Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

چگونه باید با فرزندانمان در سن بلوغ رفتار کنیم ؟
روانشناسی, سبک زندگی

چگونه باید با فرزندانمان در سن بلوغ رفتار کنیم ؟ 

سن بلوغ و رفتارهای والدین با توجه به آن !

والدین بودن سخت ترین کار در جهان است.پدر و مادر از زمان متولد شدن کودک در مسیر رشد همراه او هستند و دشوار هایی زیادی را تجربه می کنند.اما چگونه باید فرزندانمان در سن بلوغ را برای زندگی آماده کنیم ؟

همزمان با رشد فرزندانتان تصمیمات ،اقدامات و انتخاب های آن ها تغییر می کند.همه والدین می خواهند که فرزندان آن ها تصمیمات درست بگیرند و همواره در زندگی شاد باشند.در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه باید با فرزندانتان در سن بلوغ رفتار کنید و آن ها را چگونه برای زندگی آماده کنید :

1-والدین  نیز ممکن است پس از یک زمان مشخص اختلاف نظر داشته باشند و تصمیم به طلاق بگیرند.اجازه ندهید فرزند شما تحت تاثیر این وضعیت قرار گیرد.سعی کنید مشکلات خود را به کمک یک مشاور حل کنید و سریعا وضعیت خود را بهبود ببخشید.زیرا فرزند شما در سنین بلوغ قرار دارد و این دوران برای وی بسیار حساس است.

2-فرزند شما در زندگی دوستان زیادی خواهد داشت ،اما این را فراموش نکنید که او تنها یک پدر و مادر تا پایان عمر خواهد داشت.حتی اگر امروز دوست فرزندانتان نیز باشید فردا ممکن است سر مسائل مختلف با شما مخالف باشد و حرف شما را گوش نکند.به همین دلیل همیشه سعی کنید خود را برای شرایط آماده کنید و با توجه به شرایط رفتار کنید.

3-مراقب باشید زمانی که صحبت می کند به او گوش فرا دهید، و برای ارتباط بیشتر با وی مستقیم به چشمانش نگاه کنید.و سعی کنید که همیشه با وی صادق باشید و به او دروغ نگویید.

4-خودتان را جای او بگذارید و بگویید :من اگر فرزند این خانواده بودم چه احساسی داشتم ؟

5-هدف شما باید کنترل کردن فرزندتان باشد نه تاثیر گذاشتن بر وی .تفاوت  زیادی بین کنترل و تاثیر وجود دارد.

6-هرگز با فرزند خود دعوا نکنید.اگر احساس کند شما پیروز شده اید ،زمان شکست شما ست.اگر فرزند شما بتواند شما را عصبانی کند در واقع توانسته است که شما را کنترل کند .این موضوع را هیچ وقت فراموش نکنید.

7-ما همواره می خواهیم فرزندانمان در شرایط خوب و امن باشند.اما ما باید حقایق را قبول کنیم و اقدامات و تصمیمات فرزندانمان را بپذیریم.این اقدام شما او را شادتر و احساس امنیت بیشتری به او می دهد.

8-رشد فرزند شما یک رویداد نیست بلکه یک فرآیند است.آزادی لازم را به او بدهید تا رشد سالمی داشته باشد.

9-شما همواره در کنار او نخواهید بود ،اشتباهاتی که انجام می دهد مسیر درست را به وی نشان خواهد داد و او را برای آینده آماده خواهد کرد ،هرگز این نکته را فراموش نکنید.

10-کمک کننده باشید.بهترین راه برای نشان دادن اینکه شما از فرزندانتان حمایت می کنید این است که به آنها توصیه نکنید به جای آن از او سوال بپرسید.

11-در مورد رابطه جنسی با فرزندانتان صحبت کنید .یا این وظیفه را در خانواده به کسی دیگری واگذار کنید.

12-رهبر فرزند خود باشید. به او احترام را آموزش دهید.قوانین و نتایج را به او نشان دهید.و به جای تنبیه کردن وی راه درست را به آن نشان دهید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!