هر آنچه که باید در مورد IVF بدانید!
سلامت

هر آنچه که باید در مورد IVF بدانید! 

چه کسانی باید  به سمت IVF بروند ؟ درمان IVF چگونه صورت می گیرد ؟ ما در این مطلب هر آنچه که شما باید در مورد IVF بدانید را برای شما جمع آوری کردیم با ما همراه باشید :

هر آنچه که شما باید در مورد IVF بدانید

لقاح آزمایشگاهی( IVF ) با توسعه سیستم های ژنتیک و آزمایشگاهی جدید در حال حاضر امید زوج های جوانی است که نمی توانند از طریق طبیعی صاحب فرزند شوند.زوج هایی که به درمان IVF مراجعه می کنند با در نظر گرفتن ویژیگی های آن ها می توان گفت که 40 درصد آن ها زنان ،40 درصد مردان و 20 درصد زوج هایی هستند که هیچ کدام مشکل برای بچه دار شدن ندارند.داشتن عفونت ها ،عمل های جراحی ،اندومتریوز و این گونه بیماری نیاز به درمان IVF  را در بیماران افزایش می دهد.

درمان IVF چگونه پیشرفت کرد ؟

انتقال جنین در اواخر سال 1800 میلادی ظهور پیدا کرد.در آن سال ها این آزمایش بر روی خرگوش ها انجام می شد.اما به مدت طولانی نتایج مثبتی حاصل نشد.. اولین بارور سازی در سال 1973 انجام شد، اما بدن مادر قادر به سازگاری  نبود.در سال 1987 دکتر ادواردز و دکتر استپتو موفق شدند یک عملیات موفقیت آمیز انجام دهند و حاصل آن به دنیا آمدن لوئیز براون از طریق درمان IVF بود.

چه کسانی برای درمان باید مراجعه کنند ؟

اگر بارداری با رابطه محافظت نشده در زوجین  زیر سن 36 سال به مدت یک سال و در زوجین با سن بالا 37 سال به مدت 6 سال صورت نگیرد ،زوجین باید برای درمان به پزشک و مشاور مراجعه کنند.زوجین باید برای بارداری از طریق درمان IVF تمام  گزینه ها را بررسی کنند.زیرا روند زوال اقتصادی و روانی در زوجهای نابارور بسیار زیاد است.

درمان چگونه صورت می گیرد ؟

در درمان IVF علاوه بر پروتکل های استاندارد تخمک استاندارد که برای درمان درازمدت در آزمایشگاهی به کار رفته، کیفیت تخمک و جنین با استفاده از دوزهای پایین و پروتکل های طبیعی افزایش یافته است.این درمان به خصوص در افرادی که دچار کاهش تخمک هستند ،بسیار نتیجه بخش است.به خصوص در افرادی که دچار کاهش تخمک هستند ،جنین با استفاده از بیش از یک لقاء شانس بارداری در هر لقاء را افزایش می دهد.مخصوصا ارزش این سیستم زمانی مشخص می گردد که زوجین در مسیر بارداری روش های مختلفی را تجربه کرده و شکست خورده اند .


همچنین بخوانید :

باردار شدن بدون نیاز به داشتن رابطه ای جنسی در آینده ای نزدیک !

مواد غذایی که شانس پدر شدن شما را افزایش می دهد

توصیه ای برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند !

مواد غذایی که زنان باید حتما مصرف کنند


IVF در 5 مرحله به نام های تحریک تخمک گذاری ،بازیابی تخمک ،تلقیح باروری ،کاشت نطفه و انتقال جنین صورت می گیرد.هر زدن در یک دوره قاعدگی یک تخمک تولید می کند اما برای درمان IVF نیاز به چند تخمک است از این رو پزشکان قبل از انجام درمان داروهای تخمک ساز را برای بانوان تجویز می کنند.سپس جراحی کوچکی، به نام آسپیراسیون فولیکول، برای برداشتن تخمک از بدن زن انجام می شود.

این جراحی به روش سرپایی و در مطب دکتر صورت می گیرد .در مرحله بعد مرد نیز باید یک نمونه اسپرم را به پزشک دهد بعد از آن پزشک در آزمایشگاه تخمک و اسپرم را با یکدیگر ترکیب می کند.تا نطفه تشکیل شود.اگر پزشک احتمال دهد که میزان تشکیل نطفه بسیار پایین است ،اسپرم را به طور مستقیم به تخمک تزریق می کن که به این روش ICSI گفته می شود.پس از آن دکتر تخمک ها را کنترل می کند تا مطمئن گردد کشت جنین با موفقیت همراه بوده است .

پس از این مرحله نوبت مرحله انتقال جنین است ،نطفه ها 3 تا 5 روز بعد پس از باروری به بدن مادر انتقال داده می شودند.. دکتر یک لوله نازک (کاتتر) حاوی نطفه را به واژن زن، از طریق دهانه رحم و رحم وارد می کند.اگر نطفه در رحم قرار گیرد حاملگی صورت می گیرد اما اگر همزمان چند نطفه وارد رحم شود می تواند منجر به دوقلو و سه قلو شود.

توقف مصرف سیگار، کاهش وزن، رژیم غذایی غنی از پروتئین و  ویتامین D، اقدامات دیگری است که احتمال موفقیت را IVF را افزایش می دهد.زوجینی که برای درمان IVF مراجعه می کنند باید  از نظر فیزیکی و روانی خود را آماده سازند.زیرا در این صورت است که می توانند به نتایج دلخواه دست یابند.

 

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *