تپش قلب و اضطراب بعد از خوردن قهوه! آیا تا به حال برای شما نیز پیش آمده است که بعد از خوردن قهوه دچار تپش قلب و اضطراب شوید ؟آیا واقعا این تپش قلب دلایلی دارد یا فقط نشانه آلرژی شما به کافئین است ؟ آیا اصلا از نظر علمی قهوه باعث این مشکلات می شود ؟ پاسخ به این سوال ها فقط به دو سوال زیر مرتبط است.در روز چه مقدار قهوه می نوشید ؟بدن شما تا چه میزان می تواند قهوه را هضم کند ؟

تپش قلب و اضطراب بعد از خوردن قهوه

قهوه مفید است یا مضر ؟

خبرهای “سالم” و “ناسالم” یا “خوب و بد” درباره قهوه به پایان نمی رسد.به نظرم جای تعجب ندارد.قهوه نوشیدنی است که ما در طول روز آن را زیاد مصرف می کنیم و شاید این یکی از دلایل تحقیقات همیشگی بر روی قهوه باشد.پس مشکل چیست؟ مسئله این است که یافته های به دست آمده گاهی صد در صد متناقض هستند.


همچنین بخوانید :


به عنوان مثال ، در یک مطالعه ، نتیجه خوبی مانند “قهوه برای برخی از سرطانها خوب است” ذکر شده است ، در حالی که در یک تحقیق دیگر ، نتیجه غافلگیرکننده ای مانند “قهوه خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را افزایش می دهد” گفته شده است.در حالی که برخی مطالعات هشدار داده اند که “قهوه می تواند به کبد آسیب برساند” ، یک مطالعه دیگر نشان می دهد که “مصرف منظم قهوه می تواند آسیب های کبدی ناشی از الکل را کاهش دهد”.

و اما بحث مطرح دیگر در مورد قهوه این است : که آیا واقعا قهوه باعث بی خوابی می شود ؟ در پاسخ باید بگویم که پاسخ این سوال نیز به دو سوال زیر مرتبط است.در روز چه مقدار قهوه می نوشید ؟بدن شما تا چه میزان می تواند قهوه را هضم کند ؟

برخی از افراد به دلیل ساختار ژنتیکی  کافئین موجود در قهوه  را دیرتر و کندتر از دیگران از  بدن خود دفع می کنند.بنابراین افرادی که دارای این مشکل هستند اگر در ساعات پایانی شب قهوه بنوشند ، قطعا دچار بی خوابی می شوند.

چرا قهوه باعث تپش قلب و اضطراب می شود ؟

کافئین موجود در قهوه باعث بالا رفتن آدرنالین در بدن می شود ، هورمون آدرنالین نیز باعث افزایش تپش قلب می گردد. از این رو برخی اعتقاد دارند که مصرف قهوه می تواند سبب مشکلات قلبی گردد.کافئین یک ماده تحریک کننده طبیعی است ، هنگامیکه شما قهوه می نوشید سیستم عصبی تان تحریک می شود و علائمی مانند سردرد ، سرگیجه ،عصبی شدن ،تنگی نفس به سراغتان می آید.البته تمام این عوامل به مقدار قهوه ای که در طول روز می نوشید بستگی دارد.اگر شما در روز فقط یک فنجان قهوه سبک می نوشید ، پس ممکن است این عوامل بیش تر به سراغ شما بیاید.

همچنین اثر محرک قهوه در برخی افراد سبب اضطراب می شود.قهوه می تواند روی انتقال دهنده های عصبی تاثیر بگذارد و عروق خونی را منبسط کرده و خون و اکسیژن بیشتری به مغز برساند تا احساس هوشیاری بیشتری برای مقابله با خطر داشته باشید حال اگر شما به طور عادی فردی استرسی و مضطرب باشید مصرف قهوه در شما می تواند این علایم را تشدید کند.بنابراین اگر نوشیدن قهوه باعث ایجاد مشکلات شدید در شما می گردد به شما پیشنهاد می کنیم مصرف آن را کنار بگذارید.