Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

10 اشتباهی که در تعطیلات باعث خستگی می شوند ؟
سبک زندگی

10 اشتباهی که در تعطیلات باعث خستگی می شوند ؟ 

خستگی بعد از سفر ! تمام سال را کار کرده و خسته شده اید ،کمی نیاز به استراحت دارید و حالا فرصت خوبی برای سفرهای تابستانی است.آیا می دانید فقط در طول تعطیلات استراحت جسمی کافی نیست و ما باید  ذهن و روح خود را نیز استراحت دهیم ، اما برخی از اشتباهات این اجازه  را به ما نمی دهند.اما این اشتباهات کدامند ؟

خستگی بعد از سفر

روانپزشک بالینی ، سیمای ارسلان اعتقاد دارد: ” که تعطیلات تأثیر مثبتی بر بدن ما می گذارد ، اما این کافی نیست که بدن ما به تنهایی استراحت کند. ما همچنین باید ذهن و روح خود را استراحت دهیم.”در غیر این صورت بدن ما ترمیم ، اصلاح و ترمیم نخواهد شد و  در مدت زمان کوتاهی دوباره احساس خستگی خواهیم کرد. “در این مقاله قصد داریم 10 اشتباهی را که در تعطیلات باعث احساس خستگی در شما می شوند را باز گو کنیم :

در لحظه زندگی نکردن

ممکن است در طول تعطیلات تابستانی مشکلاتی که در زندگی با آن ها درگیر هستیم ، به فکرمان بیاید.به دلیل همین مشکلات نمی توانید از لحظه لذت ببرید .این مانع استراحت ذهن ما می شود. بنابراین ، به خصوص در تعطیلات تابستانی  ، فقط محدود به لحظه  باشید و از زیبایی های تعطیلات لذت ببرید.


همچنین بخوانید :


رها نکردن تلفن همراه

مطالعات  نشان می دهد که بررسی مداوم در رسانه های اجتماعی و گشت و گذار در اینترنت میزان نگرانی را افزایش می دهد.در طول تعطیلات  فاصله خود را با تکنولوژی حفظ کنید.برای استراحت ذهن تا می توانید از تلفن همراه دور باشید.مدت زمان کوتاهی را تا پایان روز بدون تمرکز در رسانه های اجتماعی سپری کنید.

بی تحرک بودن

پیاده روی با دوستان یا به تنهایی در طبیعت می تواند باعث کاهش افسردگی و استرس ، بهبود آرامش ،  و تقویت سیستم ایمنی شود.به همین دلیل سعی کنید در تعطیلات تابستانی و سفر ها فعالیت کنید.

تغییر عادات خواب

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در طول تعطیلات انجام می دهیم ، تغییر عادات خواب است.با این حال ، خواب سالم و کافی نه تنها برای بدن بلکه برای ذهن نیز لازم است. به همین دلیل ، در تعطیلات الگوی خواب را خیلی تغییر ندهید.در غیر این صورت ، تلاش برای بازیابی عادات خواب بعد از تعطیلات می تواند خستگی زیادی ایجاد کند.

در خانه ماندن

سیمای ارسلان ، روانشناس بالینی اظهار داشت: گذراندن وقت در خانه دور از محل کار بدون شک یک اثر آرامش بخش است اما لازم است که گاهی از منطقه راحتی خارج شوید ، چیز جدیدی را امتحان کنید ، دیدگاه دیگری کسب کنید و یک استراحت واقعی فراهم کنید.به این ترتیب ، با شارژ مجدد خلاقیت خود می توانید احساس جوانسازی کنید. 

غفلت از خواندن کتاب

سعی کنید در زمان تعطیلات از خواندن کتاب غافل نشوید.خواندن و همچنین نوشتن یک عنصر مهم است که به کارآمدی ذهن کمک می کند.

تغییر عادات غذایی

تغذیه سالم یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای مراقبت خوب از خود انجام دهید.مراقب رژیم خود باشید؛ هنگام خوردن و نوشیدن زیاده روی نکنید ، قطعاً از صبحانه غافل نشوید.بعد از یک سال استرس زا ، حتما غذاهای سالم مصرف کنید و حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشید تا تعطیلات خوبی را تجربه کنید.در غیر این صورت ، به یاد داشته باشید که  بعد از سفر احساس خستگی خواهید کرد .

همیشه “بله ” گفتن

لیستی از کارهایی که باید قبل از پایان تابستان انجام شود،تهیه کنید می توانید تعطیلات را به یک کار چالش برانگیز تبدیل کنید.قبل از برنامه ریزی تعطیلات ، از خود بپرسید:”آیا این برای من واقعاً خوب است؟”انجام یک کار در یک زمان؛ یک منطقه زمانی برای خودتان ایجاد کنید و استراحت کنید.هیچ گونه استرسی به خود وارد نکنید.چند وظیفه ای بودن باعث ایجاد استرس ، سردرگمی در تمرکز می شود و فرد را در تعطیلات خسته می کند.

عدم تنفس صحیح

ما حتی نمی دانیم که در زندگی روزمره درست نفس می کشیم یا خیر .روزانه دو دقیقه  در تعطیلات چشمان خود را ببندید و فقط روی نفس خود تمرکز کنید.این استراحت کوتاه و روزانه به ما این امکان را می دهد تا تنش را در بدن خود کاهش دهیم و ذهن خود را تجدید کنیم.

دور شدن از محیط های اجتماعی

در عصر رسانه های اجتماعی ، مردم تمایل دارند از طریق سایت های مختلف دوستان خود را دنبال کنند ، اما بندرت با آنها تماس می گیرند.در عین حال ، شغل ، خانواده و مسئولیت ها می تواند باعث شود ما برخی ارزش ها را فراموش کنیم.تحقیقات نشان می دهد ارتباط با دوستان سطح اضطراب را کاهش می دهد.با برخی از دوستانی که زمان مکالمه با آنها را نداشتید تماس بگیرید.و برای دوستان خود وقت بگذارید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!