پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

15 تا از بهترین فیلم های وسترن که باید ببینید 

 بهترین فیلم های وسترن !فیلم های وسترن یکی از جالب ترین ژانرهای فیلم های سینمایی هستند که همواره مردان گاوچران را برای ما تداعی می کنند.مردانی که به آزادی و اخلاق اهمیت می دهند .اگر چه  فیلم های وسترن در سینمای امروز کمی کمرنگ شده است اما باز همچنان دارای طرفداران زیادی در سرتاسر جهان است.با یکدیگر با 15 تا از بهترین فیلم های وسترن آشنا می شویم:

بهترین فیلم های وسترن


(True Grit (İmdb: 7.7

داستان فیلم در سال 1870 میلادی در میان جنگ های داخلی آمریکا رخ می دهد.متی راس 14 ساله که پدرش به قتل رسیده  و او به دنبال عدالت است.او به دنبال قاتل پدر خود یعنی تام چینی بزدل است که به خاطر پول پدرش را به قتل رسانده است .او برای انتقام از چینی خطرناک ترین سرباز منطقه که همیشه مست است را اجاره می کند و ….

بهترین فیلم های وسترن


(Dead Man (İmdb: 7.8

داستان فیلم در مورد ویلیام بلیک است که در دهه 1800  میلادی زندگی می کند و هیچ چیزی   در زندگی برایش اهمیت ندارد و زندگی بسیار عادی دارد ، از این رو تصمیم می گیرد کشور خود را ترک کند و به جایی ناشناخته برود.سفر او آغاز یک تجربه است که او را از لحاظ جسمی و معنوی تغییر می دهد.کارگردان این فیلم جیم جارموش و نقش اول آن جانی دپ است.

بهترین فیلم های وسترن


(The Magnificent Seven (İmdb: 7.8

داستان فیلم در مورد هفت تفنگدار آمریکایی است که از یک روستای غارت شده در مکزیک دفاع می کنند.فیلم دارای شعاری بدین گونه است : آن ها هفت نفر هستند که مانند هفتصد نفر می جنگند.فیلم هفت دلاور یکی از محبوب ترین فیلم های وسترن است که از سناریو فیلم هفت سامورایی الهام گرفته شده است. 

بهترین فیلم های وسترن


همچنین بخوانید :


(My Darling Clementine (İmdb: 7.8

داستان فیلم در مورد وایاپ اراپ است که در گذشته کلانتر شریف شهر Dodge بوده است.اراپ در گذشته مردم منطقه را از دست راهزنان نجات داده است و حالا از او دعوت شده است که به عنوان کمیسر به شهر تامبستون برود.اراپ که با سه برادر خود زندگی می کند و زندگی آرامی دارد نمی خواهد پیشنهاد جدیدش را قبول کند. دیدن این فیلم به کارگردانی جان فورد و بازیگری هنری فوندا ،لیندا دارنل و ویکتور میچر را به شما پیشنهاد می کنیم.

بهترین فیلم های وسترن


(3:10to Yuma (İmdb: 7.8

دین ایوانز ، بعد از دستگیری قاتل بدنامی به نام بن وید این مسئولیت را قبول می کند تا او را با قطار به شهر دیگری راهی کند.اما وضعیت بسیار متفاوت خواهد شد.باند بن وید که برای آزادی او خواهند آمد شرایط را کاملا تغییر خواهند داد.این فیلم یکی از پربازدیدترین فیلم های وسترن است.

بهترین فیلم های وسترن


(Tombstone (İmdb: 7.9

تامبستون یکی از ثروتمندترین شهرهای آریزونا است.حکومت وحشیانه در خیابان ها ،قرار گرفتن خوب و بد در کنار یکدیگر ،کشتار بی رحمانه اراذل و اوباش ،و… همه تا زمان رسیدن وایاپ اراپ ادامه می یابد.اراپ باید از مردم شهر در مقابل راهزنان دفاع کند.اراپ به همراه برادرانش و شخصی به نام داک هالیدی گروهی را برای مبارزه با خشونت تشکیل می دهند.

بهترین فیلم های وسترن


(The Outlaw Josey Wales (İmdb: 7.9

داستان فیلم در مورد شخصی است به نام جوزی ولز است  که خانواده خود را در جنگ داخلی از دست داده و اینک به گروهی از سربازان پیوسته تا قاتل را شناسایی کند.اگر چه ولز ترجیح می دهد به تنهایی به مسیرش ادامه دهد اما ….

بهترین فیلم های وسترن


(The Searchers (İmdb: 8.0

این فیلم به کارگردانی جان فورد در مورد مردی به نام ایتان ادواردز است که سعی دارد قاتلی که خانواده برادر او را کشته و دخترانشان را به گروگان گرفته است را از بین ببرد.اگر چه این فیلم در سال های پخش مورد استقبال قرار نگرفت اما با مرور زمان اعتبار خود را پیدا کرد.برخی اعتقاد دارند که این فیلم یکی از شاهکارهای جان فورد است.

بهترین فیلم های وسترن


(High Noon (İmdb: 8.1

داستان این فیلم در مورد کلانتری به نام ویل کین است که به تازگی ازدواج کرده است و قصد دارد که شهر را ترک کند اما متوجه می شود که تبهکاری برای گرفتن انتقام از او در راه شهر است ، همسرش از او می خواهد که شهر را ترک کنند اما او نمی تواند مسئولیت خود را رها کرده و جان مردم شهر را به خطر بیاندازد در همین حین متوجه می شود که حتی نزدیک ترین دوستش نیز به او خیانت کرده است و او در این مبارزه و دوئل تنهاست.

بهترین فیلم های وسترن


(The Man Who Shot Liberty Valance (İmdb: 8.1

سناتور رانسون استودارد برای تشییع جنازه دوست نزدیکش به شهر کوچکی می رود.سناتور و همسرش در حال پیاده شدن از قطار هستند و توسط مردم و روزنامه نگاران احاطه شده اند.این فیلم وسترن نیز به کارگاردانی جان فورد است.جیمز استوارت و جان واین در این فیلم حضور دارند.این فیلم به صورت سیاه و سفید ساخته شده است.

بهترین فیلم های وسترن


(Rio Bravo (İmdb: 8.1

داستان فیلم در مورد کلانتری است که همراه با سه همکار خود که یکی از آن ها فلج و دیگری مست و دیگری یک جوان است قصد دارند که تبهکاری را در زندان نگه دارند.از نظر برخی از منتقدان این فیلم یکی از بهترین فیلم های وسترن است.

بهترین فیلم های وسترن


(For a Fistful of Dollars (İmdb: 8.1

این فیلم به کارگردانی اسپاگتیسرجی لئونه یکی از چندگانه  فیلم های وسترن اوست.فیلم آخر این چندگانه فیلم خوب ، بد ، زشت است که همه با نام و موزیک های آن آشنا هستیم حتی اگر فیلم را ندیده باشیم.

بهترین فیلم های وسترن


(The Wild Bunch (İmdb: 8.1

 داستان فیلم در مورد مبارزه یک باند از راهزنان قدیمی  و تلاش برای زنده ماندن در دنیای در حال تغییر و مدرن است.Pike Bishop که رهبر یک گروه راهزن قدیمی است سعی دارد قبل از بازنشستگی آخرین نقشه خود را اجرایی کند.از لحاظ فنی، فیلم نوآوری های جدیدی را برای سینما به ارمغان می آورد و با سناریو قدرتمند آن جلب توجه می کند.کارگردانی این فیلم بر عهده سام پکین پا است.

بهترین فیلم های وسترن


(Butch Cassidy and the Sundance Kid (İmdb: 8.2

بوچ کسیدی رهبر هوشمند و کاریزماتیک یک باند سرقت در دهه 1890 است.نزدیک ترین دوست  که همچنین نزدیک ترین همکار قدرتمند او نیز هست فردی به نام ساندنس کید است.این دو دزد موفق کابوس کل شهر هستند ،هوش بوچ با قدرت کید ترکیب شده است و هیچ کس نمی تواند از دست آن ها فرار کند.این فیلم کلاسیک یکی از موفق ترین آثار سینمای وسترن و یک رویکرد نوآورانه در این سبک است.

بهترین فیلم های وسترن


(Unforgiven (İmdb: 8.3

داستان فیلم در مورد مردی است که در گذشته قاتلی بی رحم و ترسناک بوده است اما اکنون داغدار مرگ همسرش است و به کشاورزی می پردازد.ناگهان از او خواسته می شود که مردی را که یک فاحشه را کتک زده است را تنبیه کند و بدین منظور به ویومینگ می رود و با کلانتر بدجنسی به نام بیل داگت آشنا می شود.

بهترین فیلم های وسترن


 

مطالب مرتبط

 
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات