توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی در فصل بهار !
سبک زندگی, سلامت

توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی در فصل بهار ! 

رهایی از خستگی در فصل بهار !

شما می توانید با خوردن برخی مواد غذایی از خستگی های فصل بهار رها شوید.در فصل بهار به دلیل تغییر فصل و آب و هوای آن بیشتر افراد دچار احساس خستگی می شوند.اما شما با مصرف برخی مواد غذایی می توانید با این خستگی ها مبارزه کنید.در این مطلب توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی در فصل بهار را برای شما جمع آوری کرده ایم که با یکدیگر با آن ها آشنا می شویم :

1-چاقاله بادام

خوردن چاقاله باعث کاهش کلسترول و فشار خون می گردد.خوشبختانه در فصل بهار میوه های مختلفی وجود دارند.یکی از میوه های فصل بهار چاقاله بادام است.شما با خوردن چاقاله بادام می توانید از شر خستگی درفصل بهار رها شوید.

توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار

در ادامه بخوانید :راههای برای کاهش آلرژی در فصل بهار !

2-توت فرنگی ،محافظت در مقابل سرطان

 یکی ازتوصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار،توت فرنگی است. مصرف توت فرنگی باعث تقویت سیست عصبی فرد می گردد و باعث آرامش اعصاب می گردد. “توت فرنگی یک میوه حاوی مواد مغذی از نظر ویتامین A، B، C و K است.”توت فرنگی لثه ها را تقویت می کند و باعث از بین رفتن بو بد دهان می شود.به همین دلیل به افرادی که مشکلات لثه دارند توصیه می شود که حتما در طول روز توت فرنگی مصرف کنند.منبع غنی آنتی اکسیدان است.از شما در مقابل سرطان محافظت می کند.توت فرنگی نیز مانند گوجه سبز باعث کاهش کلسترول و فشار خون می گردد.همچنین باعث تقویت ماهیچه های قلب می گردد.

توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار

3-آب و میخک

در حدود یک لیتر آب 1 عدد میخک ،نعنا تازه ،تکه های لیمو ،پوست سیب بریزید و در طول روز میل کنید زیرا باعث سلامتی و سم زدایی بدن شما می گردد.

توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار

4-گوجه سبز

گوجه سبز دارای ویتامین C ،و سبب کاهش کلسترول و فشارخون می گردد.گوجه سبز آهن موجود در بدن را حفظ می کند.برای جلوگیری از کمبود آهن، باید حتما در طول روزگوجه سبز بخورید.علاوه بر آن باعث تثبیت استروژن می شود و برای زنان یائسه مفید است.باعث کاهش گرگرفتگی در این دوران می شود.گوجه سبز برای سلامت قلب و رگ های خونی بسیار مفید است.به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا در طول روز حتما چند عدد گوجه سبز بخورید.

توصیه های تغذیه ای برای رهایی از خستگی فصل بهار

در ادامه بخوانید :

توجه به مشکلات پوستی که ممکن است در بهار رخ دهند!

با ۱۰ باور اشتباه در مورد تغذیه و بدنسازی آشنا شوید !!!

عادات غذایی نامناسب که باعث از بین رفتن کبد می شود !

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *