تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

تغییراتی در دکوراسیون منزل که باعث کاهش استرس می شود !

آیا می دانستید که دکوراسیون منزل تاثیر بسیاری بر روی اعصاب و روان شما دارد ؟بر اساس تحقیقات انجام شده تغییر در دکوراسیون منزل باعث کاهش استرس می گردد.و رابطه مستقیمی میان تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس شما وجود دارد.اما این تغییرات کدامند ؟

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

با انجام تغییرات کوچک در دکوراسیون منزل می توانید آرامش را به خانه خود مهمان کنید.و میزان استرس را کاهش دهید زیرا همان طور که در بالا اشاره کردیم رابطه مستقیمی میان تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس وجود دارد.

1-مرتب بودن و تمیز بودن منزل

اولین قدم برای کاهش استرس د رمنزل تمیز و مرتب بودن آن است.یک روز در هفته را برای خود معین کنید و تمام خانه را تمیز و مرتب کنید حتی قسمت هایی که در مقابل چشم نیستند .زیرا تمیز کردن منزل باعث کاهش استرس و همچنین آرامش در منزل می گردد.

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

2-از دست وسایل اضافی رها شوید .

جمله معروف “کم زیاد است ” را هیچ زمان فراموش نکنید.اگر میخواهید  خانه  و خلق و خوی خود را پاکسازی کنید، با ساده کردن زندگی خود شروع کنید.مبلمان آسیب دیده را تعمیر کنید ،تمام اکسسوری های اضافی را حذف کنید ،از رنگ های ساده و خنثی استفاده کنید ،لباس هایی را که نمی پوشید به نیازمندان بدهید و…..با انجام این تغییرات می توانید آرامش را به خانه و روح خود هدیه دهید.

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

در ادامه بخوانید :آسیب های استرس بر سلامت جسمانی و روانی ما چیست؟

3-اثر خود را خلق کنید.

شما می توانید با آموزش نقاشی ،شمع سازی ،گل آرایی و… هم از دست استرس رها شوید و هم خانه  را با آثار هنری خود تزئین کنید.

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

4-  فضاهایی از منزل را به خود اختصاص دهید.

یکی از راههای رهایی از استرس انجام ورزش است.حتما نیاز نیست برای انجام ورزش به سالن های ورزشی مراجعه کنید و حتما نیاز نیست خانه ای بزرگ داشته باشید شما می توانید قسمت کوچکی از منزل خود را به خود اختصاص دهید و در آن جا به ورزش مشغول شوید.

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

5-با دوستان خود وقت بگذرانید.

همان طور که می دانید و اشاره کردیم رابطه مستقیمی میان تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس وجود دارد.شما می توانید با دوستان خود هم فکری کرده و علاوه بر وقت گذاشتن با یکدیگر تغییرات کوچکی نیز در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید .

 تغییر دکوراسیون منزل و کاهش استرس

در ادامه بخوانید :

دکوراسیون پست مدرن نماد آزادگی روح و جسارت !

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون منزل ! کدام رنگ ها باید در دکوراسیون منزل استفاده شود ؟

تاثیر نور و روشنایی در منزل و نحوه انتخاب لوستر متناسب با دکوراسیون منزل