موسیقی تاثیر بسیار کمتری بر روی تمرکز زنان نسبت به مردان دارد

موسیقی تاثیر بسیار کمتری بر روی تمرکز زنان نسبت به مردان دارد.

در تحقیقات و بررسی های اخیر، بر روی تاثیر مثبت و منفی موسیقی بر روی مغز و فعالیت انسان در زمان انجام دادن کاری که نیاز به تمرکز دارد،نشان داد که تاثیر موسیقی بر روی زنان در هنگام کار کردن بسیار کمتر از مردان است.

در این تحقیقات مشخص شد موسیقی راک تاثیر بخصوصی در برهم زدن تمرکز مردان دارد.

این تحقیقات توسط دانشکده های موسیقی Imperial و Royal در انگلستان صورت گرفته است. در این تحقیقات موسیقی از طریق هدفون و در زمانی که افراد مشغول انجام بازی‌های تمرکزی بودند پخش می شد.

هدف از این آزمایش بررسی تغییر کارایی انسان بر اثر موسیقی بود که در آن ۳۵۰ نفر را در هنگام انجام بازی فکری یا تمرکزی تحت تاثیر موسیقی های مختلف از موتزارت (Mozart) گرفته تا Ac/Dc قرار دادند سپس در ادامه آن ها را تحت تاثیر شنیدن صدای یک تئاتر در بک گراند قرار دادند.

نتایج بدست آمده بسیار جالب بود ، در این تحقیقات مشخص شد که هیچگونه موسیقی یا صدای تئاتر در بک گراند در روند کاری زنان تاثیر نمی گذارد و تمرکز آنها را به هم نمی زند ، این در حالیست که تاثیر موسیقی راک در مردان به حدی بود که سرعت عکس العمل های آن ها را کاهش داده و باعث میشد که آنها اشتباهات بیشتری را مرتکب شوند.

نکته جالب دیگر اینجاست که زمانی که موسیقی موتزارت پخش میشود کارایی و فعالیت بعضی از مردان بهتر می‌شود که به نظر می رسد این مردان علاقه مند به موسیقی کلاسیک بوده اند.
دکتر Dr.Fancourt مدیر ارشد این تحقیقات اعلام کرد: دلیل اینکه زنان تحت تاثیر موسیقی در زمان تمرکز قرار نمی گیرند،هنوز نامشخص است ولی احتمال میرود این قابلیت به دلیل نحوه برخورد و کنترل زنان نسبت به استرس می باشد. .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 
  • خانه
  • موسیقی
  • موسیقی تاثیر بسیار کمتری بر روی تمرکز زنان نسبت به مردان دارد