یکی از مشکلات رایجی که همه ما تجربه میکنیم، مسئله شارژ گوشی هست. با توجه به گسترش امکانات گوشی های هوشمند، مثل صفحه نمایش های با کیفیت بالاتر، پردازنده های قویتر و… این گوشی ها نیازمند باطری هایی با ظرفیت بالا هستند. اما به خاطر جلوگیری از افزایش وزن گوشی و طراحی گوشی، گاها ظرفیت باطری برای برخی گوشی ها کم هست. برای حل این مشکل ما در این مطلب نکاتی برای شارژدهی بهتر باطری گوشی را برایتان فراهم کرده ایم.


همچنین بخوانید: با دو روش ساده برای پیدا کردن گوشی اندروید آشنا شوید!


نکات ساده برای شارژدهی بهتر باطری گوشی

1- نوتیفیکیشن های غیر ضروری را غیرفعال کنید.

شارژ دهی بهتر باطری

در گوشی های هوشمند امکانی به نام نوتیفیکیشن یا همان اعلان وجود دارد که برای اطلاع یافتن از پیام ها و سایر موارد رخ داده در اپلیکیشن ها استفاده میشود. اما این نوتیفیکیشن ها باطری را مصرف میکنند و این موجب خالی شدن سریع تر باطری میشود. برای جلوگیری از این موضوع میتوانید نوتیفیکیشن های غیر ضروری را غیرفعال کنید و تنها اجازه ارسال نوتیفیکیشن را به برنامه ای ضروری مثل واتساپ اینستاگرام، پیام ها و .. را بدهید.

برای اینکار شما میتوانید به قسمت تنطیمات مراجعه کنید. با جست و جو کردن ” اعلان” یا ” notification ” اقدام به غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های غیر ضروری کنید.

2- اجازه دسترسی به لوکیشن را قطع کنید.

شارژدهی باطری گوشی لوکیشن

بسیاری از برنامه هایی که ما استفاده میکنیم، بدون اینکه به لوکیشن نیاز داشته باشند، به لوکیشن دسترسی دارند. شما میتوانید با مراجعه به تنظیمات گوشی دسترسی برنامه ای غیر ضروری را به لوکیشن قطع کنید. در گوشی های دارای سیستم عامل IOS علاوه برای برنامه ها، در قسمت Location ، بخشی به نام system service هست که به لوکیشن دسترسی داردند که بسیاری از این موارد و امکانات در ایران در دسترس نیست. در گوشی های اندروید میتوانید از قسمت Apps به صورت یکی یکی احازه دسترسی برنامه ها را قطع کنید یا از قسمت privacy اقدام به انجام این کار بکنید.

3- ویژگی Night Mode را فعال کنید.

شارژ باطری حالت دارک مود

این ویژگی که در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد. بسیار به کاهش مصرف باطری کمک میکند. تاثیر این کار در صفحه نمایش های خانواده AMOLED نسبت به IPS ها بسیار بیشتر است. Night Mode علاوه بر کاهش مصرف باطری، به شما کمک میکند تا تجربه بهتری در هنگام استفاده از گوشی در شب داشته باشید. در برخی گوشی ها این ویژگی با نام دارک مود در دسترس قرار گرفته است.


همچنین بخوانید: نحوه فعال سازی دارک مود در دستگاه های مختلف


4- انیمیشن های (Motion) گوشی را خاموش کنید.

انیمیشن ها و موشن ها به گوشی پویایی خاصی میدهند. اما همین موشن ها باعث مصرف بیشتر باطری میشوند. شما میتوانید برای شارژدهی بیشتر باطری گوشی تان، میزان استفاده از این موشن ها را کاهش دهید. در IOS میتوانید به قسمت تنظیمات مراجعه کنید، سپس وارد Accessibility شوید. در این قسمت گزینه Motion را انتخاب کنید. در صفحه بازشده گزینه Reduce Motion را فعال کنید. با این کار میزان موشن های استفاده شده بسیار کاهش می‌یابد.

در گوشی های اندرویدی، شرایط کمی متفاوت است و این موشن ها با توجه به برند گوشی و مدل گوشی میتوانند در قسمت های مختلف قرار بگیرند. برای این کار میتوانید عبارت های Reduce Motion یا Reduce Animations را در تنطیمات سرچ کنید. با این کار در اکثر گوشی ها میتوانید به این گزینه دسترسی داشته باشید و موشن ها را غیرفعال بکنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه و تونسته باشید از نکات این مطلب استفاده بکنید. اگر شما راهکار های دیگری رو هم میشناسید؛ میتونید در بخش نظرات، این راهکار ها رو معرفی کنید.

در ادامه بخوانید: چند مورد از باورهای اشتباه درباره شارژ گوشی که باید آن ها را اصلاح کنید!