در روزهای گرم تابستان فقط آب بنوشید !

مصرف مایعات در روزهای گرم تابستان ضروری است اما منظور از مایعات فقط آب است !

در دهه های اخیر با گرم شدن کره زمین ،هوا بسیار گرم تر شده است واین گرما باعث از بین رفتن آب بدن می شود بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف مایعات در روزهای گرم تابستان ضروری است اما منظور از مایعات فقط آب است ! برخلاف تصور عموم نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و نوشیدنی های گازدار جزو مایعات محسوب نمی شوند و نمی توانند آب از دست رفته بدن را در روزهای گرم سال تامین کنند.

در روزهای گرم تابستان فقط آب بنوشید

برای اینکه بتوانید آب از دست رفته بدن را تامین کنید باید روزانه بین 2.5-3 لیتر آب مصرف کنید. هوای گرم برای کسانی که دچار بیماری هایی مانند فشار ،دیابت و بیماری های مزمن هستند بسیار خطرناک است.مخصوصا بیمارانی که دچار انسداد عروقی هستند باید بیشتر از بقیه در هوای گرم به مصرف آب در روز اهمیت دهند.

هوای گرم باعث لخته شدن خون در بدن می شود به همین دلیل حملات قلبی در روزهای گرم سال افزایش می یابد.پس تا حد ممکن آب مصرف کنید.

و اما چرا فقط آب ؟

زیرا نوشیدنی هایی مانند چای ،قهوه و نوشیدنی های گازدار فقط به مدت کوتاهی تشنگی شما را برطرف می کنند و نمی توانند آب از دست رفته بر اثر عرق را در روزهای گرم سال تامین کنند.ولی نوشیدن 2.5 الی 3 لیتر آب در روزهای گرم سال برای همه ضروری است.علاوه بر آب نیز باید به تغذیه خود نیز در روزهای گرم سال اهمیت دهید به عنوان مثال از خوردن غذاهای چرب و سرخ شده پرهیز کنید و به جای آن از میوه و سبزیجات در طول روز استفاده کنید.

 

در ادامه بخوانید : در روزهای گرم تابستان از پوشیدن چه نوع لباس هایی خودداری کنیم ؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *