سکس تراپی توسط روانشاس یا روانپزشک کمک شایانی به شما در افزایش رضایت از رابطه جنسی‌تان می‌کند. افزایش رضایت جنسی به کمک سکستراپی می‌تواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد. 

سلامت جنسی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های سلامت هر فرد است که تأثیر فراوانی بر سایر ابعاد سلامت و زندگی زناشویی فرد می‌گذارد. مشکلات جنسی یکی از رایج‌ترین مسائلی است که ممکن است برای زوجین اتفاق بیفتد. خیلی وقت‌ها احساس شرم و خجالت بین زوجین باعث گسترش این مشکلات ساده، می‌شود. باید بدانیم که سؤالات و مشکلات جنسی یکی از مسائل طبیعی در زندگی است. پس بهتر است اطلاعاتمان در این زمینه بهبود بخشیم و برای رفع مشکلات از سکستراپی کمک بگیریم.


همچنین بخوانید:

علت احساس درد در رابطه ی جنسی برای خانم ها چیست؟؟؟ 

دلیل عصبانیت، اضطراب و یا گریه بعد از رابطه ی جنسی چیست؟


سکس تراپی

کمک خواستن از یک روانشناس یا روان‌پزشک در اغلب موارد خیلی سخت است ولی با خودتان صادق باشید. نیازهای جنسی یکی از نیازهای فطری هر فرد است. به‌جای گارد گرفتن، قبول کنید که شما برای حل مشکلات جنسی‌تان بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. سکس تراپی توسط روانشناس و یا روانپزشک کمک شایانی به شما در مورد بهبود رضایتان از رابطه جنسی‌تان می‌کند. افزایش رضایت جنسی باعث پیوند عاطفی بهتر میان زوجین می‌شود. آموزش‌های صحیح در مورد نحوه برخورد با مشکلات جنسی را از مشاور دریافت کنید. این آموزش‌ها کمک خوبی در بهبود رابطه‌تان با همسرتان هستند.

در سکس تراپی، مشاور با شنیدن صحبت‌های زوجین سعی می‌کند تا منشأ این مشکلات را پیدا کند و بعد از پیدا کردن این مشکلات، با کمک خود از زوجین این مشکلات را تفسیر می‌کند و بعدازآن به‌صورت منطقی نقش هریک از زوجین را، در به وجود آمدن این مشکلات، بیان می‌کند. در مرحله آخر نیز، توصیه‌هایی برای رفع مشکلات می‌کند.


همچنین بخوانید:

نگرانی های زنان در رابطه جنسی چیست؟

فواید رابطه جنسی در صبح برای سلامت روان، جسم و رابطه تان

چرا از رابطه جنسی لذت نمی برم ؟


گاهی اوقات، زوجین به علت نداشتن اطلاعات کافی در مورد موضوعات سلامت جنسی و سلامت عاطفی بین زوجین، باید آموزش‌های لازم را ببینند. 

عوامل زیادی بر رابطه‌ی جنسی بین زوجین، تأثیرگذار هستند. مثلاً اگر یکی از زوجین دچار استرس و اضطراب باشد، کیفیت رابطه زوجین بسیار کاهش می‌یابد. برای همین مشاوران به حل این مشکلات نیز کمک می‌کنند و به آن‌ها آموزش می‌دهند که چگونه از استرس و افکار منفی دور باشند.

منشأ بسیاری از مشکلات زوجین این است که مشکلاتشان را باهم مطرح نمی‌کنند و این باعث می‌شود که مشکلات ساده، باعث آزار هر دو طرف شود. اگر پس از صحبت با شریک زندگی‌تان، نتیجه قابل قبولی به دست نیامد؛ در آن صورت باید شما برای سکس تراپی به یک متخصص مراجعه کنید.

برای مشاوره تنها برویم یا با همسرمان؟

گاهی اوقات یکی از زوجین به‌تنهایی به مشاور مراجعه می‌کنند. این نوع مشاوره‌ها مخصوصاً اگر در مورد مشکلات جنسی باشد؛ زیاد مفید نیستند، چون‌که در مسائل و مشکلات جنسی زوجین به‌صورت کامل درگیر هستند و حضور هر دو نفر باعث می‌شود تا مشاور بتواند ماجرا از دو دیدگاه مختلف بررسی کند. حتی مشاور می‌تواند از نحوه صحبت و کلمات رد و بدل شده میان زوجین، به برخی از مشکلات زمینه‌ای آن‌ها پی ببرد.

گاهی اوقات یکی از زوجین مجبور می‌شود بدون رضایت کامل، رابطه جنسی برقرار کند. این فرد درواقع نمی‌خواهد به همسرش نه بگوید. کارشناسان می‌گویند که در این مواقع صادق باشید و شرایط روحی‌تان را در آن لحظه برای همسرتان باکمال احترام بیان کنید. 


همچنین بخوانید:

نکاتی که بعد از رابطه ی جنسی باید رعایت شوند را بشناسید!

در چه شرایطی باید از رابطه جنسی خودداری کنیم؟


یک تحقیق در مورد سلامت جنسی زنان که در دانشگاه کلمبیا کانادا انجام‌شده، نشان داده خانم‌هایی که در طول روز دچار استرس و اضطراب هستند؛ در زندگی زناشویی‌شان به مشکل برخورد می‌کنند. این محققان طرحی به نام ذهن آگاه را برای حل این مشکل، ارائه کرده‌اند. در این طرح عوامل مؤثر بر سلامت جنسی افراد مثل موارد بالا، شناسایی می‌شوند و سپس از این افراد آموزش می‌بینند تا با این مشکلات به‌صورت آگاهانه و با برنامه مبارزه کند. در ادامه زنان می‌توانند احساساتشان را کنترل کنند و قادر می‌شوند تا یک رابطه‌ی جنسی بدون مشکل داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که کارشناسان به آن تأکید می‌کنند، این است که قبل از شروع رابطه جنسی معاشقه کنید. سلامت عاطفی زمینه‌ساز سلامت جنسی است. تا زمانی که شما و همسرتان ازلحاظ عاطفی ارضا نشوید؛ نمی‌توانید رابطه خوبی داشته باشید.

در آخر اگر رابطه‌تان با همسرتان مثل سابق نیست؛ اول خیلی راحت با او صحبت کنید سپس در صورت عدم نتیجه‌گیری برای سکس تراپی به یک مشاور مراجعه کنید.

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید.


همچنین بخوانید:

نشانه های تبخال تناسلی ؛ از شیوع تا مراحل پیشرفت

بیماری هایی که در تابستان زنان را تهدید می کند ؟