7 توصیه ی کارآمد برای غلبه بر ترس از مذاکره ی حقوقی !!!

این حقایق در مصاحبه به شما قدرت می دهند!

مهم نیست که شما چه شغلی دارید و یا چقدر شجاع هستید، ترس از مذاکره ی حقوقی برای اکثر افراد احساسی آشنا است. در تحقیقی مشخص شد که بیش از نیمی ازافرادی که کاری به آنها پیشنهاد می شود، حتی درخواست حقوق بیشتر نمی کنند. افراد درون گرا بیشتر از بقیه ی افراد از مزاکره ی حقوقی فراری هستند.

ما در اینجا برخی از نکات مذاکره مه به شما هنگام مذاکره ی حقوقی کمک خواهد کرد را شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

1-روی حقایق تمرکز کنید!

اگر شرکتی به شما پیشنهاد کار داده است، قبل از هر چیز مطمئن شوید که با دقت درباره ی گرایشی که در بازار وجود دارد تحقیق کرده اید. کافی است مبالغ را به خاطر بسپارید. هرچه بیشتر روی قیمتی که می گویید اطمینان داشته باشید، در مذاکره با قدرت بیشتری صحبت خواهید کرد. از حرف های بیهوده مثل “من فکر می کنم… ” یا ” شاید شما بتوانید…” اجتناب کنید. روزمه و درخواست حقوقی خود را ارائه دهید و عقب بایستید و بگذارید مدیر استخدام تصمیم بگیرد.

2-به مهارت هایتان اشاره کنید!

افراد درون گرا هوش هیجانی بیشتری دارند و ترجیح می دهند شنونده ی خوبی باشند و شرایط را درک کنند که این می تواند به ضرر آنها باشد.


همچنین بخوانید:

 ۹ لباسی که رئیس تان آرزو می کند از پوشیدن آنها در محل کار دست بردارید!

برای داشتن یک گفتگوی صریح و روشن چه باید کرد؟


مذاکره را به عنوان یک مکالمه در نظر بگیرید نه مواجهه. این زمان خوبی است که به مهارت هایتان اشاره کنید که می تواند برای پروژه های آن شرکت مفید باشد. اشاره کردن به مهارت هایی که دارید و مفید بودن آنها می تواند مزایا و حقوق شما را بالا ببرد.

3-از سوال های باز استقبال کنید!

مذاکره را با استفاده از سوالات مناسب تقویت کنید. سوالاتی که از طریق آنها اطلاعات بیشتری درباره ی دیدگاه مدیر استخدام دریافت کنید. مثل: شما چه معیار هایی برای ارزیابی کارکنان جهت پرداخت حقوق دارید؟ سوالات این چنینی که باز پاسخ هستند، نیازمند انرژی و تفکر بیشتر از سوی مدیر استخدام است و از طرفی به شما حس کنترل داشتن بر جریان مذاکره را می دهد. پرسیدن سوالاتی که جواب آنها بله یا خیر است، مذاکره را به بازی پینگ پنگ کلامی تبدیل می کند.

4-کل اعتماد به نفس تان را به کار بگیرید!

اول از همه، سعی نکنید به چیزی تظاهر کنید. در داده هایی که در جهت درخواست حقوق و مزایای بالا تر می دهید، صداقت داشته باشید. فکر نکنید که مجبورید به یک مذاکره کننده ی بسیار سخت گیر تبدیل شوید و یا زیادی چاپلوسی و فروتنی کنید. 

همانطور که از پیشنهاد کاری که به شما داده شده پیداست، کارفرما هم به اینکه شما برایش کار کنید بسیار علاقه مند است. شما می توانید ارزش خود و بهای خود را ثابت کنید و جدی باشید و در عین حال لحن دوستانه ی تان را هم حفظ کنید.


همچنین بخوانید: رازهایی که زبان بدن در محیط کار درباره ی شما افشا می کند!


سخت گیر بودن گاهی نتیجه ی عکس می دهد و تایید می کند که کار کردن برای شرکت خاص و رشد دادن فرصت هایی که شرایط به وجود می آورند برای شما هدف اصلی است و پول کلید اصلی نیست!

5-خود را برای بدترین احتمالات آماده کنید!

بخشی از این نبرد آماده شدن برای بدترین حالت ممکن است. اغلب در واقعیت، مذاکرات به مراتب بهتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتند. آیا مدیر استخدام عصبانی می شود و می گوید: ” نمی توانم باور کنم که شما پول بیشتری را خواسته اید! این بی احترامی است ، این گفتگو تمام شده است؟؟؟؟

شما اولین نفری نیستید که تقاضای  حقوق بیشتری دارد، آخرین نفر هم نخواهید بود. این مذاکرات همه روزه در شرکت ها صورت می گیرند. حتی اگر مدیر استخدام درخواست شما را رد کند، این به معنی توقف کار شما نخواهد بود. شما می توانید بر سر عوامل دیگری مذاکره کنید، مثل بیمه ی درمانی، مرخصی، عضویت در باشگاه رایگان و یا مزایای دیگر.  همچنین می توانید درخواست یک بازنگری 6 ماهه داشته باشید تا به فرایند ارتقای خود سرعت دهید.

6-تمرین کنید!

افراد درون گرا معمولا ازشرایط نا آشنا می ترسند. بنابراین یکی از راه های عالی برای مقابله با این اضطراب آماده سازی است.با یک دوست یا عضو خانواده رو در رو بشینید و مذاکره کنید.


همچنین بخوانید:۱۲ روش برای راحت تر بیان کردن چیزی که می خواهید!


اگر سناریو های مختلف و حالت هایی که ممکن است رخ دهد را بررسی کنید، قادر خواهید بود واکنش خود را پیش بینی کنید. حرف هایی که میخواهید بزنید را با دوست تان تمرین کنید. اگر مدیر بگوید این طرح افزایش حقوق قابل مذاکره نیست چه خواهید گفت؟ اگر مدیر به جای مذاکره درباره ی میزان حقوق، سریع به سراغ امضا کردن برگه ها رفت چه خواهید کرد؟

7-حرف آخر خود را مشخص کنید!

به اینکه در آخر چه چیزی را قبول خواهید کرد و چه چیزی را قبول نخواهید کرد، به دقت فکر کنید. با اینکار شما با اطمینان با توجه به انتظارات تان پیشنهادات را قبول و یا رد می کنید. به یاد داشته باشید که اگر با سناریویی که انتظارش را نداشتید رو به رو شدید، حق این را دارید که برای پاسخگویی چند روز وقت بخواهید.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر مذاکره حالت بد و ناراحت کننده ای به خود گرفت و حس کردید که به شما اهانت شده است، نباید آن را نادیده بگیرید. این رئیس آینده ی شما در بهترین رفتار ممکن است!!!

برای اینکه در یک مذاکره ی حقوقی موفق شوید نیازی نیست که کار خاصی بکنید. همین که خودتان باشید و با اعتماد به نفس و صادق باشید بهترین ابزارها را برای موفقیت در مذاکره خواهید داشت. 

در ادامه بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *