دزدیده شدن انسانها توسط آدم فضایی ها حقیقت دارد؟
علم و فناوری

دزدیده شدن انسانها توسط آدم فضایی ها حقیقت دارد؟ 

سلام دوستان امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات امکان دریافت اخبار از تمام دنیا وجود دارد. چه بسا اخبار زیادی مربوط بر تجربه دیدن فضایی ها یا دزدیده شدن انسانها توسط آدم‌ فضایی ها شنیده میشود. امروز میخوایم توضیحاتی مبنی بر درست یا غلط بودن این ادعاها که توسط دانشمندان و روانشناسان ارائه شده است رو شرح بدیم.


همچنین بخوانید:

مدیر عامل شرکت همکار ناسا اعلام کرد: موجودات فضایی در بین ما زندگی می کنند!!!

فستیوال سونار در حال تلاش برای تماس با بیگانگان با ارسال موسیقی به فضا است !!!

اولین خبر منتشر شده

در سال 1961 میلادی یک زوج به نام بتی و بارنی هیل مدعی بودند که توسط آدم فضایی ها ربوده شده اند طبق گفته آنها این زوج درصدد بازگشت به منزل خود بودند که با دیدن چراغ های عجیب و غریب شوکه میشوند همچنین پس از دیدن یک سفینه فضایی که بر روی یک مزرعه فرود می آید توسط انسان نماهایی بیهوش میشوند. آنها بعد از بیهوش شدن دیگر چیزی را به یاد نمی آورده اند ولی تغیرات  فیزیکی در لباس های هر دوی آنها قابل مشاهده بود مثلا لباس های پاره شده بارنی و کمربند تکه تکه شده بتی.

طیق گفته موسسه عواقب آدم ربایی افرادی که مدعی دزدیده شدن توسط آدم فضایی ها بوده اند توسط آزمایش های صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که بیشتر این افراد دچار مشکلاتی از قبیل بی خوابی، شبگردی، از دست دادن حافظه و از دست دادن درک زمان بعد از این ادعا هستند.

طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه روپر که 30 سال بعد از این اتفاق صورت گرفت حدود 3.7 میلیون آمریکایی مدعی بودند که توسط آدم فضایی ها ربوده شده اند گرچه صحت این ادعا مورد تایید یا تکذیب نیست.

منتقدان این اخبار را تکذیب میکنند!

بعضی منتقدان مدعی هستند که این افراد صرفا برای منفعت مالی و  جذب توجه افکار عمومی این ادعا ها را دارند برای مثال در حادثه رازول که فردی مدعی بود که فیلم کالبد شکافی آدم فضایی را دارد بعد از 5 سال این خبر تکذیب شد.

شاید ادعای چند تن از این افراد در رابطه با دزدیده شدن کذب باشد ولی این دلیل نمیشود که ما همه این افراد را حقه باز بنامیم. در حقیقت بعضی از دانشمندان و روانشناسان به توضیحات منطقی و قابل اتکا رسیده اند که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم.


همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های ترسناک با موضوع آدم فضایی‌ها که میخکوب‌تان می‌کنند!


ویژگی های شخصیتی

یکی از توضیحاتی در خصوص ادعای افراد مبنی بر دزدیده شدن توسط آدم فضایی ها ارائه میشود.این است که این افراد اغلب اوقات دچار تفسیر غلط از واقعیت شده و واقعیت و تخیلات خود را ناخواسته تلفیق میکنند.از این رو منتقدان این ادعاها،این افراد را با مشکلات روانی و خصیصه های شخصیتی افراد گزارش‌ دهنده توجیه می‌کنند.

اما از طرفی دیگر، چندین پژوهش صورت گرفته گزارشی مبنی بر سلامت روانی کسانی که چنین مواردی را تجربه کرده‌اند، می دهد. براساس ارزیابی های آسیب شناسی روانی، این افراد سابقه هیچگونه مشکل روانی را نداشته‌اند. به‌ هر حال، یکی از مشخصه‌هایی که با تجربه‌های ربوده‌ شدن پیوند دارد، گرایش آدمی به تخیل و فانتزی است. شواهد و مدارک گوناگون بر درگیری افراطی افراد خیالاتی با تخیلاتشان و عدم توانایی آنها در تشخیص خیال پردازی هایشان از واقعیات صحه میگذارد.

