Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

برای جلوگیری از عفونت مجاری ادرار بعد از رابطه جنسی چه باید کرد؟
سلامت

برای جلوگیری از عفونت مجاری ادرار بعد از رابطه جنسی چه باید کرد؟ 

جلوگیری از عفونت ادرار بعد از رابطه جنسی !همه زنان می دانند؛ اگر زندگی جنسی فعالی داشته باشید خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می یابد.دلیل این امر این است که رابطه جنسی می تواند باکتری هایی را در دستگاه ادراری شما وارد کند.اگرچه عفونت مجاری ادراری به راحتی و به سرعت با آنتی بیوتیک ها درمان می شود ، اما قبل از ابتلا به عفونت ، مواردی وجود دارد که می توانید با انجام آن ها از ابتلا به عفونت جلوگیری کنید .در اینجا نکاتی وجود دارد که باید پس از رابطه جنسی برای جلوگیری از عفونت ادراری انجام دهید:


به دستشویی بروید

اگرچه تحقیقات علمی کافی برای اثبات این موضوع وجود ندارد ، اما بسیاری از پزشکان ادرار کردن بعد از رابطه جنسی را توصیه می کنند.این امر به شما امکان می دهد برخی از باکتری ها را از بین برده و از عفونت مجاری ادراری جلوگیری کنید .لازم نیست بلافاصله بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروید ، اما سعی کنید 15 دقیقه بعد از رابطه جنسی حتما به دستشویی بروید.


ناحیه تناسلی را تمیز کنید

البته لازم نیست به محض پایان رابطه جنسی این کار را انجام دهید.با این حال ، هنگامی که به توالت می روید ، حتماً ناحیه تناسلی و محیط اطراف آن را تمیز کنید.


از دوش واژینال خودداری کنید

شما ممکن است بارها و بارها آن را شنیده باشید ، اما بسیاری از خانم ها نمی توانند از شستشوی  واژن پس از مقاربت جنسی جلوگیری کنند.دوش واژن که معمولاً از مخلوطی از آب و سرکه  است ، هموستاز طبیعی بدن و تعادل pH را مختل می کند.همچنین باعث می شود باکتری های خوبی که در واژن زندگی می کنند از بین بروند. این راه را برای عفونت مجاری ادراری هموار می کند.به یاد داشته باشید که واژن یک ساختار خود تمیزکننده  دارد.


برهنه بخوابید

جلوگیری از عفونت ادرار بعد از رابطه جنسی

در مقاربت جنسی ، مایعات بدن بین زوجین تقسیم می شود.بعد از رابطه جنسی بدن همچنان به تخلیه ترشحات و عرق ادامه می دهد.هنگامی که لباس زیر می پوشید ، این رطوبت به دام می افتد و باعث رشد باکتری ها می شود.به همین دلیل سعی کنید بعد از رابطه جنسی به صورت برهنه و یا از لباس های گشاد استفاده کنید.


همچنین بخوانید :


آب بنوشید

قبل و بعد از مقاربت جنسی ، برای تأمین نیاز مایعات بدن باید مقدار زیادی آب بنوشید و سپس ادرار کنید.شما می توانید با نوشیدن مقدار زیادی آب و رفتن به حمام بدون اینکه باکتری های بد در مثانه شما ساکن شوند ، آنها را بیرون بیاورید.


رختخواب تان را تمیز کنید

باکتری ها  تنها از طریق شریک جنسی شما منتقل نمی شود.ملحفه های کثیف و اسباب بازی های جنسی که پس از استفاده تمیز نمی شوند نیز دارای باکتری هستند.بنابراین پس از رابطه جنسی ، ملحفه های خود را تغییر داده و اسباب بازی های جنسی خود را تمیز کنید.


مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!