معرفی Beatrice Dillon ؛ چهره جدید موسیقی تجربی!
موسیقی

معرفی Beatrice Dillon ؛ چهره جدید موسیقی تجربی! 

در این مطلب قصد دارم یک خانم آهنگساز بسیار پیشرو و جالب توجهی رو بهتون معرفی کنم، پس در ادامه با معرفی Beatrice Dillon همراه ما باشد!

فوریه ی 2020 آلبومی در فضای موسیقی الکترونیک منتشر شد که توجه مخاطبین این نوع موسیقی رو جلب کرد و این آلبوم تا این لحظه توسط منتقدین موسیقی به عنوان تجربی ترین آلبوم موسیقی الکترونیک امسال شناخته شده. آلبومی به نام workaround توسط رکورد لیبل PAN  منتشر شد و باعث شد که روزنامه گاردین، خانم بئاتریس دیلون رو به عنوان هیجان انگیز ترین چهره ی جدید موسیقی الکترونیک معرفی کنه.


بیشتر بخوانید: معرفی XXYYXX آهنگساز موسیقی الکترونیک


ویژگی بارز این آلبوم  پیچیدگی در عین سادگی هست. یعنی به عنوان مخاطب شما با یک موسیقی قابل هضم و راحت و شنیدنی ای طرف هستید و از طرفی اگر دقت بیشتری کنید متوجه پیچیدگی های ماجرا میشید.

این آلبوم با استفاده از ترکیب سمپل های ساز زنده و صداهای سینتی ساخته شده و نوازنده های زیادی در این آلبوم همکاری کردند. از جمله Kuljit Bhamra نوازنده ی خوب طبلا.

بئاتریس میلون قبلتر به عنوان دی جی و محقق در رادیو سه بی بی سی مشغول به کار بوده و نظر جالبی درباره ی ابزارهای موسیقی الکترونیک داره. اون در یک اظهار نظر جالب اعلام میکنه اینکه شما ندونی در واقع داری چیکار میکنی خیلی بهتر ازینه که استاده یک وسیله ی خاص بشی.

تاثیرات موسیقی تکنو و جانگل در موسیقی بئاتریس واضحه و در واقع شنوده متوجه یک بازسازی خاطره ی موسیقی دوران  دیسکو در آثار بئاتریس مواجه میشه.

معرفی Beatrice Dillon


بیشتر بخوانید: بررسی آلبوم ‌های تاثیرگذار در موسیقی جز که باید آن ها را بشنوید!


بئاتریس در یک استودیوی جمع و جور در لندن کار میکنه و ابزار و تجهیزاتش خیلی چیزهای عجیب و غریبی نیستند.

تولید کردن موسیقی ای که در هیچ دسته بندی خاصی قرار نمیگیره، شجاعت خاصی نیاز داره و این ویژگی در این هنرمند قطعا بسیار بارزه. خودش در این باره میگه که:” ممکنه این ویژگی شجاعت باشه یا حماقت. من سعی میکنم صدای خودم رو داشته باشم و سعی نمیکنم ادای چیز خاصی رو در بیارم. به طور مثال من نمی تونم موسیقی تکنو به معنی تکنیکال قضیه درست کنم، چون هیچ شناخت عمیقی از این موسیقی ندارم.”
درباره ی پیوستگی رنگ صوتی این آلبوم هم اظهار نظر جالبی داره که ممکنه برای آهنگسازان جوان نکته ی مفیدی باشه. اون میگه:” وقتی شما کامپیوترتون رو روشن میکنید از تعدد امکانات و گزینه هایی پیش روتون سردرد میگیرین. تناقض جالبیه که شما میتونید با این ابزار مختلف هرچیزی درست کنید ولی عملاً فلج میشید و کاری از پیش نمی برید.

به خاطر همین من تو این آلبوم خودم رو از نظر رنگ صوتی و ابزار محدود کردم. مثل یک نقاش که سه تا رنگ روی پالت میذاره و شروع میکنه. در این صورت اتفاق جالبی که میوفته این هست که شما به عمق ابزارهایی که دارین پی می برین و بهترین استفاده رو ازشون میکنید. من همیشه از کسانی که با ابزار کم چیزهای فوق العاده ای درست می کنند خوشم میاد.”


بیشتر بخوانید: Plasticine Figures آهنگ جدید تام یورک / اجرای زنده در قرنطینه برای برنامه جیمی فلن


آلبوم workaround  از خانم Beatrice Dillon رو میتونید این پایین گوش بدین. امیدوارم پست های معرفی که براتون میگذارم به شما کمک کنه که دید وسیع تری نسبت به موسیقی پیدا کنید و بتونید ازین تنوع زیبا لذت ببرید.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *