با مضرات باور نکردنی غذاهای منجمد آشنا شوید !
سلامت

با مضرات باور نکردنی غذاهای منجمد آشنا شوید ! 

 مضرات غذاهای منجمد چیست ؟آیا می دانید که سیب زمینی سرخ شده منجمد مورد علاقه تان می تواند اثرات نامطبوع بسیاری بر بدن داشته باشد؟ خوردن غذاهای منجمد می تواند باعث بیماری قلبی، دیابت و حتی تخریب سلول های بدن شود.اما مضرات باور نکردنی غذاهای منجمد چیست ؟

مرغ یخ زده

نشاسته برای تازه ماندن مواد غذایی منجمد استفاده می شود. نشاسته همچنین عطر و طعم و بافت را به مواد غذایی اضافه می کند.در حالیکه  نشاسته اساسا یک پلیمر گلوکز است.بدن شما قبل از آنکه آن را هضم کند،به قند تبدیل می کند.قند اضافی می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد و همچنین می تواند به بافت های بدن آسیب برساند.در این مطلب قصد داریم شما را با مضرات مواد غذایی منجمد آشنا کنیم :

بیماری قلبی

مضرات غذاهای منجمد

غذاهای منجمد سرشار از چربی های ترانس هستند.این چربی های ترانس  باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی وهمچنین مسدود شدن عروق می گردد.چربی های ترانس  سطح کلسترول در بدن را افزایش می دهند.گاهی مواد غذایی منجمد حاوی نمک های زیادی هستند که باعث افزایش سطح کلسترول و در نتیجه فشار خون می گردند.


همچنین بخوانید :


افزایش فشار خون

مضرات غذاهای منجمد

غذاهای منجمد دارای انواع مختلف نگهدارنده هایی هستند که طیف گسترده ای از اثرات نامطلوب را بر بدن شما دارند.غذاهای منجمد با شکر یا نمک بالا ممکن است  باعث افزایش فشار خون شود که می تواند منجر به شرایط شدید تری مانند فشار خون بالا مزمن گردد.

ریسک ابتلا به سرطان

مضرات غذاهای منجمد

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که غذاهای منجمد به خصوص گوشت منجمد می تواند ریسک ابتلا به سرطان پانکراس را افزایش دهد.همچنین بر اساس همین مطالعات مشخص شده است که گوشت های فرآوری شده مانند سوسیس منجمد ریسک ابتلا به سرطان را تا 65 درصد افزایش می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *