پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

نقد و بررسی فیلم عواقب “aftermath” ; عاشقانه ای در یخبندان جنگ 

عواقب فیلمی با کارگردانی جیمز کنت یکی از جدیدترین عاشقانه های هالیوودی این روزهاست.با ما در نقد و بررسی فیلم عواقب aftermath همراه باشید.

نقد و بررسی
فیلم عواقب، آلمان شکست خورده رو بعد از خودکشی هیتلر به تصویر می کشه. سرمایی که با دیدن تصاویر فیلم احساسش می کنید.

تسلیم شدن آلمان و همراه شدن اون با کمبود مواد غذایی و هم چنین وجود شهرهایی که از زیر خاکش نه گیاه و زندگی بلکه آوار و اجساد بیرون میاد.
جایی که مردمان شکست خورده ی آلمان روی دست هاشون ۸۸ رو هک می کردن به نشانه ی رهبری که کنارشون نیست.عواقب اما قصه ی جنگ نیست و شاید همین موضوع هم باعث شده این فیلم امتیاز متوسطی رو از منتقدان دریافت کنه.
عواقب عاشقانه ای در دل جنگه. قصه ی مردی متعهد به کار(جیسون کلارک) که مسئولیت بازسازی آلمان بهش محول شده و همسر بریتانیایی اش ریچل (کایرا نایتلی) که قراره به آلمان بیاد تا کنار همسرش باشه. اما نمیدونه که قراره با پدر و دختری آلمانی هم خونه باشه.
و این شروع ماجراست.

نقد و بررسی فیلم عواقب

این فیلم با این که مورد حمله ی شدید منتقدین با عنوان فیلمی کلیشه ایه عاشقانه قرار گرفت اما همون منتقدین در این زمینه که بازیگران فیلم به شدت عمیق و درست به ایفای نقش پرداختند هم نظر بودند.کایرا نایتلی بازیگر بریتانیایی این فیلم به شدت ماهرانه و هنرمندانه به ایفای نقش پرداخت، جوری که گاهی از فیلم و فیلم نامه هم فراتر می رفت.

بازیگری که در ۱۹ سالگی نامزد جایزه ی اسکار شد و از کودکی کار خودش رو آغاز کرد و شاید با درخشیدن در این فیلم نه چندان قوی، خودش و جایگاهش رو بین منتقدانی که همیشه این برچسب رو بهش میزدن که فقط چهره ی زیبایی داره و بازیگر قوی نیست پیدا کرد.

هرچند که تا به حال چندین بار در لیست زیباترین زنان جهان هم قرار گرفته.

این قسمت نقد و بررسی فیلم عواقب aftermath حاوی اسپویله

از نقاط قوت مهم این فیلم فیلم برداری و قاب های فوق العاده ایه که به شدت لذت بخش و خاصه.
موسیقی فوق العاده شما رو وارد عمق شخصیت شخصیت ها میکنه.
بازیگری بی نظیر کایرا نایتلی و جیسون کلارک فیلمی که به قول منتقدان عاشقانه ای تکراریه رو براتون به شدت جذاب می کنه.از مهم ترین ویژگی های این فیلم شخصیت پردازی ریچله که با این که از گذشته اش چیز زیادی نمیدونیم ولی میتونیم عمیق بودن زخم هاش رو احساس کنیم. پسری که از دست داده و شوهری که بعد از مردن فرزند خودش رو شدیدا غرق کار کرده و زن رو با زخم و تنهایی هاش تنها گذاشته.
و حالا زن پناه میاره به مردی که بهش عشق رو نشون داده، هرچند که شاید از قبیله ی دشمن باشه و شاید پر از کینه.
این روزها با فیلم هایی که پر از اتفاقات هیجان انگیز و فرا طبیعی هستن تجربه ی دیدن این چنین فیلم های آرام و بی چالش شاید اون قدرها طرفدار نداشته باشه، اما اتفاقا به نظرم قاب سینما به حضور همچین فیلم های احساسی به شدت نیاز داره.نقد و بررسی فیلم aftermath

در ادامه ی نقد و بررسی فیلم عواقب aftermath

این که وسط این دنیای مجازی پر زرق و برق برگردیم به سینمایی که احساسات مختلف رو در ما بیدار می کنه.
عواقب اسم عمیقیه برای این فیلم. عواقب جنگ، عواقب از دست دادن، عواقب فراموشی، عواقب نادیده گرفتن، عواقب خیانت و … تمام عواقبی هستن که شخصیت های فیلم رو تحت تاثیر قرار میدن.
در رابطه با پایان بندی فیلم حرف زیادی برای گفتن وجود نداره چون معمولا پایان خوش ما رو به یاد فیلم های وطنی خودمون میندازه و شاید بین تمام پایان های تلخی که این روزها باب شده، وجود چند پایان خوش خالی از لطف نباشه.
فیلم عواقب عاشقانه‌ای هستش که تو دلش غرق میشید چون صرفا فقط یک درام عاشقانه است پس اگر به دنبال فیلمی عاشقانه هستید عواقب می تونه بهترین انتخاب باشه پیشنهاد می کنم از دستش ندید.

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات