فیلم های توقیفی سینما ، تشکیل کمیته‌ی ویژه‌ برای تعیین تکلیف فیلم‌های بدون پروانه نمایش !

فیلم‌های مشکل‌دار را بشناسید!

با وعده‌ تشکیل کمیته‌ای برای تعیین تکلیف فیلم های توقیفی سینما ، بررسی اسامی فیلم‌های که هنوز رنگ پرده را ندیده‌اند، حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کمیته ویژه برای بازبینی مجدد تعدادی از فیلم‌های بدون پروانه نمایش و مشکل‌دار در حالی در سازمان سینمایی تشکیل شده که پیش تر انتظار می‌رفت با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با ریاست حجت‌الله ایوبی بر سازمان سینمایی به اکران عمومی‌ برسند اما بسیاری از آن‌ها همچنان سرنوشت اکران‌شان در وضعیت مبهمی است.

فیلم های توقیفی سینما
آشغال‌های دوست‌داشتنی

فیلم‌های همچون «قصه‌ها» رخشان بنی‌اعتماد، «ماهی و گربه» شهرام مکری،‌ «پاداش» کمال تبریزی و«نقش نگار» علی عطشانی مجوز اکران گرفتند اما فیلم‌های «رستاخیز» احمدرضا درویش و «خانه پدری» کیانوش عیاری با وجود داشتن پروانه نمایش فقط در چند سانس محدود موفق به اکران شدند و پس از آن بنا به ملاحظات وزارت ارشاد و به دلیل فشارهای وارد شده خارج از این مجموعه از پرده پایین آمدند و هنوز هم خبری از اکران آن‌ها نیست.

البته فیلم «رستاخیز» مدتی است که در یک شورای حکمیت در حال بررسی است و از مدتها قبل وعده داده می‌شود که تکلیف این فیلم مشخص خواهد شد.

در این سال‌ها در بین فیلم‌های توقیفی که تعدادشان بیش از 10 مورد است، «آشغال‌های دوست‌داشتنی» محسن امیریوسفی، «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان، «گزارش یک جشن» ابراهیم حاتمی‌کیا، «خرس» خسرو معصومی و «خانه دختر» شهرام شاه‌حسینی بیش از بقیه در رسانه‌ها بازتاب و پیگیری داشتند.

فیلم های توقیفی سینما
خانه دختر

همچنین فیلم‌های«پریناز» بهرام بهرامیان، «صد سال به این سال‌ها» سامان مقدم، «مهمونی کامی» علی احمدزاده، «یک خانواده محترم» مسعود بخشی، «خیابان‌های ناآرام» کمال تبریزی از جمله فیلم‌هایی قدیمی‌تری هستند که در انتظار تعیین تکلیف برای اکران عمومی به سر می‌برند.

ضمن اینکه دو فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» از عبدالرضا کاهانی که گفته می‌شود مُهر «غیرقابل اصلاح خورده» و نیز «وقت داریم حالا» این فیلمساز به همراه «کاناپه» کیانوش عیاری دو فیلم دیگری هستند که در همین سال‌های اخیر به لیست فیلم‌های که برای نمایش مشکل دارند،پیوسته است.

حال با توجه به خبر اخیر مبنی بر تشکیل کمیته‌ی ویژه‌ی برای تعیین تکلیف فیلم‌های بدون پروانه نمایش و مشکل‌دار، حال باید منتظر ماند و دید که این کمیته مشکل کدام یک از این فیلم های توقیفی سینما را حل می‌کند؟!

در ادامه بخوانید : ستارگان سریال بازی تاج و تخت می گویند فصل هفتم بهترین فصل این سریال است !

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *