Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

بررسی ها

فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان چیست؟
سلامت

فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان چیست؟ 

فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان ! کارشناسان توصیه می کنند که هر روز برای روزه گرفتن 1 لیوان دوغ بخورید تا تعادل و سلامت بدن را در ماه مبارک رمضان حفظ کنید.اما چرا باید در ماه رمضان روزی یک لیوان دوغ بنوشیم ؟

فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان

کارشناسان توصیه می کنند که هر روز برای روزه گرفتن 1 لیوان دوغ بخورید تا تعادل و سلامت بدن را در ماه مبارک رمضان حفظ کنید.برای اینکه بتوانیم روزهای ماه رمضان را با سلامت بگذرانیم، باید تعادل مایع  در بدن را حفظ کنیم.در این مورد، متخصصان تغذیه توصیه می کنند که افراد روزه دار هر روز 1 لیوان دوغ بنوشند.اما دلیل آن چیست ؟ با یکدیگر با فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان آشنا می شویم:

برای چه باید دوغ بنوشیم؟

فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان

فاصله طولانی بین وعده سحری و افطار می تواند تعادل الکترولیتی بدن را از بین ببرد.به همین علت باید روزانه یک لیوان دوغ برای جلوگیری از بی آبی بدن و همچنین تشنگی مصرف شود.


همچنین بخوانید :


فواید نوشیدن دوغ در ماه رمضان

-دوغ غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است.

-دارای ویژیگی احساس سیری است و در صورت مصرف مداوم می تواند از احساس گرسنگی جلوگیری کند.

-دارای اثر تسکین دهنده است. و دمای بدن را در روزهای تابستان متعادل می کند.

اما هنگام مصرف دوغ به موارد زیر دقت کنید:

نوشیدن دوغ با معده خالی ممکن است سبب سوء هاضمه گردد.به همین دلیل در ابتدا غذا خود را به آرامی بجوید و سپس ،دوغ بنوشید.با این حال، اگر غذا های سنگین را در افطار بخورید، یک لیوان دوغ می تواند برای شما شفا باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!