فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا

فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا !

سیب سبز و فواید آن برای سلامت بدن !

همان طور که می دانید سیب سبز دارای فواید بسیاری برای بدن است اما آیا نحوه مصرف صحیح آن را می دانید ؟شما با مصرف سیب سبز به صورت ناشتا می توانید از مزایای آن به صورت فوق العاده بهره مند شوید.اما فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا چیست ؟

فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا

یک خبر خوب برای علاقه مندان به سیب سبز داریم.بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف سیب سبز به صورت ناشتا دارای فواید بسیاری برای سلامت انسان است.اما فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا چیست ؟

1-کاهش وزن

سیب سبز که تنها 80 کالری دارد، به عنوان یک میوه که انرژی فراوانی داردشناخته می شود، زیرا حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات و اسیدهای آمینه است.اگر می خواهید به صورت سالم وزن خود را از دست دهید فقط کافی است که روزی یک عدد سیب سبز را به صورت ناشتا مصرف کنید.
فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا

2-جلوگیری از دیابت

شما با مصرف سیب سبز به طور ناشتا می توانید از ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری کنید.مصرف سیب سبز به صورت ناشتا میزان شکر مورد نیاز بدن شما را کاهش می دهد و بدن شما را از دیابت محافظت می کند.

3-حفظ سلامت قلبی عروقی

یکی دیگر از فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا ،حفظ سلامت قلب و عروق است.زیرا باعث تعادل کلسترول خود و جلوگیری از ایجاد پلاک در شریان های خون می گردد.پتاسیم موجود در سیب سبز باعث تعادل الکترولیتی در قلب و ماهیچه های آن می گردد. مصرف سیب سبز باعث جلوگیری از التهاب قلب و مغز می شود که از عوارض مختلف جلوگیری می کند.
فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا

در ادامه بخوانید :با فواید خوردن یک عدد لیموترش پوست کنده در روز آشنا شوید !

4-تنظیم سیستم گوارش

سیب سبز که حاوی مقدار زیادی فیبر در محتویات آن است، مصرف سیب سبز به صورت ناشتا مشکل یبوست مزمن را برطرف می کند.

5-کمک به سلامت مغز

یکی دیگر از فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا کمک به سلامت مغز است.سیب سبزدارای  آنتی اکسیدان قوی است که مانع از تشکیل رادیکال های آزاد است که به مغز آسیب می رساند.ویتامین C، منیزیم و فلاوانوئیدها در محتویات سیب سبز با هم به بهبود سلول ها وتامین  اکسیژن برای سلول های مغز کمک می کند.

6-جلوگیری از تشکیل پلاک دندان

یکی دیگر از فواید خوردن سیب سبز به صورت ناشتا ،جلوگیری از تشکیل پلاک دندان است.اسید موجود در سیب سبز باعث تمیز شدن دندان ها می گردد ،باعث افزایش بزاق دهان می گردد و  سطح ph  را حفظ می کند.

7-سلامت پوست

شما با خوردن سیب سبز به صورت ناشتا می توانید سلامت پوست خود را ارتقا دهید.و پوستی سالم تر و شفاف تر داشته باشید.

در ادامه بخوانید :