حساسیت مغزی

مطالعات نشان می دهد که نظریه های عصب روانشناختی ، به ویژه فلج خواب و حساسیت لوب گیجگاهی ، همچنین می توانند ادعاهای دزدیده شدن انسانها توسط آدم فضایی ها را توضیح دهند.

فلج خواب

فلج خواب نوعی احساس هوشیاری اما عدم توانایی در حرکت است که وقتی فرد بین مراحل بیداری و خواب عبور می کند ، رخ می دهد.

کسانی که ادعای داشتن فلج خواب را میکنند دارای تجربیات مشترکی از قبیل: احساس بیدار بودن ، حالتی از بیدار بودن بدون رویا و برداشت های واقع بینانه از محیط،عدم توانایی در حرکت ، احساس ترس یا ترس و احساس حضور فردی دیگر – فرد بدخواه – از علائم رایج است. همچنین احساس فشار بر قفسه سینه و دشواری در تنفس و گرفتگی یا محدود شدن به حالت دراز کشیدن معمول است: بیشتر حملات فلج خواب در حالی رخ می دهد که فرد به پشت دراز بکشد.

در مورد این مسئله به عنوان مثال میتوان به فردی به نام مایکل شرمر اشاره کرد فردی که بعد از83 ساعت مسابقه دوچرخه سواری به دلیل کم خوابی از هوش رفت بعد از این که هم تیمی هایش به کمک او رفتند مایکل در حالا خواب و بیداری بود و هم تیمی هایش را مانند آدم فضایی هایی که در یک سریال تلویزیونی دیده بود تصور میکرد.


همچنین بخوانید: بهترین فیلم ها درباره موجودات فضایی که باید ببینید؛ فضایی ها انگلیسی حرف نمیزنند!


حساسیت لوب گیجگاهی

حساسیت لوب گیجگاهی نظریه ای است که نشان می دهد لوب گیجگاهی مغز برخی افراد در برابر تأثیر فرکانس های مغناطیسی سطح پایین آسیب پذیرتر است. مایکل پرشینگر ، دانشمند مغز و اعصاب در دانشگاه لورنتیان کانادا ، از جمله کسانی است که معتقد است افزایش فعالیت لوب گیجگاهی می تواند تجربیات ماورالطبیعه مانند آدم ربایی بیگانگان را توضیح دهد. نظریه وی این است که میدان های مغناطیسی لوب های گیجگاهی را تحریک می کنند ، و در نتیجه تجربیات توهم آمیز مشابه تجربه گزارش شده توسط آدم ربایان بیگانه است.

هیچ یک از این موارد به این معنا نیست که بسیاری از افرادی که معتقدند دزدیده شدن توسط آدم فضایی ها را تجربه کرده اند ، دروغگو هستند ، صرفاً به این دلیل که می توان شرح و تجربیات آنها را از طریق مراجعه به نظریه ها با مبنای علمی توضیح داد. بسیاری از توضیحات علمی منطقی و قابل قبول وجود دارد که هیچ یک از آنها به وجود بیگانگان متکی نیستند. با این حال ، باید توجه داشت که همه تجارب دزدیده شدن انسانها توسط آدم‌ فضایی ها به راحتی توسط هیچ یک از این نظریه های علمی قابل توضیح نیستند و این سوالات بیشتری را ایجاد می کند.

در ادامه بخوانید:

جواب فضانوردان به وجود موجودات فضایی ! آیا ما در این جهان همسایه هایی هم داریم؟؟؟

مطالب مرتبط

 
 

یک دیدگاه

  1. TomHardy

    سایتتون خیلی فعالیتش کم شده از انیمه هم که اصلا خبری نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *