از استفاده این مواد غذایی در سالاد خود پرهیز کنید

سالاد ها نمونه واقعی از تغذیه سالم هستند. اما واقعا در سالاد ما، چه موادی غذایی وجود دارد؟ یک سالاد فانتزی فوق العاده میتواند بیش از 800 الی 1100 کالری داشته باشد و این مقدار کالری فقط برای یک وعده است که مقدار آن بیش از یک برگر است. تصور کنید شما از خوردن یک چیز برگز و یا بیکن پرهیز می کنید، اما هر دو بیکن و پنیر را به سالاد خود اضافه می کنید! مصرف انواع سالاد یک روش عالی برای اجتناب از تمامی کالری هایی غیر نیاز بدن است، ولی سالاد سالم چه سالادی است؟

در ادامه شما را با موادی که باید از مصرف آنها در سالاد خود پرهیز کنید آشنا می کنیم.

1 – پنیر

شما نمی توانید سالاد خود را پر از پنیر کنید و آن را همچنان وعده سالم بنامید ! 1/2 فنجان پنیر می تواند حدود 250 کالری داشته باشد! درست است که پنیر بسیار لذیذ است اما بیایید واقع بین باشیم استفاده از آن می تواند سالاد سالم شما را تبدیل به یک ماده غذایی نا سالم کند.

2 – نان برشته شده سالاد

شما آنها را دوست دارید ، من هم همینطور اما این نان های تست برشته شده دوست شما نیستند. با اضافه کردن آنها به سالاد خود شما کربوهیدرات پیچیده ، شکر و نمک را به وعده خود اضافه کرده اید در نتیجه سالاد شما نا سالم می شود.

3 – انواع سس

سس ها را می توان رایج ترین تخلف در وعده های غذایی دانست حتی سس های کم چرب نیز باعث چاقی می شوند. یک شیشه متوسط سس حدود 100 الی 150 گرم کالری و حدود 15 گرم چربی دارد ! در نتیجه سعی کنید از آنها استفاده نکنید و یا اگر استفاده می کنید به میزان بسیار کم از آن ها را داخل غذای خود بریزید.

4 – کاهو پیچ

کاهو پیچ با تمامی شادابی و خوش طعمی نسبت به سایر سبزیجات دارای کالری بالا و ارزش غذایی کم است ! سبزیجات با برگ سبز تیره دارای ارزش غذایی بالاتر و کالری کمتری هستند برای مثال اسفناج جایگزین مناسبی برای کاهو است.

5 – میوه خشک شده

این مورد در ابتدا ممکن است عجیب به نظیر بیاید اما یک واقعیت تکان دهنده است! قند میوه خشک شده بسیار بیشتر از میوه تازه است در نتیجه استفاده از آن باعث افزایش قند دریافت شما و چاقی می شود. همیشه به یاد داشته باشید الویت شما برای تهیه سالاد میوه تازه باشد.

6 – مرغ سرخ کرده یا سوخاری

اضافه کردن مقداری پروتئین به سالاد چیز بسیار خوبی است اما نحوه طبخ آن نیز مهم است ! استفاده از مرغ سرخ کرده و یا سوخاری در سالاد باعث افزایش کالری سالاد و چرب شدن آن می شود. بهتر است از مرغ یا گوشت گریل شده یا کبابی در سالاد خود استفاده کنید تا سالاد سالم و مقوی باشد.

7 – بیکن خرد شده

bacon bits یا بیکن فراوری شده همانند سایر گوشت های فراوری شده شامل نمک و سدیم بسیار بالایی هستند که برای سلامتی شما بسیار مضر است. تا جایی که می توانید از این نوع گوشت های فراوری شده در سالاد های خود استفاده نکنید و اگر به دنبال طعم کبابی در سالاد خود هستید می توانید از نخود فرنگی کباب شده به عنوان جایگزینی مناسب برای بیکن بهره ببرید.

8 – مغز آجیل

مغز آجیل منابع بسیار عالی پروتئین هستند، اما مغز آجیل های سرخ شده و شور بسیار ناسالم و مضر برای بدن انسان هستند همواره در سالاد های خود از آجیل های خام بهره ببرید.

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید