ابراز کردن نیازهای جنسی

تا به حال به این فکرکرده اید که چه اتفاقی می افتد اگر نیازهای جنسی خود را به پارتنرتان نگویید؟ تا به حال از خودتان پرسیده اید که نیاز های واقعی تان در یک رابطه ی جنسی چیست؟ این سوال ها برای خیلی ها آشنا و برای خیلی های دیگر کاملا غریبه است.

خیلی ها بدون پرسیدن این سوال ها میدانند که نیازشان در یک رابطه چیست. اما خیلی ها هم هستند که هنوز به این دریافت و درک از خودشان نرسیده اند. البته که هیچ ایرادی ندارد. شاید این افراد لغات مناسب برای بیان خواسته ها و نیازهایشان پیدا نمی کنند. شاید هم تا به حال کسی از آنها چنین سوال هایی نپرسیده. در هر حال همه ی ما میدانیم که برای بیشترین لذت از یک رابطه ی جنسی باید بدانیم خودمان چه می خواهیم و در عین حال پارتنرمان چه می خواهد. چرا که در این موضوع هر دو مسئولید.


همچنین بخوانید: نیازهای زنان در رابطه جنسی ؛ 6 مورد از بایدهای رضایت جنسی زنان


البته این را هم بگویم که خیلی ها دقیقا می دانند که چه نیاز هایی دارند، فقط نمی دانند چطور بیانش کنند. یقینا این افراد از ناراحتی و دل شکستگی که ممکن است بعد از این گفت و گو ها پیش بیاید می ترسند. چرا که خیلی از اوقات شخصیت طرف مقابل در بعضی از این گفت و گو ها خرد می شود.

اما باید این را بدانید! گاهی پرسیدن این سوال که «دوست داری چه احساسی داشته باشی؟» بهتر از پرسیدن و گفتن این است که «دقیقا میخواهی چه کاری برایت انجام دهم؟». این مدل سوال پرسیدن برای خیلی ها کارآمد است. اگر از خودتان می پرسید چرا؟ با ما همراه باشید. دراین متن چند دلیل ساده برای پرسیدن و کارایی این سوال ها وجود دارد. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

گفتن نیازهای جنسی تان دلهره تان را از بین می برد.

رک گفتن خیلی چیز ها در این موارد ممکن است به ضررتان تمام شود. مثلا اگر خیلی رک بگویید که دوست دارید چکار کنید گستاخ به نظر می رسید. اما گفتن اینکه دوست دارید چه حسی داشته باشید خیلی مودبانه تر و بهتر است.

خیلی از ما موقع صحبت کردن از نیازهای جنسی مان خجالت زده می شویم. حتی اگر واقعا بدانید نیازتان در یک رابطه چیست فاکتورهایی مانند خجالت از گفتنش جلوگیری میکند. پس اگر به دنبال راه های ملایم تری برای برقراری ارتباط و گفتن نیاز هایتان هستید، از راه احساس وارد شوید. خیلی ساده به پارتنرتان بگویید که دوست دارید چه حسی داشته باشید.


همچنین بخوانید: چرا میل جنسی من زیاد است؟ دلایل میل جنسی زیاد


گاهی هم پیش میاید که خجالتی نیستید و از نیازهایتان هم خبر دارید. فقط می ترسید پارتنرتان از این برخورد ناراحت شود. حتی در این صورت هم تاکتیک گفتن احساس به دردتان می خورد. این موضوع را هم فراموش نکنید که شخصیت شما در حین رابطه ی جنسی برای پارتنرتان هویدا می شود. پس سعی کنید طوری رفتار کنید که هر دو بهترین تجربه ها را داشته باشید.

صحبت که به این جای کار می رسد دلم می خواهد رک تر از این باشم. بحثم در این متن نابود کردن شخصیت جنسی طرفتان به خاطر لذت بردن خودتان نیست. در این رابطه هر دو نفر توافقی عمل میکنند تا از وجود یکدیگر لذت ببرند. اما مسئله این جاست که گفتن خواسته ها و نیاز ها این لذت را به بهترین کیفیت ممکن می رساند. پس چرا که نه؟ اگر تنها گفتن احساساتتان به بهبود رابطه کمک میکند پس از لغات استفاده کنید و این فرصت را از خودتان نگیرید.

یادتان باشد حرف زدن در این مورد نه توهین کردن است و نه خرد کردن شخصیت. شما خواسته های خود را میگویید اما نه به جزیی ترین حالت ممکن. طوری حرف بزنید که راه نشان داده شود. سرنخ ها که داده شوند پیدا کردن راه راحت تر است. البته شاید گاهی اوقات لازم باشد که به سراغ جزییات هم بروید. شاید پارتنرتان خیلی باهوش نباشد که سرنخ های شما را پیدا کند. شاید شما از آن مدل آدم هایی هستید که رک و راست به سراغ اصل مطلب می روید و می خواهید در موردش بیشتر صحبت کنید. پس به مودبانه ترین و بهترین روش ممکن که مناسب اخلاقیات شما و پارتنرتان است خواسته های خود را عنوان کنید.

دانش خود را در مورد رابطه جنسی گسترش دهید.

خیلی از ما لغات مناسب برای بیان خواسته هایمان در طول رابطه را پیدا نمی کنیم. به همین دلیل هم هست که نمی توانیم بگوییم خواسته هایمان چیست. زندگی کردن در کشورهای محدود تر ممکن است اوضاع را خیلی بدتر هم بکند. وقتی صحبت از سکس، تابو به نظر میرسد چطور می توان به راحتی از خواسته ها و نیاز ها گفت. خیلی از افراد در کشور ما طرز استفاده از کاندوم را به زور بلدند، چه برسد به لغات خاصی که در یک رابطه استفاده می شود.

سکس در کشورهایی مثل کشور ما، تابو ترین و خجالت آورترین کلمه ای است که ممکن است به زبان دو نفر در یک رابطه آورده شود. عملی که هرگز نباید در موردش به آزادی سخن گفت. خیلی از ما به صورت تصادفی فهمیده ایم که چطور به ارگاسم برسیم. و همه ی اینها در کنار هم سکس و نیاز های جنسی مان را موهوم و موهوم تر میکند.


همچنین بخوانید: حقایقی علمی درباره ی فوت فتیش ؛ هرآنچه باید در این باره بدانید!


اگر دانشش را نداریم و لغات هم پیدا نمیشوند، پس بهترین راه این است که بگویید چه احساسی دارید و می خواهید چه احساسی داشته باشید. حرف بزنید و سعی کنید از بدنتان و خواسته هایتان بیشتر بدانید. اینکار را از راهی که ممکن است انجام دهید. حتی از راه خود ارضایی هم که شده اطلاعات لازم در مورد نیازها و خواسته هایتان به دست بیاورید. در نهایت می بینید که رابطه ی جنسی تان به بهترین کیفیت ممکن خواهد رسید.

به خودتان کمک کنید تا دانش تان بیشتر شود.

قبل از اینکه به همسرتان بگویید که دوست دارید در حین رابطه چه حسی داشته باشید، باید بدانید که خودتان دنبال چه حسی هستید. جدای از این باید یاد بگیرید که با خودتان تعارف نداشته باشید تا بتوانید به سراغ پاسخ پرسش های جنسی تان بگردید.

پس، واقعا با خودتان صادق باشید. واقعا در حین رابطه به دنبال چه حسی هستید؟ چطور پارتنرتان میتواند این احساس را به واقعیت تبدیل کند؟ شما چطور میتوانید به بهبود رابطه تان کمک کنید؟


همچنین بخوانید: فانتزی های جنسی ما از کجا می آیند؟ با ذهن خود بیشتر آشنا شوید!


شاید به نظرتان عجیب و غریب برسد اما این مدل فکر کدرن راه را برای رسیدن به پاسخ پرسش هایتان فراهم میکند. با این پرسش ها متوانید نیاز هایتان را بهتر بشناسید و در قدم های بعدی برای برطرف شدنش اقدام کنید. بدیهی است که وقتی از خودتان سوال می پرسید به نیازهایتان فکر می کنید. نیازها که مشخص شدند به دنبال راه هایی برای برطرف شدنشان هستید. برای برطرف شدنشان با پارتنرتان صحبت میکنید. همین صحبت کردن یعنی یک رابطه ی بهتر و لذت بخش تر. خیلی اوقات صحبت کردن در این مورد باعث کنجکاوی پارتنرتان هم می شود. یعنی با صحبت کردن در مورد سکس به طرف مقابل هم فرصتی برای گفت و گو می دهید. و البته باهر بار گفت و گو دانش شما درمورد رابطه ی جنسی افزایش پیدا میکند. این یعنی برداشتن قدم های کوچک اما موثر برای بهبود روابط!

از پارترنتان در مورد خواسته هایش سوال بپرسید.

همان طور که قبلا اشاره شده، صحبت کردن در مورد خواسته ها، نیاز ها و تمایلات در یک رابطه کیفیت رابطه را بالاتر می برد. ممکن است برای خیلی ها در ابتدا عجیب و غریب به نظر برسد اما باید امتحانش کنید تا ببینید چطور جواب می دهد. صحبت کردن در مورد سکس موجب می شود بدن خودتان را بیشتر بشناسید، خجالت های آزار دهنده را کنار بگذارید و در نهایت سکسی داشته باشید که همیشه می خواستید.

در ادامه بخوانید:

چرا از رابطه جنسی لذت نمی برم؟

مضرات پورن برای رابطه جنسی و زناشویی ؛ 17 باور غلط درباره‌ی پورن