بررسی دلایل روانشناختی حمله ی نسیم اقدم به یوتیوب و تاثیر شبکه های اجتماعی در این اقدام
روانشناسی

بررسی دلایل روانشناختی حمله ی نسیم اقدم به یوتیوب و تاثیر شبکه های اجتماعی در این اقدام 

آیا اقدام “نسیم اقدم” ملقب به “نسیم سبز” متاثر از تعداد دنبال کننده ها و نظرات آنها بوده است یا خیر؟

در این پست قصد دارم تا بررسی دلایل روانشناختی حمله ی نسیم اقدم به یوتیوب و تاثیر شبکه های اجتماعی در این اقدام بپردازم ! حادثه ای دلخراش که شاید هر یک از ما به نوعی در آن مقصر باشیم !!!چرا شخصی مانند نسیم اقدم با ویدیو های غیرمتعارفی که منتشر می کرد تعداد زیادی دنبال کننده و فالوور داشت؟ این فالوو کردن ها چه تبعاتی در ذهنیت و روان دنبال کننده و دنبال شونده دارد؟ به طور کلی امروزه افراد زیادی برای جذب فالوور دست به کارهای عجیب و غریب می زنند. بعضی ها نقش بازی می کنند و مسخره بازی می کنند تا دیگران بخندند و دنبالشان کنند و بعضی ها واقعا مشکل اختلال روانشناختی دارند، تمایز اینها از هم واقعا مشکل شده است.

با تماشای ویدیو های “نسیم اقدم” دست کم متوجه خودشیفته بودن و ضداجتماعی بودن او خواهید شد.

بعد از انتشار این خبر برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنم ویدیو هایی که نسیم اقدم منتشر کرده بود را دیدم. چیزی که از ویدیو های او کاملا مشهود است خودشیفتگی، ضد اجتماعی بودن و هذیان های بزرگ منشی اش بود.

با فرض اینکه این شخص از ابتدا به این اختلالات و نشانه ها مبتلا بوده است، به نظر شما شبکه های اجتماعی چه تاثیری را در تشدید این نشانه ها ایفا می کنند؟ فردی با نشانه های شخصیت ضد اجتماعی و خودشیفتگی وقتی با استقبال مردم و دنبال کننده های زیادی مواجهه می شود تعجبی نخواهد داشت که دچار هذیان های بزرگ منشی هم خواهد شد. او خود را فردی با قدرت و نفوذ می دانست که می تواند خیابان های امریکا را با قیرهایی که هرگز خشک نمی شوند یکی کند!!!  مسلما وقتی ویدیو های چنین شخصی با بازدید های زیادی مواجهه می شود، باعث می شود که تصور نفوذ و قدرت خود را قوی تر کند و دست به چنین اقدامی بزند.

وظیفه ی ما به عنوان کاربران شبکه های اجتماعی چیست؟

استفاده از شبکه های اجتماعی در دنیای امروزی اجتناب ناپذیر شده است و هرشخصی به نوبه ی خود ویدیو، عکس و نظراتش را منتشر می کند. اما این باعث تاسف است که بسیاری از هنرمندان و متفکران ما دنبال کننده های کمتری از این دست افراد دارند. پس در واقع ابتدای امر ما باید نحوه ی استفاده ی صحیح از شبکه های اجتماعی را یاد بگیریم.بسیاری ادعا می کنند که محض خنده آنها را دنبال می کنند و یا ویدیو های آنها را منتشر می کنند، اما این دنبال کردن ها( محض خنده) چه پیامدهایی خواهند داشت؟

بسیاری ویدیو ها را تماشا می کنند و بعد هم نظر منفی شان را کامنت می کنند و خود را مخالف این گونه افراد می دانند. اما در حقیقت این افراد به میزان درگیری شما با افکار و ویدیو هایشان توجه می کنند نه مخالفت تان. در واقع تعداد بازدید ها و نظرات برای آنها مهم است نه ماهیت نظرات. زیرا هم از این راه درآمد زایی می کنند هم معروف می شوند هم می توانند مشکلاتشان را انکار و به هذیان های بزرگ منشی و خودشیفتگی شان تداوم ببخشند.


همچنین بخوانید : ۴ راهکار برای مبارزه با افسردگی در تعطیلات


 ما با دنبال کردن این افراد که کاملا ظاهر و افکاری نا متعارف دارند، نه تنها به ذهنیت و روان خود ضربه خواهیم زد، بلکه تاثیر مخرب متقابلی هم بر روی آنها خواهیم داشت. آنها با نگاه کردن به تعداد دنبال کننده هایشان و نظراتی که می دهند متوجه مشکلات و نابهنجاری هایی که دچارش هستند نمیشوند و به راحتی آنها را انکار می کنند و می گویند اگر من مشکل دارم این همه آدم چرا من را دنبال می کنند؟ به نظر شما پاسخ این سوال چه خواهد بود؟

پس بیاید از این پس فعالیتمان را در فضای مجازی بیشتر کنترل کنیم تا به افرادی که شایستگی ندارند قدرت و نفوذ خیالی یا واقعی ندهیم. لطفا شما نیز نظرات خود را در ارتباط با این حادثه دلخراش با ما به اشتراک بگذارید.

 

در ادامه بخوانید

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *