پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

سریال the last kingdom ؛ آنچه در فصل اول گذشت! 

;

بنام خدا و سلام. با ما همراه باشید با بررسی فصل اول سریال the last kingdom.

فصل چهارم سریال the last kingdom در روز هفتم اردیبهشت ماه بصورت کامل منتشر خواهد شد. و این مطلب قراره یک یادآوری کامل باشه از اتفاقاتی که طی فصل اول گذشت! شما میتونید اولین تریلر فصل چهار رو هم از اینجا تماشا کنید.

سریال the last kingdom

وقایع سریال از سال ۸۶۶ میلادی در انگلستان شروع می شوند. آن زمان، انگلستان یکپارچه نبود و فرمانروای واحدی نداشت. انگلستان به سه ایالت وسکس، نورث آمبریا و مرسیا تقسیم شده که هرکدان پادشاهی دارند اما قویترین پادشاه، “اثلرد” از وسکس میباشد. تمام مردم انگلستان در این سریال مسیحی می باشند. داستان از “ببانبرگ” شروع می شود که یکی از شهر های انگلستان بوده و مردم آن از قوم ساکسون (انگلیسی) هستند. یک روز، وایکینگ ها (دانمارکی) ها که به عنوان کافر شناخته می شوند، به فرماندهی “رگنار” به ببانبرگ حمله کرده و آنجا را به تسخیر خود در می‌آورند و فرزند پادشاه آن جا و پسر بزرگش را می کشد. رگنار، شاهزاده‌ی جوان ببانبرگ را که نامش “اوترد” است، به همراه یک دختر بچه‌ی دیگر به نام “بریدا” به بردگی می‌گیرد. اوترد در این زمان یازده سال سن دارد.

اوترد با رسم و رسوم و خدایان وایکینگ ها و همچنین خانواده‌ی جدید خود عجین می شود و بعد از مدت کوتاهی، رگنار او را به فرزندی میگرد و به مانند دیگر فرزندان خود با او رفتار میکند. یک روز، “سِوِن” پسر “کیارتان” که یکی از سرداران ارل رگنار است، به دختر کوچک رگنار دست درازی می کند. اوترد ناظر ماجرا است و با سون که هم سن و سال اوست، درگیر می شود.


اولین تریلر فصل چهارم سریال The Last Kingdom ؛ نگاهی به مهیج ترین فصل این سریال!!!


رگنار این موضوع را میفهمد و به عنوان مجازات، یک چشم سون را قطع می کند. سالها می گذرد و اوترد الان یک جوان قوی و جویای نام است. او به بریدا علاقمند می شود و رگنار این موضوع را میفهمد و خوشحال می شود. یک شب، قرار می شود که دختر رگنار که “تیرا” نام دارد، در جشن عروسی خود حاضر شود و با مردی ازدواج کند. کیارتان و پسرش سون به عنوان انتقام، خانه‌ی رگنار را آتش می زنند و همه‌ی اعضای خانواده بجز تیرا، اوترد بریدا کشته می شوند. رگنار یک پسر بزرگ به نام “رگنار جوان” دارد که در این زمان با سربازانش جای دیگری به سر می برد. او و اوترد بسیار به هم وابسته اند.

سریال the last kingdom

تیرا به بردگی گرفته می شود اما اوترد و بریدا موفق می شوند فرار کنند. اکنون، کیارتان کدخدای وایکینگ های آن منطقه است. همه‌ی وایکینگ ها تحت دستورات ارل “آبا” خدمت می کنند و به نوعی پادشاه آنهاست. کیارتان همه جا این داستان را پخش میکند که یک برده‌ی ساکسون (اوترد) به ارباب خود (رگنار) خیانت کرده و او را کشته است. همه این موضوع را باور می کنند. سری به انگلستان بزنیم. اثلرد، پادشاه مقتدر وسکس و قوی ترین پادشاه انگلستان است. او یک پسر عیاش خوشگذران به نام “اثلوود” و یک برادر مقتدر و باهوش اما بیمار بنام ” آلفرد” دارد. اوترد میفهمد که همه جا پخش شده که او رگنار را کشته و دیگر در بین دانمارکی ها جایی ندارد.


سوالی درباره سریال مانی هیست ؛ سارقین چرا نقاب سالوادور دالی دارن؟


او تصمیم میگیرد که با ارل آبا صحبت کند و حقیقت را به او بگوید‌. اما آبا یک مرد جنگجو بی فکر است و علاقه‌ای به شنیدن داستان های اوترد ندارد. او سعی میکند که اوترد را مجازات کند اما اوترد فرار میکند. آبا یک مشاور بنام “گوثروم” دارد که دست راست اوست. اما برخلاف آبا، کمی اهل تفکر و تعقل است و به آیین مسیحیت علاقمند (کنجکاو) است. کشیش “بیوکا” یکی از افراد مورد اعتماد پدر اوترد بود و بعد از آن قضیه، به وسکس رفته و در دربار جایی پیدا کرده. او انسان خوبی است و همیشه دلسوز اوترد بوده و سعی کرده او را به راه مسیحیت بیاورد. اوترد هم او را مانند پدر خود دوست دارد اما از ورود به دین مسیحیت و اعتقاد به خدای یکتا سر باز میزند. کشیش بیوکا میفهمد که اوترد زنده است. پس او را به پادشاه اثلرد معرفی میکند.

اما اوترد همیشه یک وایکینگ بوده و اثلرد به آن اعتماد نمیکند. اما آلفرد کمی معتقد است که اوترد میتواند به انگلیسی ها در شکست دادن دانمارکی ها (وایکینگ ها) کمک کند. اوترد یک راه برای شکست دادن دانمارکی ها به انگلیسی ها نشان میدهد. اما اوترد زندانی می شود تا نتیجه‌ی جنگ مشخص شود. نتیجه این بود که دانمارکی ها شکست خوردند و انگلستان پیروز شد. اما شاه اثلرد در این جنگ کشته می شود. اثلرد پیش تر به وزیر و دوست خود، “اودا” گفته بود که پسر نوجوانم اثلوود نمیتواند شاه خوبی باشد.


فیلم هایی که باید دوبار تماشا کنید تا موضوع آن را بفهمید!(قسمت اول)


اما آلفرد با توجه به اینکه مرد باهوش و متینی است، میتواند پادشاه خوبی باشد. پس اگر من مردم، برادرم وارثم خواهد بود. اکنون، اثلرد در جنگ کشته شده و آلفرد پادشاه وسکس و قدرتمندترین پادشاه انگلستان شده است. در ادامه ی سریال the last kingdom آلفرد به اوترد پیشنهاد میدهد که به مدت یکسال، به خدمت او در بیاید و در ازا،ببانبرگ را که حق طبیعی اوترد است، به اون بر میگرداند.

سریال the last kingdom

ضمنا برای تحکیم این پیمان، اوترد را مجبور به ازدواج با یک دختر مسیحی (دخترخوانده‌ی ارباب اودا) میکند. ابن دختر نامش “ملدیث” میباشد و زیباست. اوترد ابتدا خوشحال میشود که با چنین زنی ازدواج کرده. اما بعد متوجه میشود که آلفرد به او نیرنگ زده. چرا که این دختر،مبلغ بسیار زیادی به کلیسا بدهکار است و اکنون این بدهی بر عهده‌ی اوترد است. اوترد مسول آموزش سربازان آلفرد میشود و در این زمان، با “لئوفریچ” که یکی از فرماندهان آلفرد است دوست میشود و دوستی این دو عمق پیدا میکند. یک روز، اوترد به صورت مخفیانه با رگنار جوان ملاقات میکند و به او میگوید که آماده است انتقام خون پدرشان را بگیر و رگنار هم او را با آغوش باز میپذیرد.


بررسی Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge ؛شکستی دیگر در فرنچایز مورتال کامبت !


مدتی میگذرد و ارل آبا به وسکس لشگر کشی میکند. آلفرد چندبار با دانمارکی ها مذاکره کرد اما راه به جایی نبرد. سرانجام در یک نبرد تن به تن، اوترد موفق میشود آبا را بکشد و بدنبال آن، ارتش انگلستان به فرماندهی اودا، وایکینگ ها را هزیمت میکنند و آن ها را شکست میدهند. اکنون قوی ترین فرد دانمارکی ها، گوثروم است. افتخار پیروزی ساکسون ها بر وایکینگ ها را “اودا”ی جوان، یعنی پسر اودای وزیر از آن خود میکند. چرا که اوترد پس از پیروزی به نزد شاه نرفت و به دیدار زن و پسر تازه به دنیا آمده‌اش رفت. گوثروم با رگنار جوان متحد میشود و یکی از قلعه های انگلستان را تصرف میکند. اوترد چندبار با شاه آلفرد به مشکل بر میخورد و آلفرد هم مرتبا او را توبیخ و گاهی مجازات میکند.

سریال the last kingdom

همسر آلفرد بشدت از اوترد نفرت دارد. چرا که اوترد یک کافر است. اوترد از این توبیخ ها ناراحت شده و یاغی میشود و به همراه لئوفریچ و تعداد دیگری، به هیات دانمارکی در می‌آیند و دست به چپاول میزنند. او در یکی از این تاخت و تاز ها با یک فرمانده‌ی دانمارکی بنام “اسکورپا” آشنا میشود که بعد ها با هم دشمن میشوند. اوترد موفق میشود قرض همسرش به کلیسا را بپردازد و در یکی از این چپاول ها، عاشق زنی شد که میتوانست آینده را ببیند. نام زن “ایزالد” میباشد به مانند اوترد، یک کافر است.


بهترین سریال های مستند2020 که نباید آن ها را از دست دهید!(قسمت دوم)


در سریال the last kingdom اوترد به دلیل تاخت و تاز و غارت، به مبارزه تا سر حد مرگ با یکی از شرکای جرم خود محکوم میشود. شریک جرم او کیست؟ یار غار و غمخوارش، لئوفریچ. هنگامی که این دو نفر مشغول مبارزه در ملا عام هستند، گوثروم و رگنار جوان و بریدا با سربازان خود به مرکز فرماندهی وسکس یعنی “وینچستر” حمله میکنند. لئوفریچ و اوترد هنوز دوست هستند و دست از مبارزه میکشند و به همراه ایزالد و یک زن کشیش که از دست دانمارکی ها نجات دادند، از وینچستر فرار میکنند و به جنگل پناهنده میشوند.

رگنار جوان و اوترد کماکان برادر هستند و یکدیگر را بشدت دوست میدارند. اما علی رغم میل باطنیشان، مجبورند با هم ستیز کنند. وسکس سقوط میکند و اکنون گوثروم پادشاه ایست آنگلیا و وسکس است. اوترد و همراهانش در راه فرارشان، چند نفر را که از دست وایکینگ ها فرار میکردند نجات دادند.

این چند نفر، شاه آلفرد و خانواده‌ی او بودند (همسرش، دختر خردسالش و نوراد پسرش بنام ادوارد). اوترد بشدت از دست آلفرد عصبانی بود اما آن عصبانیت را کنار میگذارد و بار دیگر با آلفرد همراه میشود. نوزاد پسر آلفرد یعنی “ادوارد” از بیماری‌ای رنج میبرد و رو به موت است. ایزالد، توانست بچه را درمان کند. اما درمان شدن فرزند آلفرد، منوط به مرگ فرزند اوترد بود و اوترد این قضیه را نمیدانست. ایزالد همچنین با ساختن معجون های گیاهی، توانست درد های آلفرد را که ناشی از انگل روره بودند، کاهش دهد. اکنون قویترین انگلیسی، اودای جوان است که عنان اختیار را از دست پدرش گرفته. او بعنوان قویترین فرد انگلستان، با اسکورپا صلح میکند و در واقع به انگلیس و آلفرد خیانت میکند. آلفرد موفق میشود تعداد زیادی سرباز و مرد جنگی جمع کند و اوترد، نقش اصلی را در این کار بر عهده دارد.


بررسی فیلم The Platform ؛ از من اکنون طمع صبر و دل و هوش مدار! 


آوازه‌ی اوترد اکنون در تمام انگلستان و دانمارک پیچیده و او را به عنوان یک جنگجوی بزرگ و یک استراتژیست قهار میشناسند. شاه آلفرد و اوترد به همراه دیگران (کشیش بیوکا، ایزالد، لئوفریچ، وولفهیر(فرمانده‌ی ارشد سرباز های آلفرد)، همسرش و فرزندانش و سربازان) به سمت املاک اودا حرکت میکنند. اوترد آلفرد را از خیانتی که اودای جوان به اون کرده آگاه میکند. بنابراین، اودای بزرگ فرزند خودش یعنی اودای جوان را به عنوان خیانتکار اعدام میکند.

آلفرد اکنون سربازان زیادی در اختیار دارد. اوترد موفق میشود ناوگان اسکورپا را به آتش بکشد و اسکورپا مجبور میشود به گوثروم و رگنار جوان بپیوندد. وایکینگ ها آماده‌ی یک نبرد تعیین کننده میشوند. همچنین انگلیسی ها. روز نبرد فرا میرسد و پس از نبردی سهمگین، انگلیسی ها پیروز میشوند. در این نبرد، لئوفریچ بهترین دوست اوترد و معشوقه‌اش ایزالد، هر دو کشته می شوند. در طرف دیگر، اسکورپا نیز کشته می شود و رگنار جوان و بریدا به اسارت انگلیسی ها در می‌آیند. گوثروم تسلیم میشود و غسل تعمید داده میشود و به آیین مسیحیت وارد میشود. اکنون سال ۸۷۸ میلادی است.

این مقاله ادامه دارد. فصل های بغدی سریال the last kingdom نیز تا پیش از پخش فصل چهارم، تحلیل شده و در سایت منتشر خواهند شد.


امیدوارم از یادآوری اتفاقات فصل اول سریال the last kingdom راضی بوده باشید. اگه چیزی از قلم افتاد حتما توی کامنت ها بهمون بگید تا چشمامون باز بشه!

مطالب مرتبط

 
3.6 5 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات