پربازدیدترین ها
سلامت

10 راه مفید برای دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید 

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

با 10 تا 15 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب، می شود مقدار زیادی ویتامین D دریافت کرد. اما چه راه های دیگری برای دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید وجود دارد؟ با توجه به اینکه خانم های ایرانی حجاب دارند، آفتاب به پوست شان برخورد نمی کند و در فصل زمستان هم دسترسی به آفتاب بسیار کم است. ولی با خوردن مواد غذایی زیر که اکثر آنها غذاهای دریایی هستند، می توانید کمبود تابش خورشید بر پوست تان را جبران کنید و ویتامین D دریافت کنید.

قارچ

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

صد گرم قارچ حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین D است، پس با دست باز از قارچ در غذاهایتان استفاده کنید. برخی از تولید کنندگان قارچ Portobello ویژه را تولید می کنند که برای افزایش محتوای ویتامین D، قارچ ها را در معرض فلاش نور UV قرار می دهند.

ماهی سالمون

ماهی سالمون نسبت به انواع دیگر ماهی ها، از ویتامین D بیشتری برخوردار است. پس حداقل هفته ای یک بار ماهی سالمون را در برنامه ی غذایی تان جا دهید.


همچنین بخوانید: پس از ورزش چه باید بخوریم ؟


 تن ماهی

شش اونس تن ماهی 32 درصد از نیاز روزانه ی تان به ویتامین D را برطرف می کند. می توانید به جای مرغ، روی سالادتان تن ماهی بریزید. و این یک راه ارزان تر برای گنجاندن ماهی در برنامه ی غذایی هفتگی تان است.

صدف

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

نصف صدف بیش از 60٪ نیاز روزانه  ویتامین D را داراست. پس اگر یک صدف کامل را میل کنید نه تنها کل نیاز روزانه تان به ویتامین D، بلکه کمی بیشتر هم دریافت کرده اید.

ماهی هالیبوت

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

ماهی هالیبوت یک ماهی سفید پهن و بزرگ است که دارای طعم ملایمی است. و سه اونس از آن 25 درصد نیاز روزانه ی تان به ویتامین D را برطرف می کند.

میگو

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

شش اونس میگو 64 درصد از نیاز روزانه ی تان به ویتامین D را برطرف می کند. روش های زیادی برای طبخ دلچسب میگو وجود دارد. می توانید با روش های متفاوت پخت، این ماده ی غذایی مفید را در برنامه ی غذایی تان ثابت کنید.

ماهی کاد

دریافت ویتامین D بدون نیاز به نور خورشید

برای ماهی ای با طعم نسبتا ملایم، ماهی کاد دارای 18 درصد از نیاز روزانه شما برای ویتامین D در تنها 6 اونس است.

تخم مرغ

یک تخم مرغ بزرگ 4 درصد از نیاز روزانه شما برای ویتامین D را تامین می کند، اما توجه داشته باشید که باید زرده ی تخم مرغ را هم مصرف کنید.

پنیر

در یک اونس پنیر سوئیسی 3٪ ، یک اونس از پارمسان 2% و در یک اونس از پنیر چدار 1٪ از نیاز روزانه شما برای ویتامین D وجود دارد.

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات