پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

بهترین فیلم های اکشن 2020 را از دست ندهید! 

بهترین فیلم های اکشن 2020؛ فیلم هایی که نفستان را بند می آورد

2020 علاوه بر سال شروع کرونا، سال اکران فیلم های اکشن بود. اگر هنوز هم تعطیلی ها و محدودیت های کرونا حوصله تان را سر برده اند، می توانید با تماشای بهترین فیلم های اکشن 2020 کمی هیجان به زندگی تان بیاورید. یادتان باشد این فیلم ها از حالت کلیشه ای اکشن خارج شده، ممکن است فکر کنید ستاره های فیلم اکشن فقط باید مرد باشند اما نه. خیلی از فیلم هایی که می خواهم به شما معرفی کنم نقش های اصلی را به خانم ها داده اند. و انصافا فیلم های خیلی خوبی از آب در آمده. پس با ما باشید تا بهترین فیلم های اکشن 2020 را به شما معرفی کنم.


مطلب پیشنهادی: بهترین فیلم های تینیجری نتفلیکس


Chick Fight / دعوای دخترانه

 • کارگردان: پاول لیدن
 • بازیگران: مالین اکرمان، بلا تورن، دولچه اسلون و کوین کانلی

آنا یکی از دخترهایی است که برای جمع و جور کردن زندگی اش به کلوب زیر زمینی ملحق می شود که کار اصلی شان دعواست. پس از گذشت مدت کمی او متوجه می شود که چه ارتباط نزدیکی با این ورزش دارد. شاید به نظرتان خنده دار باشد اما کلوب دعوای دخترها به همین سادگی ها تمام نمی شود. او در ادامه متوجه می شود که گذشته اش بیش از آنچه فکر میکند به این باشگاه ربط دارد. هر کسی که عاشق ژانر رمز آلود-اکشن است باید این فیلم را تماشا کند.


Tenet/ انگاشته

نقد و بررسی فیلم تنت TENET
 • کارگردان: کریستوفر نولان
 • بازیگران:  جان دیوید واشنگتن، الیزابت دبیکی، کنت برانا، رابرت پتینسون و آرون تایلر-جانسون

شاید تبدیل یک دعوای ساده به جنگ جهانی سوم به نطرتان خنده دار باشد اما این اتفاقی است که در این فیلم می افتد. در جریان همه گیری ویروس، مشکلات فراوان سیاسی و اوضاع نابهنجار سیاره ی ما، بدترین چیز ممکن جنگی است و بس! همین جای داستان است که جان دیوید واشنگتن، شخصیت اول فیلم وارد داستان می شود. کاراکتر او، که در واقع شخصیت اول داستان محسوب می شوددر ماموریتی فوق خطرناک پلات اصلی فیلم را می سازد. او باید از مشکلی بزرگتر جلوگیری کند. در حالیکه زمان بسیار کم است و شرایط بسیار بحرانی! نولان بیشتر از پنج سال بر روی فیلم‌نامه کار کرد پس در حین دیدن فیلم باید حواستان به تمام جزییات و ریزه کاری های خاص نولان باشد. کار تولید فیلم به صورت رسمی از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز و در مارس ۲۰۱۹ گروه بازیگران تکمیل شد.جالب است بدانید که این فیلم در طی سه ماه و در هفت کشور جلوی دوربین رفت. ابتدا قرار بود در ماه ژوئیهٔ ۲۰۲۰ به روی پرده برود،اما به دلیل همه گیری کرونا نمایش آن دو بار به تأخیر افتاد. در نهایت فیلم در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۰، به صورت آی مکس ۳۵ میلی‌متری و ۷۰ میلی‌متری اکران شد


sleepover / شب نشینی

 • کارگردان: تریش سی
 • بازیگران: سدی استنلی، مکسول سیمکینز، مالین اکرمان و جو منگنیلو

همه ی پدر و مادر ها راز هایی برای مخفی کردن دارند. اما بعضی از راز ها خیلی بزرگند. شاید هم شوکه کننده باشد. تصور کنید مادرتان مجرمی در حال تعقیب باشد که حالا با شخصیتی جعلی پنهان شده. بله! این دقیقا همان اتفاقی است که برای خواهر و برادر داستان این فیلم، کلنسی و کوین می افتد. مادرشان مجبور می شود آخرین ماموریتش را انجام دهد و این خواهر و برادر در نهایت مجبور می شوند با همکاری هم مادرشان را از این وضعیت نجات دهند.


Rogue / یاغی

بهترین فیلم های اکشن 2020
 •  کارگردان: ام. جی. باست
 • بازیگران: مگان فاکس، فیلیپ وینچستر و گرگ کریک 

تا به حال شده با خودتان بگویید: « دیگه بدتر از این نمیشه!» خیلی از اوقات واقعا بدتر هم می شود. این اتفاق برای مگان فاکس در این فیلم می افتد. او رهبر تیمی از ماموران در آفریقاست که در صحرایی بی آب و علف گیر می افتد. هر لحظه همه چیز بدتر و بدتر می شود. می توانید تصور کنید در یکی از بدترین جاهای دنیا گیر کرده باشید، یک مزدور باشید که برای انجام عملیاتی اجیر شده اید و در نهایت شیر به شما و تیمتان حمله میکند؟ فیلمبرداری این فیلم هیجان انگیز در طی 22 روز انجام شد اما از هر فیلم اکشنی که فکرش را میکنید اضطراب و درگیری بیشتری دارد. پس اگر به دنبال این هستید که کمی آدرنالین خونتان را بالا ببرید دیدن این فیلم را از دست ندهید.


Extraction / استخراج

فیلم Extraction با بازی گلشیفته فراهانی
 • کارگردان: سم هارگریو 
 • بازیگران: گلشیفته فراهانی، کریس همسورث، رودراک جیزوال، راندیپ هودا 

علاوه بر گلشیفته فرهانی، کریس همثورت یکی از بازیگران این فیلم اکشن است. او به عنوان مامور ارشد عملیاتی برای نجات بچه ای دزدیده شده انتخاب می شود. داستان از آنجایی شروع میشود که رئیس بزرگترین باند مواد مخدر بنگلادش پسر 15 ساله رئیس بزرگترین باند قاچاق مواد هند را گروگان میگیرد و در این حین تایلر(کریس همسورث) که سربازی باتجربه است توسط باند هندی استخدام میشود. اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی زود دنبال صحنه های اکشن در فیلم ها میگردند اکسترکشن گزینه ی درستی برای شماست. چون خیلی زود جواب صبر بیننده را میدهد و ضربان قلبتان را بالا میبرد.

مرتبط: نقد و بررسی فیلم extraction ؛ خیزی برای دنباله سازی 


Ava / ایوا

نقد و بررسی فیلم Ava
 • کارگردان: تیت تیلور 
 • بازیگران: جسیکا چستین، کالین فارل و جینا دیویس

ایوا یک آدمکش است که به سراغ یک تاجر فرانسوی به نام پیتر همیلتون می رود. پیش از بازگشت او به بوستون، یک زن صدای صحبت هایش با هدف را می شنود. ایوا به بوستون می رسد و در یک هتل می ماند. او به دیدن خواهرش جودی می رود و معلوم می شود که ایوا ۸ سال پیش از خانه فرار کرده است. سپس برای یک ماموریت دیگر به ریاض می رود تا تاجری آلمانی را بکشد ولی همه چیز باید طبیعی به نظر برسد. او سم به آن تاجر تزریق می کند تا در عرض ۱۵دقیقه مرگی شبیه سکته داشته باشد. اما دو نفر از زیردستان تاجر خبردار می شوند. خبر دار شدن این دو نفر کلاف کار آدمکش داستان را سردرگم میکند و او مجبور به کارهایی می شود که نباید در واقع انجام می شد. راز آلود بودن این فیلم از نقاط قوتش است. پس دیدنش را از دست ندهید.

مرتبط: نقد و بررسی فیلم Ava ؛ غرق در کلیشه 


The Old Guard/ نگهبانانی از دیرباز

 • کارگردان: جینا پرینس-بایدوود
 • بازیگران:  شارلیز ترون، ماتیاس اسخونارتس، مروان کنزاری، لوکا مارینلی و چیویتل اجیوفور

چه کسی بهتر از چارلیز ترون؟ اینبار او نقش جنگنده ای جاویدان را بازی میکند که از نیرویش برای درمان و شفای انسان ها در زمین استفاده میکند. در این فیلم رهبری جنگجویی به نام اندی (اندروماش) ،شارلیز ترون ، یک گروه ۴نفره از جنگجویان ورزیده و نامیرا را برای محافظت از مردم رنج دیده در دنیا جمع میکند. یک تبهکار با فریب یک مامور سابق برای یافتن این جنگجویان بهره می‌گیرد تا به سر جاودانگی آنان پی ببرد. در واقع تقابل افراد سود جو وقهرمانان داستان این فیلم را پیش می برد. پلات هیجانی- فانتزی فیلم بینندگان اکشن دوست و علمی-تخیلی را در کنار هم نگه می دارد. پس اگر طرفدار این دو ژانر هستید بازی زیبای شارلیز ترون را در این فیلم از دست ندهید.

مرتبط: نقد و بررسی فیلم نگهبانان قدیمی ؛ در منجلاب یک آنتاگونیست سطحی 


Birds of Prey / پرندگان شکاری

 • کارگردان: کتی یان 
 • بازیگران:  مارگو رابی، جرنی اسمالت، مری الیزابت وینستد و رزی پرز

هارلی کویین اینبار به گروه سویساد می پیوندد. پس از جدایی از گروه های بلک قناری، هانترس، رینی مونتارا این بار قرار است داستانجدیدی از او ببینیم!نخستین نمایش فیلم در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ در مکزیکو سیتی بود، و سپس در ۷ فوریه ۲۰۲۰ در ایالات متحده اکران شد. فیلم با واکنش‌های مثبتی از سوی منتقدان همراه بود و در زمینه سبک بصری، کارگردانی و هنرنمایی رابی و مک‌گرگور مورد تحسین قرار گرفت، اما منتقدان نسبت به فیلم‌نامه انتقاداتی داشتند. البته این را هم بگویم که چنین انتقاداتی هیچ از شهرت و فروش بالای این فیلم کم نکرد و پرندگان شکاری به عنوان هشتمین فیلم پر فروش 2020 انتخاب شد.


The Hunt / شکار 

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: کراگ زوبل
 • بازیگران: بتی گیلپین، آیک بارینهولتز، ایمی مدیگان، اما رابرتس، اتان سوپلی و هیلاری سوانک

حتما برای شما هم پیش آمده! گاهی لحظات بین خواب و بیداری خیلی شیرین و گاهی هم خیلی دردناک و بد هستند. معمولا در این لحظات نمیدانید کجایید و چه اتفاقی برایتان می افتد. اتفاقی که در این فیلم برای کاراکتر ها می افتد 10 برابر بدتر و سخت تر از این حالت بین خواب و بیداری است. این کاراکتر ها باید در یک بازی انسان ها را شکار کنند. البته این کابوس خیلی بیشتر از اینها جلو می رود. این فیلم در ۱۳ مارس ۲۰۲۰ اکران شد ولی پس از تنها یک هفته به علت کرونا نمایشش متوقف شد. اما خیلی زود کمپانی یونیورسال نسخه ی دیجیتالش را در دسترس عموم قرار داد. دنیای بین خواب و بیداری این فیلم نظر هر عاشق هیجان دوستی را به خودش جلب میکند. پس هرگز از دستش ندهید.


The New Mutants / جهش‌یافته‌های جدید

 • کارگردان: جاش بون
 •  بازیگران: آنیا تیلور-جوی، میسی ویلیامز، چارلی هیتون، بلو هانت، هنری زاگا و آلیس براگا 

داشتن ژن های جهش یافته همیشه خیلی خوب و عالی نیست. میزی ویلیامز که در این فیلم ایفای نقش میکند از پس این نیرو خیلی خوب بر میاید. البته داستان فیلم فقط در مورد این یک نفر نیست. در واقع درباره ی پنج جوان جهش یافته است که به تازگی در حال کشف توانایی های خود هستند آنها برخلاف میلشان در یک مرکز مخفی نگهداری می شدند ، اما تصمیم میگیرند برای فرار از تمام توانایی هایشان استفاده کنند. در راه تلاش برای فرار کم کم یاد میگیرند که چه نیروهایی دارند و با عبرت از خطاهای گذشته راه را برای خودشان باز میکنند.


Wonder Woman 1984/ زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: پتی جنکینز 
 • بازیگران: گل گدوت، کریس پاین، کریستن ویگ، کانی نیلسن، رابین رایت و پدرو پاسکال

.در سال ۱۹۸۴ و در طول جنگ سرد،زن شگفت انگیز داستان با دو دشمن قدرتمند روبه‌رو می‌شود: باربارا ان مینروا و مکسول لرد. عشق او استیو برای نجاتش بر می گردد. آنهم با سنگ آرزوها بر می‌گردد، اما استفاده از این سنگ هزینه‌ای دربردارد؛ که مهم‌ترین دارایی فرد را از او می‌گیرد. وقتی دایانا آرزوی بازگشت استیو را می‌کند، قدرت‌هایش را از دست می‌دهد و مجبور می‌شود، آرزوی خود را پس بگیرد تا دنیا را نجات دهد. اگر می خواهید ادامه ی این داستان تخیلی اکشن را بدانید فیلمش را ببینید. مطمئنم پلک نمیزنید!


