افزایش خلاقیت

با راههای توسعه و افزایش خلاقیت آشنا شوید

چگونه خلاقیت خود را افزایش دهیم ؟

خلاقیت، در تمام دوره های زندگی ما لازم است. چه در محیط کاری ،چه در زندگی روزمره همه و همه به خلاقیت احتیاج دارد.چگونه خلاقیت خود را افزایش دهیم؟ اگر علاقه دارید در محیط کاری خود نظر رئیس خود را جلب کنید و پیشرفت کنید باید دارای خلاقیت باشید. افزایش خلاقیت دارای تکنیک ها و روش های مختلف است.

در این مطلب برای شما راه های افزایش خلاقیت را بررسی و جمع آوری کرده ایم با ما همراه باشید :

1- بر اساس تحقیقات انجام شده در بیمارستان روانی آلمان بر روی تعدادی از انسان ها میزان خلاقیت آنها مورد آزمایش قرار گرفت. در این آزمایش بین دو دسته در دو شرایط مختلف صورت گرفت .دسته اول در محیطی روشن و پر از نور و دسته دوم در محیطی کم نور قرار گرفتند . خلاقیت کسانی که در محیط کم نور بودند از کسانی که در محیط  پر نور بودند بیش تر بود! پس اگر شما نیز می خواهید خلاقیت خود را افزایش دهید در محیطی کم نور قرار بگیرید.

2-میز کار مرتب! همواره ما به این اصل عقیده داریم که منظم بودن یکی از راه های موفقیت است اما در بررسی های انجام شده کسانی که دارای میز کار شلوغ و بی نظم تری هستند نسبت به افراد دیگر دارای خلاقیت بیشتری هستند.

یعنی در هر شرایطی که راحت هستید به کار خود بپردازید و خودتان باشید.

3- به اشیا به رنگ آبی برای چند دقیقه متمرکز شوید. رنگ آبی باعث آرامش و خلوت شدن ذهن از افکار است.بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه بریتیش کلمبیا، رنگ آبی باعث افزایش خلاقیت در عملکرد وظایف می شود.علاوه بر آن باعث تقویت احساس آرامش ،صلح در انسان ها می گردد.

4-آیا سکوت همیشه خوب است ؟ بر اساس تحقیقات انجام شده زمانی که شما به یک کافی شاپ با صدای پیش زمینه 70 دسی بیل می روید خلاقیت شما افزایش می یابد و دلیل آن اینست که سر و صدا باعث از بین رفتن دقت شما می شود و شما در این موقع به راحتی دارای خلاقیت می شوید .

5- عادات روزمره خود را تغییر دهید.به عنوان مثال تغییر در وعده صبحانه یا تغییر در نان مصرفی خود .زیرا باعث از بین رفتن عادات ذهنی و چالش ذهن می گردد. و خود این مسئله باعث خلاقیت می گردد.

6-انجام مدیتیشن یا یوگا.دانشمندان معتقدند که انجام یوکا به دلیل افزایش انرژی مثبت باعث افزایش خلاقیت می گردد.در طول روز ساعاتی را برای مدیتیشن در نظر بگیرید.

7- همواره حرکت کنید.منظور ما انجام دادن ورزش های سنگین برای چند ساعت در طول روز نیست.در طول روز 30 دقیقه به ورزش اختصاص دهید.و به این ترتیب باعث افزایش خلاقیت شوید.

8-تا می توانید اتاق کار خود را جدا کنید و برای خود ارزش قائل شوید.زیرا شریک بودن دیگری با شما در اتاق کار باعث کاهش راندمان و خلاقیت شما می گردد.

در ادامه بخوانید : توصیه های مدیران شرکت های مشهور جهان برای فتح قله موفقیت