Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

بررسی ها

نقد و بررسی قسمت بیستم سریال مانکن ؛ انتقامی سخت در راه است!
سینما و تلویزیون

نقد و بررسی قسمت بیستم سریال مانکن ؛ انتقامی سخت در راه است! 

در قسمت بیستم سریال مانکن شاهد عاشقانه های بهرام و ژیلا هستیم. با ما در نقد و بررسی قسمت بیستم سریال مانکن همراه باشید.

بررسی قسمت های قبلی مانکن رو می تونید اینجا بخونید.
همچنان بعد از گذشت بیست قسمت از سریال مانکن همچنان شاهد بازی نامعقولی از حسین پاکدل هستیم. که حجم بزرگی از اون هم به ارتباط برقرار نکردن با شخصیت سلمان بر می گرده به شخصیت پردازی اغراق شده و غیر قابل باورش.

مردی که از ابتدا تا انتهای فیلم، تنها جملاتی که ازش شنیدبم شعارهای اخلاقی بود، حالا در جایی که به حساس ترین نقاط داستان میرسیم، دست از عقایدش کشیده و وقیحانه در مقابل اشتباه پسرش تو روی کتایون وایساده.

شاید توجیح این باشه که عشقی وسط نبوده یا کتایون با نقشه وارد این ازدواج شده، اما این برای ما قابل توجیحه، نه برای سلمانی که شعار دادن هاش از ابتدای این سریال یه جورایی رو اعصابمون بود و حالا به سادگی با واژه ای به نام خیانت کنار میاد.

سکانس ابتدایی سریال به شدت تاثیر گذار بود. زنی که همه محکومش می کردن و برچسب وقاحت بهش میزدن در حالی که به نظرم حق با کتایون بود.
کتایونی که عاشق بود و پای این عشق همه کار هم کرد ولی کاوه هیچ وقت نخواست که اونو ببینه.
از ابتدای این سریال به شخصیت بهرام ایرادهای زیادی گرفتم، اما صادقانه در این قسمت صحنه ی خواستگاری کردنشو دوست داشتم. چون حداقل برای چند لحظه بهرام از یه موجود ناقص العقل به یه آدمی تبدیل شد که قلب ساده ای داره.

انتقال این حس به شدت دوست داشتنی بود. اما خوب این حس دوست داشتنی زیاد دووم نیاورد و با سکانس بعدی ادامه ی این خواستگاری که این بار حلقه خرید و زانو زد دوباره این شخصیت تبدیل به یه احمق تمام عیار شد.

نقد و بررسی قسمت بیستم سریال مانکن

ولی خوب موفقیت این شخصیت دقیقا زمانیه که داره روش کار میشه. ما در این قسمت بالاخره بعد دیگه ای از شخصیت بهرام رو دیدیم. بالاخره فهمیدیم که این ادم یه چیزایی هم غیر دعوا حالیشه و اونقدر ها هم که به نظر میاد بی عقل نیست.
و کاش این شخصیت پردازی نه در نزدیک شدن به پایان سریال، بلکه خیلی زودتر از این ها اتفاق می اوفتاد.
مانور زیاد این قسمت روی بهرام و ژیلا و درگیر کردن احساسی مخاطب با این دو شخصیت و خشم چند برابر اخگر از ژیلا مطمئنا زنگ خطریه که اتفاقات بدی تو راهه.

از چیزی که تا حالا صحبت نکردم موسیقی این سریاله که شاید در ابتدا چیز خاصی به نظر نمیرسید ولی حالا بعد از تکرارش و مدام شنیده شدنش در لحظه های خاص جزو یکی از ویزگی های خوب این سریال شده.

سلمان و همسرش همچنان دارن به حرف های شعاری خودشون ادامه میدن. با گفتن این دیالوگ های نچسب که “وسط این همه تلخی تا وقتی عشق هست میشه امید داشت.”
“کجا میری؟؟؟دنبال یه راه حل دیگه.”
و سوال من اینه سلمان اگه با زنگ زدن و حرف زدن با آشناها می تونست هفت میلیارد پول جور کنه، چطور این کارو برای خودش نکرد که نیوفته زندان که حالا پسرش درگیر همچین داستانی نشه.

نقد و بررسی قسمت بیستم سریال مانکن

نکته ی دیگه ای که شاید کم تر ازش حرف زدم بازی خوب امیر حسین آرمانه که شاید اونقدر خوب بازی کرد که همیشه فراموش می کردم داره نقشی بازی می کنه و ازش حرف نزدم.
اما در اوج ناباوری شاید در این قسمت یکی از ضعیف ترین بازی های مریلا زارعی رو در این سریال شاهد بودیم. در سکانسی که  کتایون با سیروان حرف میزد، تلاش کتایون برای گریه نکردن با حالت های صورت مریلا زارعی تبدیل به صحنه ای خنده دار شده بود.

این قسمت در واقع از اون دست قسمت هایی بود که پایه ریزی های لازم رو برای اتفاقات بزرگ انجام میدن و در نهایت ما یه اخگر خشمگین و دو قربانی دوست داشتنی داریم و باید منتظر بمونیم و ببینیم که سریال چی برامون آماده کرده

مطالب مرتبط

6 دیدگاه

 1. ALIJENAB

  سلام نقداتون رو همیشه پیگیری میکنم سایتتون عالیه
  از شخصیت پدر و مادر کاوه تو فیلم خوشم نمیاد خیلی کلیشه ای حرف میزنن و دیالوگاشون بعضی وقتا رو اعصابه
  مریلا زارعی تا الان عالی بازی کرده امیر آرمان هم که تو قسمتای اول و مخصوصا سکانس اول فیلم خوب نبود قسمت به قسمت داره بهتر میشه و الان کاملا با نقش خودش ارتباط برقرار کرده
  در کل ایرادات زیادی به سریال هست اما در کنارش نقاط مثبتی هم داشته که مخاطب رو تونسته جذب کنه
  به نظرم اگه آخر فیلم کاوه و همتا به هم نرسن و یکیشون مثلا بمیره با اینکه هیچ بیننده ای دوست نداره اینجوری بشه ولی به نظرم در اون صورت پایان بندی بهتری خواهد داشت چون تو اکثر سریال های ایرانی تهش همه چی به خیر و خوشی تموم میشه و تکرار همین روال جذاب نیس به نظر من البته
  بعد هم اینکه پایان بندی چنین سریال هایی به نظرم نباید جوری باشه که همه فک میکنن مثلا من از همون سکانس اول قسمت 1 اینطور به نظرم اومد که قراره یه مدت دوری و بدبختی و سختی ببینیم و تهش همه چی خوب بشه ولی اگه یه پایان متفاوت داشته باشه و ما رو غافلگیر کنه شاید جذاب تر باشه
  ببخشید زیاد نوشتم (:
  درباره سریال شهرزاد هم اگه میشه نقد بزارین

 2. ناشناس

  بازی امیرحسین ارمان توسکانسای عاشقانه جلوی همتا همیشه ظرایف جالبی داشته.چه قسمت اول که خواست اونو از خودش برونه.چه قسمت هفتم که خواست دلشو بدست بیاره وچه تواین قسمت اونجا که لب پنجره نشسته بود‌
  درمورد روند داستان هم به نظرم افسون به کاوه خواهدگفت که پدر کتی زنده است و این راز مهم رو احتمالا افشا می کنه.واز نظرمالی هم کاوه رو ساپورت خواهدکرد.فقط دوست دارم ببینم درازاش چی از کاوه میخواد.صرفا زمین زدن کتی نمی تونه تنها هدف افسون باشه.
  درمورد اخگر هم باید یه حقیقت رو بگم.برخلاف تمام اصرار نویسنده بر مافیایی و پدرخوانده نشون دادنش در عمل و در لحظات حساس همیشه مثل یه ادم منفعل و سردرگم رفتار کرده .به نظرم خود کتی بیشتر رفتارش به یه فرد اصلاحا پدرخوانده شباهت داره تا اخگر!

  1. مهسا فتحی

   با بخش پدر خوانده ی حرفاتون بی نهایت موافقم و ممنون از همراهیتون دوست عزیز

 3. مهسا فتحی

  انتقام توسط همتا رو که بعید می دونم چون حداقل خود سریال همتا رو ادمی ترسو و تسلیم در برابر شرایط بهمون نشون داده مگه این که دوباره شخصیت پردازی های ضعیفش رو ببره زیر سوال ….در هر صورت ممنونم از همراهیتون

 4. احسان حسین

  سلام.
  بله باید با ناراحتی شاهد کشته شدن بهرام و ژیلا توسط اخگر باشیم و متاسفانه از قبل این لو رفته بود چون که این دوبازیگر خبر خداحافظی شون از فیلم اومده بود . و البته مریم زن اخگر هم با همین استدلال احتمال زنده موندنش صفره ‌‌.
  کلا با پدر و مادر کاوه و شخصیت پردازیشون مشکل دارم . به خصوص سلمان که دیگه شورشو دراورده !
  سکانس بهرام و ژیلا خیلی خوب از آب دراومده بود و میشد بهرام رو باور کرد .
  از سکانس حضور کتی تو خونه ی کاوه که بگذریم به نظرم گفت و گوی کوتاه کاوه و همتا لب پنجره هم جالب بود . و اما از آنچه خواهید دید معلومه که کاوه احتمالا پیشنهاد افسون رو قبول می‌کنه . اون فلش اخگر هم مهمه . احتمال داره پول آزادی کاوه هم از طریق اون بدست بیاد . چیزی که منتظرشم اینه که همتا وقتی بفهمه پدرشو اخگر کشته چیکار می‌کنه ؟ آیا انتقامی در راهه یا نه ؟
  شاد و پیروز باشید ^~^

  1. Marjan

   پدر همتا رو اخگر نکشته
   و پول آزادی کاوه رو هم افسون نمیده، همتا پول آزادیشو میده، چون از قضیه معدن خبر دار میشه

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!