تاثیرات استرس بر روی پوست

آیا از تاثیرات استرس بر روی پوست اطلاع دارید ؟

آیا استرس بر روی زیبایی پوست ما تاثیر دارد ؟

تاثیرات استرس بر روی پوست بیشمار است ! هر روز اتفاقات زیادی در زندگی ما رخ می دهد اتفاقاتی تلخ و  شیرین .ما هر روز در زندگی تحت تاثیر عواملی چون فشار زیاد کاری ،اتفاقات نا خوشایند ،ترافیک و…. قرار می گیریم که باعث استرس و تنش می شوند.این استرس و تنش بر روی زیبایی پوست ما تاثیر می گذارد.استرس سبب بی خوابی ،برهم زدن عادات تغذیه ای ،برهم زدن تعادل هورمون ها و افسردگی می شود.

تمام این اتفاقات در طول روز بدون آنکه ما متوجه شویم باعث از بین رفتن زیبایی پوست و پیری زودرس پوست می شود. برای اینکه استرس باعث از بین بردن زیبایی پوست ما نشود چه کارهایی را باید انجام دهیم ؟

1-راه های جایگزین برای رسیدن به آرامش 

علاوه برای از بین بردن تاثیرات استرس بر روی جسم باید از تاثیرات استرس بر روی روح و ذهنمان جلوگیری کنیم.

گوش دادن به صداهای  آرامش بخش 

برای از بین بردن استرس علاوه بر گوش دادن به موزیک های آرامش بخش می توانید به صدا هایی از قبیل صدای باران ،پرنده ها و صداهای موجود در طبیعت گوش فرا دهید .صدای باران را پخش کنید و دراز بکشید.15 دقیقه برای خود وقت بگذارید .چشمان خود را ببندید و عمیق نفس بکشید.

یوگا

یوگا در عین اینکه باعث آرامش روح شما می شود در عین حال نیز باعث فرم دهی به بدن شما می شود.شما می توانید این ورزش فوق العاده را هر روز در خانه به مدت 30 دقیقه انجام دهید.

استراحت کافی 

یکی دیگر از راه های رهایی از تاثیرات استرس بر روی پوست استراحت است.استراحت نا کافی باعث بی خوابی و برهم زدن تعادل هورمون های خواب می شود.خواب کمتر از 8 ساعت باعث از بین رفتن تولید کلاژن  و پیری پوست می شود.برای داشتن خوابی راحت می توانید از عرقی جات و دمنوش های گیاهی استفاده کنید.

2-تغییر میزان چربی پوست صورت 

بسیاری از انسان ها زمانی که دچار استرس می شوند میزان چربی پوست آن ها تغییر می کند زیاد یا کم می شود.میزان چربی پوست شما در زمان استرس چگونه است ؟در مواقع استرس چربی پوست خود را کنترل کنید وبر  اساس آن به مراقبت از آن بپردازید.

3- برهم زدن عادات غذایی

 بسیاری از انسان ها در زمان استرس عادات  غذایی شان تغییر می کند مثلا میل به خوردن شیرینی جات در آنها افزایش پیدا می کند.زیرا با افزایش حس نا خوشنودی هورمون سروتونین برای به وجود آوردن حس خوشحالی شروع به فعالیت می کندو به همین دلیل میل به خوردن شیرینی جات افزایش می یابد.

4-صبر ،زمان 

یکی از دلایل استرس نداشتن صبر و حوصله است.بعد از گذشت زمان و بهبود شرایط به این نتیجه می رسیم که بی جهت ناراحت بوده ایم و باعث به وجود آمدن استرس شده ایم .به همین دلیل در شرایط سخت همواره صبر و حوصله داشته باشید.و فراموش نکنید که تاثیرات استرس بر روی پوست بسیار زیاد است.

 

در ادامه بخوانید : بررسی عوامل شناختی ،محیطی ،انگیزشی که سبب تداوم نگرانی فکری می شوند؟