دلایل زرد شدن ناخن ها و راهکارهای درمان آن

بعضی از لاک ها مخصوصا لاک های تیره باعث زرد شدن ناخن ها می شوند!!!

ناخن ها ممکن است به دلیل زرد شدن ظاهر سالم خود را از دست بدهند.برای بسیاری از بانوان زرد شدن ناخن ها یشان یک کابوس است.با راه حل های گیاهی و طبیعی، ناخن شما می تواند ظاهر سالم و زیبا را دوباره به دست آورد.بعضی از رنگ لاک ها مخصوصا لاک های تیره باعث زرد شدن ناخن ها می شوند.زیرا اگر لاک به مدت طولانی بر روی ناخن باقی بماند سبب می شود که هوا به ناخن ها نرسد.

ناخن هایی که از هوا دور بمانند دچار تغییر رنگ ،شکستگی وظاهری ناسالم می شوند برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از خشک کننده های لاک استفاده کنید زیرا باعث براق دیده شدن لاک ها می شود و همچنین از زرد شدن آن ها جلوگیری می کند.

شما هر چند روز یک بار لاک های خود را پاک کنید و اجازه دهید ناخن ها به مدت 12 ساعت در معرض هوا قرار بگیرند.همچنین به مارک و کیفیت لاک های خود اهمیت دهید و از خرید لاک های بی کیفیت خودداری کنید.زیرا باعث زیان های جبران ناپذیری به ناخن های شما می شوند.

به استون هایی نیز که استفاده می کنید توجه کنید.و سعی کنید از مارک های مطرح که حاوی ویتامین برای ناخن باشند استفاده کنید.از استون های بو دار به دلیل داشتن دی اتئول فتالات، تولوئن و فرمالدئید اجتناب کنید.

یکی دیگر از دلایل زرد شدن رنگ ناخن ها کشیدن سیگار است.ناخن هایی که در معرض دود سیگار قرار می گیرند دچار تغییر رنگ می شوند.همچنین زرد شدن ناخن ها می تواند نشان دهنده بسیاری از بیماری ها باشد.

زرد شدن ناخن ها چگونه از بین می رود ؟

برای ازبین رفتن زردی ناخن ها با راه حل های گیاهی و طبیعی ،حداقل 2 هفته زمان نیاز دارید.یکی از بهترین روش ها استفاده از خمیر دندان است.زیرا خمیر دندان ها نیز باعث سفیدی ناخن ها می شود. علاوه بر آن ناخن های خود را کوتاه کنید زیرا با این کار سریع تر از ناخن های زرد شده خلاص می شوید .زمانی که ناخن های شما بلند شوند دیگر اثری از زردی در آن ها نمی بینید.

در ادامه بخوانید : دلایل بوجود آمدن لکه های سفید بر روی ناخن چیست ؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *