نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن ؛ خشمی که شعله ور میشود
سینما و تلویزیون, فرهنگ و هنر

نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن ؛ خشمی که شعله ور میشود 

در این قسمت از سریال مانکن روند پر اتفاقی رو شاهد بودیم با ما در نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن همراه باشید.

چیزی که بعد از گذشت هجده قسمت از سریال مانکن توجهم رو به خودش جلب کرد ادامه ی بازی نه چندان دلچسب حسین پاکدله. بازیگری که شاید یکی از مهره های مهم این سریال به حساب میومد اما حالا با گذشت هجده قسمت هنوز اون طور که باید و شاید بازی قابل قبولی رو از خودش ارائه نداد. بر عکس بازیگران جوون تری که حالا بعد از گذشت هجده قسمت کاملا با کاراکتر خودشون ارتباط برقرار کردن و بازی قابل قبول تری رو از خودشون ارائه دادن.


همچنین بخوانید »


اما ماجرا این جاست که نمی تونیم ایرادی شخصی به بازی بازیگران بگیریم، چون گاهی اونقدر شخصیت پردازی نقش دست و پا شکسته است و در این سریال با سلمانی طرفیم که تمام رفتار هاش اغراق شده است، شاید باید به بازیگر حق داد که نتونه با نقشی که بهش سپرده شده ارتباط درستی برقرار کنه.

نکته ی جالب این جاست که سلمان و فرخنده بعد از هجده قسمت به قول خودشون تکه های پازل رو کنار هم چیدن و فهمیدن پسرشون به خاطر آزادی سلمان خودش رو به کتایون فروخت.

نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن

اما عجیبه سلمانی که این روزها پازل حل می کنه، وقتی شنید کتایون پشت تلفن به یکی گفت پدر، و بعد از اون خود سلمان وسط دعوا به کتایون گفت که هیچ وقت قبر پدرت رو پیدا نکردم و هیچ نشونی ازش نیست تکه های پازل رو ندید و احتمال نداد که مرگی در کار نباشه.

و جالب تر این که با فرخنده دیالوگ های کتایون رو مرور کردن که کتی از کلمه ی پدر پشت تلفن استفاده کرد اما خوب فیلم نامه اجازه نداد که به نتیجه برسن چون الان وقتش نیست.

نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن

در قسمت قبل، از شوکی که بعد از سرقت از گاو صندوق اخگر بهش وارد شد متوجه شدیم برگ برنده ی خوبی از گاوصندوقش زده شده، اما جالب این جاست که کاوه فقط مدارک همتا رو برداشت در صورتی که مطمئنا از اون گاو صندوق میشد اطلاعات زیادی از اخگر به دست اورد و مطمئنا هر ادمی که اون گاو صندوق رو باز می کرد باید نسبت به تک تک مدارکش حس کنجکاوی داشت حداقل منطق و عقل این طور حکم می کنه.

اما خوب کاوه فقط مدارک همتا رو برداشت و چشمش رو رو مدارک دیگه بست و همین شد که حالا فلشی که اخگر رو نابود می کنه دست کسیه که صندوق رو باز کرده و چون پولی بهش نرسیده نسبت به کاوه خشم داره و بر اساس آنچه در قسمت آینده خواهید دید اخگر هم دنبالشه.

پس قراره تمام زحمات کاوه در این قسمت برای قول و قرارش با اخگر دود شه بره هوا و نه تنها فقط با از دست دادن فلش بلکه با وارد شدن زن اخگر به ماجرا این اتفاق میوفته.

نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن

با این که ژیلا می دونست اگه به زن اخگر حقیقت رو بگه اخگر دیگه چیزی برای از دست دادن نداره ولی در کمال ناباوری و شاید بی عقلی کاراکتر ها که زیاد باهاش مواجه میشیم این کار رو انجام داد.

نکته ی جالب دیگه این بوده که از ابتدای این سریال کاوه نگران پدرش بود که مبادا ماجرا رو بفهمه و سکته کنه.

از حلال و حروم پول کتایون که باعث آزادیش شد. اما نکته ی جالب اینجاست که سلمان نه تنها عصبانی نشد بلکه کلی قربون صدقه ی پسرش رفت و تو یه سکانس کاملا هندی یه خونه ی اروم و لبخندهای رضایت بخش و کاوه سلمانی که رو تراس با هم بگو بخند می کنن رو دیدیم.

و همچنان تناقض های زیادی که در سریال به چشم میاد به شدت آزار دهنده است.

اما یکی از اتفاقات مهم این قسمت کتایون بود  که فهمید همتا در واقع عشق کاوه است و تمام مدت کنارش بوده و حتی تو شرکت خودش بهش کار داده و تمام این ها خشمی بزرگ رو شعله ور کرده که مطمئنا در قسمت بعد باید منجر به اتفاقات مهمی بشه.

این اپیزود پر از اتفاق بود و امیدوارم سرانجام این سریال سرانجامی قابل قبول باشه.

امیدوارم از نقد و بررسی قسمت هجدهم سریال مانکن خوشتون اومده باشه. خوشحال میشم نظرات شما رو راجع به این قسمت بدونم !

مطالب مرتبط

10 دیدگاه

 1. پریسا

  سلام مهسا جان..خسته نباشی..عزیزم روزی چندبار چک میکنم اما نقد قسمت جدید نیمده..من بی صبرانه منتظرم..مرسی بابت زحماتت

  1. مهسا فتحی

   سلا عزیزم منتشر شده و به خاطر تاخیر عذر خواهی می کنم…ممنون از همراهیتون

 2. Marjan

  احتمالا بهرام و ژیلا توسط اخگر کشته میشن
  چون کاوه به اخگر قول داد که به همسر اخگرچیزی نگه و ژیلا پنهانی همه چی رو برای زن اخگر میگه
  و اخگرهم برای انتقام این دوتارو میکشه
  کاوه وهمتام به خوبی وخوشی باهم ازدواج میکنن
  به نظرمن کل سریال توی ۱۹،۲۰ قسمت باید تموم میشد،و برای فروش بیشتر اینقدر طولانی نمیکردن سریال رو

  1. مهسا فتحی

   بله دقیقا سریال داره زیاد طولانی میشه با این که دیگه آخرای داستانه ولی همچنان دادن ادامه ش میدن

 3. علی

  من منتظرم شما سریال witcher رو نقد کنید

  1. مهسا فتحی

   همکارانمون در حال اماده سازین و ممنونم از همراهیتون دوست عزیز

 4. ناشناس

  حرکت ژیلا مبنی برملاقات با همسراخگر یه حرکت کاملا غیرعقلانی بود که تمام زحمات کاوه وبهرام روبه بادمیده.البته دلیل شخصیداره حرکتش. چون اخگر باوعده ازدواج با ژیلا اونو به عقدموقت خودش دراورد وبعدرهاش کرد. حس انتقام از اخگر وهمسرش باعث میشه این حماقت رو مرتکب بشه.درمورد نقش پدرکتایون هم نکات مبهمی هنوز وجود داره. ایا اصلا این ازدواج بین کاوه وکتایون صرفا به خاطر حس انتقام از سلمان انجام شده یا توصیه ی پدرش بوده؟روند داستان داره نشون میده یه عشق پنهان هم نسبت به کاوه توی دل کتی ایجادشده .منتهی به خاطر غروری که داره جرئت ابراز مستقیمشونداره.
  یه علامت سوال دیگه هم مربوط به شخصیت خواجاته!ما هنوز نفهمیدیم این شخص چراهمتارو میخواد؟همتا چه ویژگی داره که به خاطرش حاضره معادل پول معدن پدرش رو به اخگر پرداخت کنه!
  اخرین علامت سوال هم مربوط به افسون میشه.اینکه افسون قراره این وسط دقیقا چه نقشی رو ایفا کنه؟ایا فرشته نجات کاوه از دست کتی خواهدبود؟ایا اینکه اونم جز مهره های خواجاته.

  1. مهسا فتحی

   باهاتون موافقم اما باز هم کار ژیلا زمانی که کل نقشه رو رو هوا می بره و خودشون رو تو خطر میندازه عقلانی و قابل توجیه نیست و مظمینا کتایون با نقشه ی قبلی و حس انتقام وارد داستان شده و حالا حسی هم به کاوه پیدا کرده برای بقیه هم باید منتظر بمونیم چون سریال نشونی خاضی بهمون نمیده و بی نهایت ممنونم از همراهی همیشگیتون

 5. پریسا

  مثله همیشه عالی..از دیروز منتظر نقدتون هستم

  1. مهسا فتحی

   ممونم پریسا جان. همراهیت باعث ذلگرمیمه

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *