اشتباهات رایج در مراقبت شبانه از پوست که ممکن است شما هم آنها را انجام دهید!
سلامت

اشتباهات رایج در مراقبت شبانه از پوست که ممکن است شما هم آنها را انجام دهید! 

اشتباهات رايج در مراقبت شبانه از پوست

این گزارش شامل اشتباهات رایج در مراقبت شبانه از پوست است. مراقبت شبانه از پوست از شما در برابر مشکلاتی که در روز برای پوستتان اتفاق می افتند محافظت میکند.

تمام مشكلاتی كه در طول روز برای پوست شما ايجاد ميشود مانند نور آفتاب، آلودگی و آرايش در طول شب قابل جبران هستند.

مراقبت شبانه از پوست برای افراد مسن از اهمیت بالاتری برخوردار است. با افزايش سن ، خواب شب بيش از پيش در بازيابی و سرزندگی پوست شما اهميت پيدا ميكند.

ثابت شده است كه خوب خوابيدن رابطه ی مستقيمی با پوست سالم دارد. در حاليكه افرادی كه خواب خوبی ندارند همواره از مشكلات پوستی رنج ميبرند.

خلاصه ی كلام اينكه خوب خوابيدن و پوست سالم داشتن يك طرفند عالی براي شماست. پوست شما هر شب موقع خواب خودش را بازيابی می كند.

دكتر هوپر اعتقاد دارد در حين خواب منافذ پوستی باز هستند. چرا كه عرق نميكنيد و منافذ با آلودگی بسته نميشوند. ولی با استفاده از روش های مراقبت از پوست در طول روز نميتوان از پوست در طول شب مراقبت كرد.

اين گزارش شامل اشتباهات وحشتناكی است كه در طول شب به پوست شما آسيب ميزند. صورت خود را قبل از خواب نمی شویید

روز سختی داشتيد، خيلی خسته ايد و فقط ميخواهيد بخوابيد. ولی لطفا اول صورتتان را بشوييد. شستن صورت در صبح به خصوص وقتی پوست خشك است اصلا توصيه نميشود.

ولی قبل از خواب حتما صورتتان را بشوييد. چرا كه آلودگی و چربی را كه در طول روز بر روی پوست قرار گرفته پاك ميكند. اين آلودگی ها موجب آكنه و پيری پوست ميشوند.

اگر شستن پوستتان خيلی سخت است حداقل با دستمال های پاك كننده آرايش صورتتان را پاك كنيد.ويتامين A را از رژيم غذايی تان حذف كرده ايد

اگر با هدف از بين رفتن نشانه های پيری پوست به پزشك متخصص پوست مراجعه كرده ايد او حتما به شما ويتامين A را پيشنهاد ميكند.

بر اساس گزارشات منتشر شده در مجله سلامتی هاروارد ويتامين A موجب تحريك كلاژن سازی و از بين رفتن خطوط صورت و چين و چروك ميشود. مطالعات هم چنان ثابت كرده ويتامين A موجب افزايش توليد سلولی و كاهش روند پيری پوست ميشود.

ولی تمام اين واكنش ها زمان بر هستند. اگر پس از مصرف كرم های ويتامين A دچار قرمزی و پوسته پوسته شدن صورتتان شديد برای چند روز درمان را كنار بگذاريد و پس از بهبودی دوباره دوره ی جديد درمان را شروع كنيد.

فراموش ميكنيد هر شب از ويتامين A استفاده كنيد

دكتر هوپر ميگويد استفاده مداوم از ويتامين A ممكن است كمی سخت باشد اين در حالی است كه استفاده از اين نوع ويتامين بايد مثل ورزش دائمی باشد.

در واقع پس از ١٢ ماه استفاده مداوم از اين محصول شاهد تغيير در پوست خواهيد بود. دكتر هوپر پيشنهاد ميكند در اولين روز های مصرف كرم، آنرا بر پوست بينی و پيشانی بماليد كه مقاوم تر هستند.

پس از آن مصرف كرم بر روی پوست گونه ها و چانه را آغاز كنيد. از استفاده كرم در نزديكی چشم ها و دهان خودداری كنيد.
آنتی اكسيدان مناسب مصرف نميكنيد

بعضي آنتی اكسيدان ها برای استفاده در طول روز مناسب هستند. مانند ويتامين c. اين آنتي اكسيدان ها در برابر راديكال های آزاد از پوست شما مراقبت ميكنند. راديكال های آزاد موادی هستند كه به پوست صورت و بدن آسيب ميزنند.

ويتامين C بسيار گران قيمت است و استفاده از آن در طول شب كه نيازی به آن نيست توصيه نميشود. سرم های حاوی رزوراترول هم بسيار مناسب هستند.

رزوراترول در طول روز توسط نور خورشيد بی اثر ميشود. پس در روز تاثيری ندارد. اگر زمان و پول كافی داريد از چند نوع سرم آنتی اكسيدان استفاده كنيد.

چرا كه همانند خوردن چند نوع سبزيجات استفاده از چند نوع آنتی اكسيدان از پوست شما بهتر محافظت ميكند.

بيش از حد از ماسك های لايه بردار استفاده ميكنيد.


نياز نيست خيلی از ماسك های لايه بردار استفاده كنيد. به خصوص پس از استفاده از ويتامين A. چرا كه ويتامين A به خودی خود در حال لايه برداری پوست شماست. شما با استفاده از ماسك لايه بردار، اين فرآيند را دو چندان ميكنيد. ادغام اين دو عمل موجب آسيب به پوست ميشود. هفته ای ١ بار لايه برداری با ماسك كافی است. باقی كار زيبا شدن را  به خواب خوب شب بسپاريد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *