پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد! 

معرفی و چگونگی تماشای دنیای سری انیمه‌های کد گیاس Code Geass

درود بر شما دوستان انیمه‌باز و غیرانیمه‌باز. ما امروز در ادامه معرفی‌های انیمه‌ای قراره به معرفی سری انیمه‌های Code Geass بپردازیم. البته قرار نیست مثل معرفی‌های قبلی، انیمه‌های مختلف و دارای یه ویژگی خاص رو معرفی کنیم. بلکه قراره به معرفی قسمت‌ها، فصل‌ها و سری‌های مختلف یک انیمه بپردازیم. در مورد ترتیب تماشا و خود سری انیمه هم توضیحاتی رو ارائه بدیم. برای شروع مطالب این سبکی هم به چگونگی تماشا و معرفی انیمه کد گیاس Code Geass می‌پردازیم.

انیمه Code Geass یکی از معروف‌ترین انیمه‌های تاریخ و شاید بهترین اون‌ها باشه‌. این سری، اولین بار در حدود سال ۱۳۸۷ به دست Gorō Taniguchi و Ichirō Ōkouchi به عنوان یک انیمه مستقل پا به دنیای انیمه گذاشت. همچنین استودیو Sunrise تولید سری انیمه‌های کد گیاس Code Geass رو بر عهده گرفت. این استودیو بیشتر به خاطر سری انیمه‌های گاندام Gundam که حسابی زیاد هستند، معروف است. سایر اعضای سازنده هم بماند!

انیمه کد گیاس Code Geass تابحال چندین جایزه مربوط به مجموعه‌های تلویزیونی رو کسب کرده است. در سایت‌های نمره‌دهی همچون IMDB و Myanimelist تونسته بیش از ۸۰ درصد نمره موردنظر رو کسب کنه. که به معروفیت و بزرگی این انیمه اشاره می‌کند. جالب است بدانید، که شخصیت اصلی این انیمه، یعنی لولوش Lelouch، چندین سال است. که به عنوان محبوب‌ترین شخصیت انیمه‌ای در مای‌انیمه‌لیست Myanimelist شناخته می‌شود. به تازگی هم از مرز یک میلیون فالوور گذشته است.


تبلیغات پیش‌المطلبی زیر رو هم بزنی بر بدن، به نفع خودته!


جدا از جذابیت انیمه‌های Code Geass، به دلیل اشتراکاتی که در این سری با عنوان‌های مختلف است. مخاطب رو در ترتیب تماشا، گیج می‌کنند. معرفی سری انیمه‌های Code Geass هم به همین دلیل، یه نیاز اساسی برای طرفداران این سری و کسانی که می‌خوان این سری رو شروع کنند، است. پس برای رسیدن به ترتیب تماشای انیمه کد گیاس Code Geass این مطلب رو تا آخر بخونید.


نکاتی که بهتره در معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد! به خاطر داشته باشید.

۱_ این را به خاطر داشته باشید که تلاش شده که این معرفی و سایر معرفی‌های سایت، بر اساس قوانین و مقررات کشور تهیه شود. بنابراین ممکنه برخی از مواردی که نیاز بسیاری به معرفی دارند، هرگز معرفی نشوند.

۲_ در معرفی، ما موارد مورد معرفی یک سری رو به ترتیب تماشای پیشنهادی خودمون می‌یاریم. پس این ترتیب، نشان دهنده برتری یک سری، به دیگری نیست.

۳_ خواهشمندم هر انیمه‌ای که نیاز به معرفی و راهنمایی در مورد تماشای آن است. را در بخش نظرات به اطلاع ما برسانید. تا در اولین فرصت، اقدام به معرفی انیمه فوق کنیم.

۴_ با توجه به اینکه ممکنه در آینده، سری‌های جدیدی به انیمه مورد معرفی اضافه گردد. پس خواهشمندم هم این لیست که به‌روز می‌شود. را هرچند وقت یکبار چک کنید. اخبار انیمه رو هم از اینجا دنبال کنید. اگه هم سری جدیدی ازش اومد و ما قرارش ندادیم. بهمون اطلاع دهید. ありがとうございました!


نکاتی که علاوه بر معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیب تماشای کد گیاس Code Geass بهتره در تمام مطالب مجله وارونه به خاطر داشته باشید.

۱_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در سایت، به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید، دسترسی داشته باشید. همچنین حواستون به بخش‌ اعلانات سایت باشه که خیلی مهم است. نوتیفیکیشن سایت رو هم فعال کنید که اطلاع‌رسانی بهتر انجام گیرد.

۲_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل خودداری کنید. تا ما مجبور به پاسخ صریح این اعمال نباشیم.

۳_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با قبول داشتن کلیه نکات بالا، بدون معطلی بریم سراغ معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد!


Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Anime television series

کارگردان: Gorō Taniguchi
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
برگرفته از: مستقل
استودیو: Sunrise
موسیقی: Kōtarō Nakagawa ,Hitomi Kuroishi
ژانرها: اکشن، نظامی، علمی_تخیلی، قدرت فرابشری، درام، رباتیک، مدرسه‌ای
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۸ فروردین ۱۳۸۷

اولین سری از انیمه Code Geass، انیمه سریالی کد گیاس: لولوش شورشی Code Geass: Lelouch of the Rebellion است. این انیمه در دو فصل سریالی از سال ۱۳۸۷ شروع به پخش شده است. اوج معروفیت سری کد گیاس Code Geass هم به همین دو فصل سریالی باز می‌گردد. فصل اول دارای ۲۵ قسمت و فصل دوم نیز دارای ۲۵ است. هیچ قسمت فرعی خاصی هم در این دو فصل وجود ندارد.

اگر هم قرار باشه داستان فرعی گفته بشه. در خود انیمه گفته می‌شه. پس دنبالش نگردید. به جاش به خود انیمه نگاه کنید. که همچون ترکیبی از یک انیمه رباتیک با دفترچه مرگ Death Note عمل می‌کند. پیامدهای روان‌شناختی از جنگ‌ها و درگیری‌های سیاسی اجتماعی را به تصویر می‌کشد. البته ما قبلاً این جملات رو در بهترین انیمه‌های سریالی بخش دهم برای این انیمه، به‌کار برده بودیم. پس بیخیالش!

داستان

در زمانی که بیش از ۸۰ درصد دنیا بین سه ابرقدرت، اتحادیه اروپا، فدراسیون چین و امپراتوری بریتانیا یا همون قاره آمریکا، تقسیم شده است. پسری جوان به نام لولوش، که خودش یک بریتانیایی است. قصد نابودی بریتانیا را دارد تا دنیای جدیدی برای خواهرش بسازد. البته کارش رو از ژاپن شروع می‌کنه.

که ژاپن در اون زمان، توسط نیروهای امپراتوری بریتانیا به تصرف دراومده. یه جورایی هم شده مثل کشورهای خاورمیانه. که زمانی توسط خارجی‌ها اشغال شده بودند. یعنی از آوارگی و پناهندگی بگیر تا قتل عام بی‌دلیل، درشون وجود داشت. گرچه هنوز مقاومت‌هایی هم صورت می‌گیرد. لولوش هم در این بین صاحب قدرت گیاس می‌شود. که با آن می‌تواند به افراد دستورات اجباری بدهد.

با در دست داشتن این قدرت، لولوش به سوی نابودی بریتانیا حرکت می‌کند. البته هدف دیگر نابودی و ساختن دنیا از است. در همین راستا، انیمه Code Geass: Lelouch of the Rebellion رو برای شروع سری انیمه‌های کد گیاس Code Geass می‌توانید شروع کنید.

تریلر انیمه کد گیاس: لولوش شورشی Code Geass: Lelouch of the Rebellion


Code Geass: Akito the Exiled
Code Geass: Boukoku no Akito

معرفی سری انیمه‌های Code Geass

کارگردان: Kazuki Akane
نویسنده: Hiroshi Ōnogi
برگرفته از: مستقل
استودیو: Sunrise
موسیقی: Ichiko Hashimoto
ژانرها: اکشن، رباتیک، نظامی، علمی_تخیلی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۶ تیر ۱۳۹۱

در طی نبردهای فصل اول و دوم انیمه Code Geass: Lelouch of the Rebellion خلأ پردازش کم به اتحادیه اروپا حس می‌شد. اینجا بود که انیمه کد گیاس: آکیتوی طرد شده Code Geass: Akito the Exiled به میان می‌آید. انیمه Code Geass: Akito the Exiled به طور کلی داره داستانی از کد گیاس Code Geass رو روایت می‌کنه. که بین دو فصل انیمه اصلی، اتفاق افتاده است.

یعنی شما می‌تونید بفهمید که بین فصل اول و دوم چه اتفاقی برای اتحادیه اروپا که دم از برابری می‌زد، افتاده است. اونم با دنبال کردن واحد کوچک و زبده‌ای از نیروهای اروپایی، که البته تعدادی ژاپنی آواره هم بهشون ملحق شدند. این گروه که کم‌کم مثل خانواده می‌شن. در بین نبردهای امپراتوری بریتانیا برای تسخیر اتحادیه اروپا و نبردهای داخلی اتحادیه اروپا گرفتار می‌شوند.

صدالبته به اتفاقات افتاده برای شخصیت اصلی هم پرداخته می‌شه. اما شما بهتره که Code Geass: Akito the Exiled رو بعد از اتمام دو فصل اول تماشا کنید. چون اگه در بین دو فصل انیمه Code Geass: Lelouch of Rebellion ببیندش. کمی حالت اسپویل داره. اینم یادتون باشه که نویسنده، کارگردان و آهنگ‌ساز انیمه سریالی اصلی در این سری حضور ندارند. اما بازم جدا از طراحی بد سه‌بعدی ربات‌ها که در این سری برای اولین بار استفاده شده، یه انیمه خوف است.

تریلر انیمه کد گیاس: آکیتوی طرد شده Code Geass: Akito the Exiled


Code Geass: Nunnally in Wonderland
Code Geass: Hangyaku no Lelouch – Nunnally in Wonderland

کارگردان: Makoto Baba
نویسنده: Yuuichi Nomura
برگرفته از: مستقل
استودیو: Sunrise
موسیقی: Kotaro Nakagawa
ژانرها: کمدی، تقلید از نوع خنده‌دار، فانتزی
گروه سنی: نوجوانان
تاریخ شروع اکران: ۶ مرداد ۱۳۹۱

می‌شه گفت که انیمه کد گیاس: نانالی در سرزمین عجایب Code Geass: Nunnally in Wonderland تنهاOVAی بود. که از سری انیمه‌های کد گیاس Code Geass پیدا کردم. و به سری اصلی ربطی نداشت. البته یه سری OVA دیگه هم بود که به داستان اصلی ربطی ندارند. پس نیازی به دیدنشون نیست.‌ حتی همین مورد که داره معرفی می‌شه. ولی اگه می‌خواهید شخصیت‌های انیمه کد گیاس Code Geass رو به صورت یه جور رمان تصویری در یک انیمه تماشا کنید. که حالت کمدی داشته باشه. انیمه Code Geass: Nunnally in Wonderland انتخاب خوبیه.

داستانش هم در مورد لولوش هستش. که توی یه داستان، خواهرش، نانالی رو وارد سرزمین عجایب می‌کنه. انگار مثل آلیس در سرزمین عجایب شده! البته به جای شخصیت‌های موجود در سرزمین عجایب، شخصیت‌های انیمه Code Geass حضور دارند. که به دستور لولوش اونجا هستند. حالا نانالی می‌خواد راه خودش رو در سرزمین عجایب پیدا کنه.

تریلر انیمه کد گیاس: نانالی در سرزمین عجایب Code Geass: Nunnally in Wonderland


Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Anime film series

معرفی سری انیمه‌های Code Geass

کارگردان: Gorō Taniguchi
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
برگرفته از: مستقل
استودیو: Sunrise
موسیقی: Kōtarō Nakagawa ,Hitomi Kuroishi
ژانرها: اکشن، نظامی، علمی_تخیلی، قدرت فرابشری، رباتیک، مدرسه‌ای
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۲۹ مهر ۱۳۹۶

مجموعه انیمه‌های سینمایی Code Geass: Lelouch of the Rebellion نیاز به توضیح زیادی ندارد. چون در اصل اقتباس و خلاصه‌ای از سریالی اصلی است. اما چرا باید اون رو تماشا کرد؟ چون هم یه ریکاوری می‌شه برای داستان! هم استودیو گفته که قراره به زودی برنامه‌ای ده‌ساله برای این سری در نظر گرفته شود. که در مجموعه انیمه‌های سینمایی Code Geass: Lelouch of the Rebellion تغییراتی در داستان رخ داده است.

تغییراتی که زیرساخت‌های برنامه ده‌ساله سری انیمه‌های کد گیاس Code Geass رو آماده می‌کنه. همچنین از نظر کیفیت هم کمی نسبت به قبل رشد داشته. پس توصیه دارم علاوه بر سریالی Code Geass: Lelouch of the Rebellion، حتماً نسخه بازسازی یا خلاصه Code Geass: Lelouch of the Rebellion رو تماشا کنید.

تریلر قسمت اول انیمه سینمایی Code Geass: Lelouch of the Rebellion


Code Geass: Lelouch of the Resurrection
Code Geass: Fukkatsu no Lelouch

معرفی سری انیمه‌های Code Geass

کارگردان: Gorō Taniguchi
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
موسیقی: Kōtarō Nakagawa ,Hitomi Kuroishi
برگرفته از: مستقل
استودیو: Sunrise
ژانرها: اکشن، درام، رباتیک، نظامی، قدرت فرابشری
گروه سنی: جوانان
تاریخ اکران: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷

استودیو Sunrise با ساخت انیمه سینمایی کد گیاس: رستاخیز لولوش Code Geass: Lelouch of the Resurrection خواست که شروع برنامه ده‌ساله سری انیمه‌های Code Geass رو کلید بزنه! اونم با بازگشت مقتدرانه لولوش! که برای برقراری دوباره صلح از دست رفته به صحنه بازگشته است. همون‌طور هم که در اینجا گفتیم. در ماه آذر ۱۳۹۸ نسخه بلوری و دی‌وی‌دی این انیمه برای دانلود قرار گرفته است.

البته نسخه بلوری و دی‌وی‌دی انگلیسی انیمه Code Geass که گویا دارای زیرنویس یا دوبله انگلیسی است. در ماه اسفند خواهد آمد. اما به همت مترجمین، همین الآن هم می‌توان به Code Geass: Lelouch of the Resurrection دسترسی داشت. تا دوباره جنگ‌های جهانی رو در کنار قدرت گیاس، تجربه کنیم.

تریلر انیمه سینمایی کد گیاس: رستاخیز لولوش Code Geass: Lelouch of the Resurrection


همچنین مطالعه کنید تا مطالعه کرده باشید.

متشکرم که تا اینجا همراهمون بودید. امیدوارم که از “معرفی سری انیمه‌های Code Geass و ترتیبی که حتما باید با آن تماشا کرد!” نهایت لذت رو برده باشید.

در معرفی سری انیمه‌های Code Geass با نظراتتون هم انگیزه به ما بدین. هم اطلاعاتتون رو به رخ بکشید. هم نظرات خودتون رو بیان کنید. هم در معرفی موسیقی‌های خوف انیمه‌ای آینده دست یاری برسونید.

تمامی دوستانی هم که علاقه به همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه و یا بحث شیرین تبلیغات دارند. میتونند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com با ما تماس‌های لازم را برقرار نمایند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

 
4.2 6 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات