رامین جوادی آهنگساز سریال “بازی تاج و تخت” برنده ی جایزه ی امی شد!
فرهنگ و هنر

رامین جوادی آهنگساز سریال “بازی تاج و تخت” برنده ی جایزه ی امی شد! 

رامین جوادی آهنگساز ایرانی افتخار آفرین شد!

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رامین جوادی آهنگساز سریال “بازی تاج و تخت” برنده جایزه معتبر «امی» شد که یک جایزه معتبر آمریکایی برای تولیدات تلویزیونی است. جایزه «امی» چیزی معادل جایزه اسکار برای تلویزیون دانسته می‌شود.

رامین جوادی برای آهنگسازی دو سریال «بازی تاج و تخت» و «وست‌ورلد» نامزد دریافت جایزه بهترین آهنگساز شده بود که جایزه «امی» را برای آهنگسازی فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» با عنوان «اژد‌ها و گرگ» کسب کرد.

جوادی همچنین برای مجموعه‌های تلویزیونی زیادی آهنگسازی کرده‌است. از آن جمله می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی «آستانه»، «فرار از زندان» و «سلاطین فرار» اشاره کرد. او در سال ۲۰۰۶ نیز نامزد جایزه امی برای «برجسته‌ترین موسیقی زمینه اصلی» شد.


همچنین بخوانید: معرفی هنرمند ؛ رامین جوادی آهنگساز ایرانی تبار موسیقی متن فیلم


رامین جوادی آهنگساز سریال "بازی تاج و تخت"

رامین جوادی ۴۳ ساله متولد آلمان است. او مادری آلمانی دارد و پدرش یک پزشک ایرانی است. موسیقی او برای فیلم «مرد آهنین» در سال ۲۰۰۸ نامزد جایزه گرمی شد. او پس از برنده‌شدن این جایزه در توئیتی نوشت:

«من مفتخرم که بخشی از پروژه‌ی «بازی تاج و تخت» و خانواده‌ی شبکه‌ی «ا‌چ‌بی‌اُ» باشم. این سریال یکی از مجموعه‌های خلاق تلویزیونی است. این حقیقت که من هر روزِ زندگی خود را به خلق موسیقی می‌گذرانم برای من موهبت بزرگی است و من بی‌اندازه سپاسگزارم که این کار را در همکاری با این برنامه‌ی جذاب پیش می‌برم. مفتخر بودم که پیش از آنکه برای اجرا روی صحنه بروم متوجه شوم که برنده‌ی جایزه‌ی «امی» شده‌ام. مردم عزیز سن خوزه! متشکرم که در این پیروزی با من سهیم هستید.»

در ادامه بخوانید:

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *