هشدار مایکروسافت درباره به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10
اپلیکیشن و نرم افزار

هشدار مایکروسافت درباره به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 

شرکت مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 10 را در سال 2015 منتشر کرد. سیستم عاملی که یک نسخه جدید در مقایسه با نسخه های قبلی ویندوز محسوب شده و ویژگی های جدیدی را دربرمی گیرد. حالا به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 قرار است قابلیت های جالبی را به این سیستم عامل محبوب اضافه کند.

در دسامبر ۲۰۱۳ مری جو فولی گزارش داد که مایکروسافت در حال کار روی یک به‌روزرسانی برای ویندوز ۸ است، پس از آن اسم رمز ترش‌هولد  با رای‌گیری در هیلوی مایکروسافت برگزیده شد. ترش‌هولد صرفاً یک به‌روزرسانی برای ویندوز در نظر گرفته نشده بود؛ ترش‌هولد در واقع «موجی» از به‌روز رسانی‌ها برای همهٔ پلتفرم‌ها و سرویس‌های مایکروسافت است که برای بهار ۲۰۱۵ برنامه‌ریزی شده‌است.

همچنین فولی گزارش داد که از جمله هدف‌های ترش‌هولد ساختن یک پلتفرم واحد و جامع نرم‌افزاری و ابزار توسعه برای ویندوز، ویندوز فون و اکس باکس وان است و از این گزارش‌ها این استنتاج شد که ترش‌هولد یک نسخه از ویندوز است که با عنوان «ویندوز ۹» به صورت عمومی منتشر خواهد شد.


همچنین بخوانید»

رونمایی مایکروسافت از مجموعه دستگاه های جدید سرفیس

5 برنامه ضروری و رایگان Windows 10 

آپدیت ویندوز 10: اکنون می‌توانید از رایانه شخصی خود با تلفن Android تماس برقرار کنید 


تری مایرسون در آوریل ۲۰۱۴ در کنفرانس بیلد از نسخهٔ به روز شدهٔ ویندوز که توانایی اجرای برنامهٔ فروشگاه ویندوز را درون دسکتاپ را داشت و همچنین منوی استارت سنتی بازگشته بود پرده برداشت. منوی استارت تازه دارای دو ستون بود که در ستون اول برنامه‌های سبک ویندوز ۷ و در ستون دوم کاشی‌های زندهٔ برنامه‌های سبک ویندوز 8/1 لیست شده بود. تری اظهار داشت که این دگرگونی‌ها در به‌روزرسانی آینده رخ خواهد داد ولی توضیح بیشتری نداد.

بروزرسان جدید مایکروسافت ویندوز 10 اصلاح می شود

به گفته مایکروسافت این سیستم عامل به جای معرفی در یک نسخه جدید هر چندماه بروزرسانی بزرگی دریافت خواهد کرد و دست خوش تغییراتی قرار خواهد گرفت. مایکروسافت اعلام داشته اخرین بروزرسانی مشکلاتی را دربرمی گیرد و با انتشار بروزرسان جدید در 28 می این مسائل برطرف خواهد شد. بنابراین مسئله به خودی خود رفع می گردد.

این شرکت هشدار می دهد که پس از به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 ، کاربران ویندوز 10 ، Windows Mixed Reality ، بستر آن برای برنامه های واقعیت مجازی و افزودنی با بیش از 2500 بازی و تجربه VR را پیدا خواهند کرد ، “ممکن است برای بسیاری از کاربران به درستی کار نکند”. علاوه بر این ، ابزار DISM دارای مشکلاتی است که به موجب آن ممکن است هنگام تعمیر مشکلی در سیستم ، وضعیت صحیحی را گزارش ندهد ، و در برخی موارد مشکلاتی در زمینه ورود متن وجود دارد.

خبر خوب این است که مایکروسافت بر روی اصلاحات کار می کند و با کمال تعجب ، اصلاحاتی را برای Windows Mixed Reality در اولویت قرار داده است “که امیدواریم در اوایل ماه مه منتشر شود.” با وجود این ، مایکروسافت روند افزایشی ویندوز 10 مه 2020 را ادامه خواهد داد و هرکسی که به روزرسانی ها را بررسی کند ، آن را دریافت می کند.

بروزرسانی ماه مه 2020 چه می آورد؟ این موارد عمدتا ترفندها و اصلاحاتی دارند و همچنین به روزرسانی هایی به سیستم  ویندوز برای لینوکس و پیشرفت های گرافیکی در رابط های کاربری تنظیمات و کار مدیر انجام می شود. بنابراین، ضروری نیست و ما توصیه می کنم کاربران اصلی در حال حاضر از آن استفاده نکنند تا اصلاحیه این بروزرسانی منتشر شود.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *