تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که هنگام گوش دادن به موسیقی موی تنشان سیخ می شود، با احساسات خود ارتباط بیشتری دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که هنگام گوش دادن به موسیقی موی تنشان سیخ می شود، با احساسات خود ارتباط بیشتری دارند

 

دانشجوی دکترای دانشگاه جنوبی کالیفرنیا متیو ساکس این مطالعه را مورد بررسی قرار داده

این تحقیقات نشان میدهد افرادی که هنگام گوش دادن به موسیقی موی تنشان سیخ می شود، با احساسات خود ارتباط بیشتری دارند!

یافته های این تحقیق از سوی دانشجوی دکترای دانشگاه جنوبی کالیفرنیا متیو ساکس است، و موضوع آن ” ارتباط مغز منعکس کننده پاسخ های زیباشناختی انسان به موسیقی است”  که این مقاله در آکسفورد آکادمی منتشر شده است.

ساکس استدلال می کند که کسانی که در هنگام گوش دادن به موزیک موی تنشان سیخ می شود (یا به وجد می آیند) اختلافات ساختاری در مغز دارند با کسانی که دارای “حجم بیشتری از فیبر که قشر شنوایی آنها را به مناطق مرتبط با پردازش عاطفی متصل می کند، هستند” به این معنی که دو منطقه با هم بهتر ارتباط برقرار می کنند.

ساکس برای این تحقیقات از 20 نفر کمک گرفت و آنها را به دو دسته تقسیم کرد : کسانی که با گوش کردن به موزیک آرام می شوند و دسته دوم کسانی که با گوش کردن به موزیک آرام نمی شوند. او امیدوار است یافته هایش را در آینده مورد آزمایش های بیشتری قرار دهد.

ساکس در صحبت هایش  با کوارتز،  – کسی که همچنین بیس و پیانو می نوازد – گفت که یافته هایش می تواند تاثیر مثبتی در درمان های افسردگی بگذارد. 

او توضیح داد: “افسردگی موجب ناتوانی در لذت بردن از چیزهای روزمره می شود.” “شما می توانید از موسیقی با کمک یک درمانگر برای کشف احساسات استفاده کنید.”

ساکس افزود که امیدوار است در آینده نزدیک تحقیقاتی را در مورد بیماران مبتلا به اختلال افسردگی مانیک و موسیقی انجام دهد.

در ادامه بخوانید : موسیقی تاثیر بسیار کمتری بر روی تمرکز زنان نسبت به مردان دارد