سلام و درود. امروز قصد دارم مطلبی در مورد جانی دپ برای شما ارائه کنم. بازیگر پر حاشیه ی این روز های هالیوود. این مطلب، معرفی بهترین فیلم های جانی دپ است.

۱.دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه


این فیلم، اولین حضور جانی دپ در دنیای وسیع و خیره کننده‌ی پنج گانه‌ی دزدان دریایی کارائیب بود. جایی که ما با شخصیتی تاریخی و فراموش نا شدنی آشنا می شویم و هرگز آن را از خاطر نمی بریم. جانی دپ در این سری فیلم ها با نام جک اسپارو (جک گنجیشکه) ظاهر شد و بازی خیره کننده ای به نمایش گذاشت. به جد می توان گفت که این فیلم، از بهترین فیلم های جانی دپ می باشد.
این فیلم در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و نامزد اسکار های بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا، بهترین جلوه های تصویری شد.


همچنین بخوانید: 10 بازیگر مشهوری که هرگز به کلاس بازیگری نرفته اند!


داستان فیلم در حدود قرن هفده-هجده روایت می شوود. زمانی که مردم در قاره‌ی اروپا زندگی متمدنانه ای دارند و قاره‌ی آمریکا به تازگی کشف شده. داستان در مورد یک کاپیتان دزد دریایی مست به نام جک اسپارو است که کشتی خود “مروارید سیاه” را از دست داده. شخصی که کشتی را از او گرفت، کاپیتان باربوسا، دوست قدیمی جک بود و اکنون جک در صدد بر می آید تا کشتی خود را پس بگیرد. یک فرد بلند پایه‌ی بریتانیایی به همراه دخترش الیزابت سوان (کیرا نایتلی) در یک کشتی جنگی تحت نظارت کاپیتان نورینتون در حال کشتی رانی در دریای کارائیب هستند. نورینتون معتقد است که تمام کشتی هایی که در دریای کارائیب هستند، باید تحت نظارت امپراطوری بریتانیای کبیر باشند. یکی از این کشتی ها، مروارید سیاه است.
لازم به ذکر است که اورلاندو بلوم نیز در این فیلم نقش پر رنگی دارد.

۲.دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه‌ی مرد مرده


این فیلم، ادامه‌ی دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه است و یکی از بهترین فیلم های جانی دپ می باشد. خب طبیعتا جانی دپ کماکان با کاراکتر کاپیتان جک اسپارو در این فیلم ایفای نقش می کند. این فیلم در سال ۲۰۰۶ منتشر شد.
این قسمت از پنج گانه‌ی دزدان دریایی کارائیب که دومین قسمت آن است، با سکانسی از مراسم ازدواج شروع می شود. ویل ترنر (اورلاندو بلوم) و الیزابت سوان (کیرا نایتلی) قرار است که با هم ازدواج کنند. اما یک چیز مانع می شود. کاتلر بکت که نماینده‌ی مستقیم امپراطور است، حکم اعدام ویل ترنر و الیزابت سوان رو در روز عروسی‌شان به آن ها نشان می دهد و هر دو را دستگیر می کند. چرا که در سری قبلی، به جک اسپارو کمک کرده بودند.


همچنین بخوانید: بهترین فیلم‎ های دنباله ‎دار که حتما باید ببینید!


جک اسپارویی که مجرم محکوم به اعدام بود. بکت یک راه پیش پای حضرات می گذارد تا اعدام نشوند: به دست آوردن یک قطب نمای خراب که متعلق به جک اسپارو است. ترنر قبول می کند. اما از طرف دیگری، جک خودش درگیر یک ماجرا است. او عکسی از یک کلید به ویل نشان می دهد و از او برای یافتن کلید درخواست کمک می کند. کلیدی که قفل صندوقچه‌ی مرد مرده را باز می کند. آن ها با هم همراه می شوند و با گروهی از خدمه‌ی کشتی مروارید سیاه، به جست و جو می پردازند. یک روز جک گم می شود و همراهانش دستگیر می شوند. آن ها خود را در یک جزیره می یابند که ساکنان آن، جک اسپارو را برای مراسم قربانی کردن آماده می کنند. قبیله‌ی آدم خوار ها.

۳.رنجر تنها


رنجر تنها یا یکه سوار تنها، یکی دیگر از بهترین فیلم های جانی دپ می باشد که در سال ۲۰۱۳ و به کارگردانی گور وربینسکی منتشر شد و بازیگرانی چون جانی دپ، آرمی هامر و تام ویلکینسون در آن به ایفای نقش می پردازند. ژانر این فیلم، وسترن ماجراجویی کمدی می باشد که قطعا از پر طرفدار ترین ژانر ها می باشد. در این فیلم، جانی دپ نقش یک جنگجوی سرخ پوست دیوانه به نام تانتو از قبیله‌ی کمانچی ها را بازی می کند.
فیلم با حضور پسر بچه ای در سال ۱۹۳۳ میلادی در یک پارک شهر بازی شروع می شود. این پسر بچه، با تانتو که یک سرخپوست از قبیله‌ی کمانچی ها است، آشنا می شود. تانتو یک جنگجو بوده و از ماجراجویی های خودش برای این پسر بچه که نامش ویل است، تعریف می کند. این ماجراجویی از غرب وحشی و در سال ۱۸۶۹ شروع می شود. کلانتر جان رید، یک مجرم خطرناک به نام بوچ کَوَندیش را دستگیر کرده و سوار قطار می کند تا برای محاکمه به تگزاس فرستاده شود. در این زمان، قرار بود که خط آهن بزرگ در تگزاس افتتاح شود و مسئول این پروژه، لاتام کول بود. در قطاری که کوندیش در آن بود، تانتو نیز بود و دستگیر شده بود. گروه کوندیش، به قطار حمله کرده و بوچ را فراری می دهند.


همچنین بخوانید: 15 تا از بهترین فیلم های وسترن که باید ببینید


دن رید، برادر کلانتر جان رید که یک حقوقدان است به همراه یک گروه شش نفره به همراه دن رید به دنبال کوندیش می روند.
آن ها در راه، مورد حمله‌ی افراد کوندیش قرار می گیرند و همه کشته می شوند. جان رید، توسط شخص کوندیش کشته می شود. برادرش دن رید نیز زخمی شده و افراد کوندیش فکر کردند که او مرده است. پس از چند ساعت، تانتو جنازه ها را پیدا می کند و آن ها را در قبر می گذارد. اما ناگهان دن رید به هوش می آید و تانتو متوجه می شود که او نمرده است. کوندیش همچنین جنایت های دیگری کرده و به چند دهکده‌ی روستایی حمله کرده است. همچنین در گذشته، در قتل عام سرخپوست ها شرکت کرده بود. اکنون، دن و تانتو به جست و جوی کوندیش می پردازند تا او را دستگیر کرده، تحویل قانون دهند.

۴.ادوارد دست قیچی


این فیلم نیز از بهترین فیلم های جانی دپ می باشد. ادوارد دست قیچی، در ژانر عاشقانه فانتزی است و در سال ۱۹۹۰ به نویسندگی و کارگردانی تیم برتون منتشر شد. از بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش می کنند می توان به جانی دپ، وینونا لورا رایدر، داین ویست و کتی بیکر اشاره کرد.
و اما داستان فیلم. در این فیلم، شخصی به نام پگی وجود دارد که در شرکت ایوان کار می کند و اصلا درآمد خوبی ندارد. یک روز، او به یک قصر بزرگ و عظیم در بیرون شهرشان می رود و انسانی را می بیند که در دستانش بجای انگشت، قیچی دارد.

او پی می برد که در آن جا، دانشمندی بوده که موجودات عجیبی را خلق می کرده و قبل از اتمام دست قیچی، میمیرد. نام این دست قیچی، ادوارد است.


همچنین بخوانید: 20 تا از بهترین فیلم های ماجراجویانه تمام دوران که حتما باید ببینید(قسمت دوم ) 


پگی ادوارد را به خانه‌ی خودش می برد و او را با شوهرش بیلی و پسرش کوین و دخترش کیم آشنا می کند. ادوارد عاشق کیم می شود و در مدت کوتاهی، در دل همسایگانشان جا باز می کند. او به آن ها در کارهایشان مثل آرایشگری و باغبانی کمک می کند.

تا جایی که به یک برنامه‌ی تلویزیونی دعوت می شود. اما کیم، خودش یک معشوق به نام جیم دارد. جیم برای اینکه با کیم بماند، به پول نیاز دارد. به همین دلیل، به فکری دزدی از خانه‌ی خودش و پدر و مادرش خودش می افتد. او ادوارد را موجود بی ارزش و پستی می خواند او را مجبور می کند که قفل های خانه را برای او باز کند. پلیس سر می رسد. جیم و کیم فرار می کنند و ادوارد دستگیر شده و به کلانتری برده می شود. اما نامی از همدستانش نمی برد. به دلیل همین کاری که ادوارد کرد، کیم رفته رفته به او علاقه مند می شود.

 

5.قتل در قطار سریع السیر شرق

این فیلم نیز از بهترین فیلم های جانی دپ است. فیلم قتل در قطار سریع السیر شرق در سال 2017 با کارگردانی کنت برانا و نویسندگی مایکل گرین و در ژانر درام کارآگاهی منتشر شد. بازیگرانی چون جانی دپ، کنت برانا، پنلوپه کروز، ویلم دفو و جودی دنچ در این فیلم ایفای نقش کردند.

این فیلم بر اساس رمانی با مین نام نشته ی آگاتا کریستی ساخته شده است. داستان از این قرار است که سفر هرکول پرآرو را نشان می دهد. او برای تعطیلات، به همراه چند تن از همراهانش در یک واگن لاکچری یک قطار به سفری می روند. قطار به علت بارش سنگین برف از ریل خارج می شود و جند روزی را معطل می شود. اما داستان فیلم از آنجا شروع می شود که یکی از مسافران کوپه ی کناری پوآرو، به قتل می رسد.