دلایل بی‌میلی مردان به رابطه‌ی جنسی

با معرفی 6 مورد از دلایل بی‌میلی مردان به رابطه‌ی جنسی در خدمت شما هستیم. چرا همسرتان علاقه ای به رابطه‌ی جنسی ندارد یا به عبارتی دلیل ازدست دادن میل جنسی در مردان چیست؟ ممکن است شما این بی میلی را به خودتان نسبت دهید و از آن ناراحت شوید، اما بهتر است با این 6 دلیل نداشتن میل جنسی در مردان آشنا شوید.1. از افسردگی رنج می برد!

دکتر David McKenzie درمانگرجنسی می گوید: “افسردگی بالینی یکی از بزرگترین قاتلان میل جنسی در مردان است.” مردان در هر سنی، حتی نوجوانان، هنگامی که با این اختلال خلقی دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است میل جنسی بسیار کمتری را تجربه کنند.

شما می توانید: 

“به یاد داشته باشید که افسردگی بالینی یک بیماری جسمی است و نه یک ضعف شخصیت.” نکته اصلی در اینجا صبر و شکیبایی است، به خصوص زمانیکه وی به دنبال معالجه باشد – در حالی که داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی بسیار مؤثر هستند، اما می توانند باعث کمبود علاقه جنسی نیز بشوند. 

دلایل کاهش میل جنسی در مردان

2. از اضطراب عملکرد جنسی رنج می برد!

اگرچه اختلال نعوظ و انزال زودرس از مشکلات جنسی شایع مردان است، اما مردی که این مشکلات را تجربه می کند، ممکن است از ترس اینکه همسرش از او ناامید شود، از برقراری رابطه ی جنسی با او امتناع کند. 

شما می توانید: 

از مشکل اجتناب نکنید. بحث درباره مشکل جنسی همسرتان می تواند دشوار باشد، اما مشکلی که بدون درمان باقی بماند می تواند منجر به نارضایتی شود. می توانید با گفتن این جمله شروع کنید: “می دانی که من دوستت دارم، مهم نیست چه مشکلاتی پیش بیاید…” سعی کنید مسئله را بزرگ نکنید تا او احساس کند که این مشکل روی علاقه تان نسبت به او تاثیر گذاشته است. 

3. سطح تستوسترون بدن او کاهش پیدا کرده است!

از دلایل بی‌میلی مردان به رابطه‌ی جنسی می توان به کاهش سطح تستوسترون اشاره کرد. در مردان بالای 40 سال به طور طبیعی سطح تستوسترون کاهش می یابد. اگر این اتفاق به مرور زمان رخ دهد، او به تدریج قدرت جنسی خود را از دست می دهد. اما بعضی اوقات مردان تستوسترون را خیلی سریع از دست می دهند. به گفته ی Mayo Clinic، این وضعیت آندروپوز خوانده می شود و همراه با علائمی شامل: از دست دادن انرژی، علائم افسردگی و کم تحرکی جنسی است.

شما می توانید: 

پیشنهاد کنید که به پزشک متخصص مراجعه و تست تستوسترون بدهد. 

4. در مورد حرفه و شغلش نگران است و استرس دارد!

نگرانی در مورد کار که یکی از دلایل بی‌میلی مردان به رابطه‌ی جنسی است، می تواند خلق بسیاری از مردان را پایین بیاورد و در نتیجه باعث کاهش میل جنسی در مردان شود، به خصوص اگر موفقیت حرفه ای را معیاری برای ارزشمندی خود در نظر بگیرند. 

شما می توانید: 

در مورد این وضعیت خارج از اتاق خواب بحث کنید. از او بپرسید که آیا کاری از دست تان برمی آید تا در این زمان پر استرس از او حمایت کنید.  همچنین درباره ی اینکه استرس های کاری او روی کیفیت رابطه ی تان تاثیر گذاشته است به طور واضح صحبت کنید.

دلایل بی‌میلی مردان به رابطه‌ی جنسی

5. او خسته است!

اگر همسرتان در بعضی از شبها می گوید که خیلی خسته است و تمایلی برای رابطه ندارد، بهتر است به دنبال دلایل دیگری نباشید، زیرا ممکن است او واقعا خسته باشد و انرژی لازم را نداشته باشد. مردان هم حق دارند گاهی به رابطه ی جنسی نه بگویند.

شما می توانید: 

موضوع را شخصی سازی نکنید. David McKenzie می گوید: حدود 98 درصد از مردانی که از وی مشاوره می گیرند، می گویند بی میلی جنسی آنها هیچ ارتباطی با احساس آنها در مورد همسرشان ندارد. به جای اینکه رنجیده و عصبانی شوید، شرایط را برای صحبت درباره اینکه چه چیزی در زندگی او را تا این حد خسته می کند، آماده کنید. اما اگر این مشکل بیش از شش هفته ادامه یافت، وقت آن رسیده که از یک درمانگر یا پزشک کمک بگیرید.

6. خیلی سریع پیش می روید!

اگر برای اولین رابطه ی جنسی تان از او درخواست یک شب صمیمی را داشته اید و او به طریقی این درخواست را رد کرده است، این می تواند نشانه ای از این موضوع باشد که او هنوز آماده ی خوابیدن با شما نیست. به یاد داشته باشید که برای برقراری رابطه ی جنسی، درگیری عاطفی زیادی لازم است. زنها این موضوع را به خوبی می دانند اما گاهی این حق را به مردان نمی دهند و انتظار دارند مردها هر زمان آماده به خدمت باشند. در حالیکه این بی انصافی است. 

شما می توانید: 

کمی آهسته پیش بروید. شاید همسر یا نامزدتان می خواهد قبل از رابطه ی جنسی شما را بهتر بشناسد. به یاد داشته باشید که همه ی مردها مثل هم نیستند و در ذهن همه ی آنها فقط میل به رابطه ی جنسی حک نشده است.