیمه انجام می شود، بیننده دچار ناراحتی شود.

حالا، شحصیت اصلی خاطرات پلاستیکی، که پسری ۱۸ ساله است در یکی از کارخانه های تولید اندروید، به عنوان بازرس بازیابی، استخدام می شود…

احساسات شدید بیان شده در این انیمه، به همراه تم علمی- تخیلی، باعث شده انیمه خاطرات پلاستیکی، به تجربه ای جذاب و منحصر به فرد تبدیل شود؛ و بتواند به خوبی احساسات شما را تحت تاثیر قرار دهد.


همچنین علاوه بر بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: غم انگیزترین فیلم های عاشقانه نتفلیکس که حتما باید ببینید!


(Say I love you (Sukitte ii na yo

این انیمه عاشقانه- مدرسه ای، برای تنوع بد نیست. سبک این انیمه، عاشقانه اعصاب خردکن است (مصوب فرهنگستان زهرا کیائی)، یعنی عاشقانه ای که همان اول کار، دو شخصیت اصلی به هم می رسند و بعد، صدبار تا مرز جدایی می روند و برمی گردند. یا با مسخره بازی ها و رو راست نبودن با خودشان، بیننده را حرص می دهند. سبک عاشقانه اعصاب خردکن، سبکی است که میان طرفداران ژانر عاشقانه، خیلی محبوب است. و این نشان می دهد که طرفداران این سبک، چه اعصاب فولادینی دارند.

انیمه Say I love you، در مورد دو نوجوان است که کم کم به کمک همدیگر، خلا درونشان را پر می کنند. یکی از آنها دختری تنهاست که مدام در مدرسه تحقیر می شود و دیگری، پسری است که آدم های “واقعی” زیادی در زندگی اش وجود ندارند.

این دو نفر، بارها با کارهایشان شما را حرص می دهند و چیزهایی به شما می آموزند. به همین دلیل، این انیمه، یکی از افتخارات سبک عاشقانه اعصاب خردکن محسوب می شود.


در صورت علاقه می‌توانید کانال نماشای، کانال یوتوب و کانال اینستاگرام مجله وارونه رو دنبال کنید!


بهترین انیمه های عاشقانه

چون که زیرا! (فقط به خاطر اینکه)/ Just because!

انیمه ای دیگر در سبک عاشقانه اعصاب خردکن؛ که به معنای واقعی زیبا و دوست داشتنی است! این انیمه، به دلیل اینکه یکی از طرفین با خودش صادق نیست و همچنین در داستان مدام بدشانسی و البته قضاوت های اشتباه پیش می آید، در این سبک محسوب می شود. و چون دو شخصیت اصلی از هم خیلی فاصله دارند، جان بیننده به لبش می رسد تا بلاخره بخواهد این دو را کنار هم ببیند.

این انیمه، در محیطی مثل “زیبا همچون ماه” اتفاق می افتد، ولی به جای راهیابی به دبیرستان، در Just because!، شخصیت ها برای راهیابی به دانشگاه و تعیین سرنوشتشان نگرانند. بنابراین اگر از انیمه زیبا همچون ماه لذت بردید، این انیمه می تواند برایتان لذت بخش باشد.

امیدوارم از مطالعه بهترین انیمه های عاشقانه لذت برده باشید.  

در ادامه بهترین انیمه های عاشقانه بخوانید: