تهران گردی در عید نوروز !

اگه شما هم به هر دلیلی تصمیم گرفتین عید تهران باشین و برای اینکه بتونین از روزهای بهاریتون نهایت استفاده را ببرین،ما برای شما چند تا پیشنهاد هیجان انگیزی فوق العاده داریم .بهترین زمان برای تهران گردی فصل بهار و عید نوروز .چون در تعطیلات عید نوروز خیابونا خلوتره و شما به راحتی می تونین تو سرتاسر تهران به راحتی تردد کنید. اما مهم ترین سوالی که پیش می آید اینه که عید تهران کجا بریم ؟

خب ،من تو این مطلب سعی دارم شما را با جاهای دیدنی و تفریحی تهران آشنا کنم که می تونین مطابق سلیقه خودتون آنها را انتخاب کنین .اول می خوام  بناهای تاریخی موجود در تهران که بسیار  هم مشهور هستند را بهتون معرفی کنم :

1-کاخ گلستان

کاخ موزه گلستان ،یکی از بناهای تاریخی ساخته شده در دوران قاجاره .شما اگه قصد بازدید از این کاخ را دارین می تونین همه روزه از ساعت 9 الی 17 برای بازدید از این کاخ مراجعه کنین.قیمت بلیط ورودیه این کاخ برای بازدید کننده داخلی 2500 تومان و برای بازدید کننده خارجی 15000 تومان می باشه.این کاخ در خیابان 15 خرداد تهران واقع شده است.

عید تهران کجا بریم

2-کاخ سعد آباد

مجموعه کاخ سعد آباد در شمالی ترین نقطه تهران در حوالی میدان تجریش قرار داره.اگه شما قصد دارین هم بنای تاریخی مشاهده کنین و هم از آب و هوای بی نظیر بهار لذت ببرین بازدید از این کاخ انتخاب درستی است.زمان بازدید از این کاخ از ساعت 9 الی 19 می باشه.ورودی مجموعه برای بازدید کننده داخلی 2500 تومان و برای بازدید کننده خارجی 15000 تومان می باشه.

عید تهران کجا بریم

3-موزه ملی

موزه ملی با قدمت حدود 80 سال نه تنها بزرگترین موزه باستان­شناسی و تاریخ ایران است بلکه از نظر حجم، تنوع و کیفیت آثار جزء یکی از چند موزه بزرگ جهان نیز محسوب می­شود.ساعت بازدید این موزه از ساعت 9 الی 19 می باشه.

عید تهران کجا بریم

4-موزه آبگینه

این موزه مربوط به دوره قاجاره.این موزه یکی از پر بازدید ترین موزه های  گردشگر خارجیه.این موزه از نظر معماری داخلی و خارجی بسیار جالبه و به شما پیشنهاد می کنم حتما از این موضوع دیدن کنید.این موزه در خیابان جمهوری تهران قرار دارد.

عید تهران کجا بریم

5-پل طبیعت

پل طبیعت یکی دیگر از نمادهای تهران مدرنه.این پل یکی از بزرگترین پل های پیاده روی در تهرانه.معمار و طراح این پل لیلا عراقیان است.خوشبختانه رفتن به این پل هیچ هزینه ای جز هزینه بنزین نداره البته اگه هوس غذاخوردن در رستوران های این پل را حساب نکنیم.

عید تهران کجا بریم

6-توچال

اگه شما دوست دارین در این روزهای بهاری کمی پیاده روی کنین تا دچار اضافه وزن نشین پیشنهاد من اینه که به توچال برین .توچال در شمالی ترین نقطه تهران قرار داره و دارای آب و هوای فوق العاده است.

در ادامه بخوانید :با فواید پیاده روی هنگام صبح در روزهای بهاری آشنا شوید !

عید تهران کجا بریم

7-پارک  جنگلی چیتگر

پارک چنگلی چیتگر یکی  از پارک های بزرگ در غرب تهرانه که شما می تونین به همراه خانواده اوقات خوشی را در آنجا سپری کنین.

عید تهران کجا بریم

8-دریاچه خلیج فارس

این دریاچه در شمال غرب تهران به مساحت 130 هزار هکتار واقع شده است.این دریاچه بزرگترین دریاچه مصنوعی خاور میانه است.شما می تونین در این محل هم خرید کنید و هم غذا بخورید.

عید تهران کجا بریم

9-باغ پرندگان

باغ پرندگان در شما شرق تهران و در جنگل لویزان واقع شده است.باغ پرندگان بسیار زیبا می باشه و به شما پیشنهاد می کنم که حتما از این باغ دیدن کنین.

عید تهران کجا بریم

10-برج میلاد

اگه شما دوست دارین تهران را از ارتفاع 435 متری مشاهده کنین می تونین به برج میلاد برین.علاوه بر آن  از پارک دلفین های موجود در برج میلاد تهران نیز بازدید کنید.

شما می تونین با استفاده از این مطلب به تهران گردی بپردازید و بهترین گزینه برای جواب به سوال عید تهران کجا بریم را پیدا کنید .

در ادامه بخوانید :

۱۲ راهکار زیرکانه برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات نوروزی !

توجه به مشکلات پوستی که ممکن است در بهار رخ دهند!

لباس هایی که حتما باید در کمد لباس های بهاری شما موجود باشد!