Secret Society of Second-Born Royals / انجمن مخفی فرزندان دوم خاندان های سلطنتی

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: آنا ماسترو
 • بازیگران: پیتون الیزابت لی، اولیویا دیبل، اسکایلار آستین، الودی یانگ، اشلی لیاو و نیلز فیتچ

این فیلم علمی تخیلی بازسازی داستان شاهزاده هایی است که از تاج و تختشان دفاع میکنند. البته همه چیز اینقدر ساده نیست. شاهزادگان این فیلم یک قدم فراتر میگذارند تا شما وقت پلک زدن هم نداشته باشید. در خلاصه داستان این فیلم اکشن و ماجرایی ، جوانی به نام سم برای سلطنت‌های طبقات جدید از نسل دوم که وظیفه نجات جهان را دارند یک برنامه آموزشی کاملا مخفی و سری ترتیب می‌دهد. شاهزادگان این فیلم در این برنامه ی آموزشی هر کدام قابلیت ها و استعداد های خودشان را کشف میکنند. برای دیدن این فیلم حتما وقت بگذارید.


The King’s Daughter / دختر پادشاه

 • کارگردان: شان مک نامارا
 • بازیگران: پیرس برازنان، ویلیام هارت و بنجامین واکلر

در این فیلم ماجراجویانه ماجراهای شاه، پری دریایی و تلاش برای غصب تاج و تخت دنبال می شود. پس اگر از این مدل فیلم ها خوشتان میاید درنگ نکنید.


Blood on Her Name / خون روی اسم او

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: متیو پاپ
 • بازیگران: بتانی لیند، وبل پتون و الیزابت روم

مرگ یکی از اتفاقاتی است که بازگشت ندارد. حتی اگر از کشتن کسی پشیمان هم شده باشید راهی برای بازگشت این اتفاق ندارید. این اتفاق برای یکی از کاراکترهای این فیلم می افتد. اما او به جای پشیمانی سعی میکند مرده را به زندگی برگرداند.


Bad Boys for Life / پسران بد تا ابد 

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: عادل ال اربی و بلال فلاح
 • بازیگران: ویل اسمیت و مارتین لارنس، ونسا هاجنز، الکساندر لودویگ و جو پانتولیانو 

پسران بد باز هم غوغا به پا کرده اند. 2020 سال فیلم های اکشن است. اما این یکی با بقیه فرق دارد. اگر به دنبال صحنه های اکشن پر از خنده و کمدی هستید بازی مارتین لارنس و ویل اسمیث را از دست ندهید. این فیلم در ژانویه اکران شد و بیش از 400 میلیون دلار درآمد داشت.


Boss Level / رتبه رئیس

 • کارگردان: جو کارنهان
 • بازیگران: مل گیبسون، فرانک گریلو و نائومی واتس 

هیچ چیز بدتر از گیر افتادن در آخرین روز مرگتان نیست. باید امیدوار باشید که چه شود. باید این فیلم را ببینید! چرا که کاراکتر اول این فیلم، سرباز بازنشسته ، چطور از پس این مشکل بر میاید.


Underwater / زیرآب

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: ویلیام اوبنک 
 • بازیگران:  کریستن استوارت، ونسان کسل، جسیکا هنویک و تی جی میلر

6 مایل زیر آب بودن به اندازه ی کافی ترسناک هست. حالا تصور کنید فیلم اکشنی 6 مایل زیر آب اتفاق بیفتد. در این فیلم اتفاقات جالبی می افتد. مثلا فرض کنید قاتلی زیر آبی برای کشتن جانتان به شما حمله کند. کریستن استوارت ستاره ی این فیلم خوب از پس بازی در این فیلم برآمده.


No Time to Die / زمانی برای مردن نیست

 • کارگردان: کری فوکوناگا
 • بازیگران: دنیل کریگ، رالف فاینز، لئا سیدو، نائومی هریس، بن ویشاو، روری کینیار و جفری رایت 

جیمز باند این بار در این فیلم با بزرگترین خطر عمرش رو به رو شده. افسر دبونر این بار برای سرگرم کردنتان گل کاشته. تریلر No Time To Die + زیرنویس فارسی  را در مجله وارونه ببینید. داستان این فیلم 5 سال پس از ازنشستگی جیمز باند اتفاق می افتد. درست در حالیکه او در جزیره ای در جامائیکا در حال گذراندن تعطیلاتش است یکی از دوستانش از او کمک می خواهد. کم کم متوجه می شوند که او با پرونده ای مرموز دست و پنجه نرم میکند که امنیت کل دنیا در گرو حل کردنش است. این فیلم خبری خوش برای عاشقان کاراکتر جیمز باند است. پس حتما وقت بگذارید و از دیدنش لذت ببرید.


The Rhythm Section / بخش ریتم 

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: رید مورانو 
 • بازیگران: بلیک لایولی، جود لا و استرلینگ کی براون

داستان فیلم «بخش ریتم» دربارهٔ دختر جوانی به نام استفانی (بلیک لایولی) است. دختری که از یک پرواز جا می‌ماند و خانواده اش بدون حضور او سوار هواپیما می‌شوند. اما هواپیما در آسمان منفجر می‌شود و او خانواده اش را از دست می‌دهد. استفانی که غمگین است، بزودی متوجه می‌شود که انفجار هواپیما بر اثر یک حادثه طبیعی نبوده و بلکه در پشت پرده، یک عملیات تروریستی جریان داشته که افراد با انگیزه‌های خاص آن را رقم زده‌اند. از این جهت استفانی تصمیم به انتقام می‌گیرد


Artemis Fowl / آرتمیس فاول

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: کنت برانا 
 • بازیگران: فردیا شاو، لارا مک دانل، هانگ چائو، جودی دنچ، جش گد و نانسو آنوزی

آرتیمیس یک پسر بچه ی 12 ساله ی نابغه است که با موجودات خیالی دست و چنجه نرم میکند . اگر از عاشقان فیلم های تخیلی هستید این فیلم را از دست ندهید. چون در این فیلم اکشن تخیلی هم المان های هیجان انگیز هست هم کاراکترهای دنیای خیال. در این فیلم آرتیمیس، سران اجنه و پری را گروگان میگیرد تا منابعشان را استخراج کند.


Lost Bullet / گلوله گمشده

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان : گیولامه پیرت
 • بازیگران: استفی کلاما، آلبان لنیور و نیکولاس دواچله

این فیلم فرانسوی از آن دسته فیلم هایی است که ذهنتان را درگیر خودش میکند. شخصیت اول این سریال به دنبال گرفتن حقش است. آنهم از دست پلیسان آلوده ی این فیلم. پس او باید از تمام استعدادش استفاده کند تا از زندانی که برایش در نظر گرفته اند آزاد شود.داستان این فیلم بسیار ساده است، شخصیت لینو با بازی آلبان لنویر نوعی مکانیک نابغه است که در ساخت و قوی کردن ماشین ها عالی است. این فیلم در حالی آغاز می شود که لینو و دوستش کوئنتین (Rod Paradot) با ماشین وی، با سرعت عجیبی وارد مغازه جواهراتی می شوند. اما مشکل کمربند ایمنی باعث می شود لینو گرفتار پلیس شود. کمی بعد رئیس واحد گشت پلیس با دیدن پتانسیل های لینو به او پیشنهاد می دهد که به عنوان مکانیک پلیس در این نیرو فعالیت کند. ادامه ی این داستان شامل کشمکش های کاراکتر اول برای گرفتن حقش است. دیدن این فیلم ناب از سینمای فرانسه را به شما پیشنهاد میکنم.


My Spy / جاسوس من

بهترین فیلم های اکشن 2020
 • کارگردان: پیتر سگال
 • بازیگران: دیو بوتیستا، کریستن شوال، پریسا فیتز-هنلی، کلوئه کلمن و کن جونگ

یک دختر بچه ی 9 ساله متوجه می شود که خانوده ها در خطر هستند و کسی جاسوسی شان را میکند. او جاسوس را مجبور میکند جاسوسی کردن را یادش دهد و در عوض قول می دهد لویش ندهد.


Spenser Confidential / محرمانه اسپنسر

بهترین فیلم های اکشن 2020
 •  کارگردان: پیتر برگ 
 • بازیگران:  مارک والبرگ و وینستون دوک 

مارک ولبرگ و هاوک به شهر دوران بچگی هایشان بر میگردند. بوستون شهری است که آنها باید برای پیدا کردن راز قتل یکی از عزیزانشان زیر و رو کنند. از دست دادن این فیلم ضرر بزرگی است.چرا که داستان این فیلم دربارهٔ یک زندانی پلیس سابق به نام اسپنسر است که پس از آزادی به دنیای زیرزمینی جرم در بوستون بازمی‌گردد، تا یک پرونده توطئه قتل را حل و فصل کند.

امیدواریم که از معرفی بهترین فیلم های اکشن 2020 لذت برده باشید، لطفا نظرات خود را ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات