پربازدیدترین ها
روانشناسی

هوش هیجانی در محیط کار را چطور می توان افزایش داد؟ 

هوش هیجانی در محیط کار چگونه می تواند به شما کمک کند؟ خیلی از ما هنوز تعریف درست هوش هیجانی را نمی دانیم. اما جای هیچ نگرانی نیست. چون این بار تصمیم دارم در مورد هوش هیجانی و اهمیت آن در محل کار برایتان بنویسم. پس تا انتها با من و مجله وارونه همراه باشید. 

اهمیت هوش هیجانی در محیط کار

هوش هیجانی یعنی توانایی شما در مدیریت درست احساسات. با در نظر داشتن این تعریف به راحتی می توان به این نتیجه رسید که هوش هیجانی تا چه اندازه بر عملکردتان در محل کار تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این با داشتن هوش هیجانی می توان ارتباطات خوبی به دست آورد و محل کار را به محیطی مثبت تر و دوست داشتنی تر تبدیل کرد.

مطلب مرتبط: مدیریت هیجان و کنترل رفتار با راهکارهایی بسیار آسان اما موثر

در ادامه 5 بعد تشکیل دهنده هوش هیجانی، اهمیت آن و روش های تقویت آن در محل کار را برایتان شرح می دهیم.

هوش هیجانی یعنی…

هوش هیجانی که با نام های EI یا گاهی مقیاس هیجان هم شناخته می شود توانایی شما در درک و مدیریت احساسات است. تاثیر هوش هیجانی بر بهبود روابط را هم اصلا نمی توان نادیده گرفت. اگر شما هوش هیجانی خوبی داشته باشید به راحتی می توانید روابط شخصی تان را در محل کار به خوبی مدیریت کنید. البته ناگفته نماند که هوش هیجانی بالا یعنی رسیدن به رتبه های بالا و ارتقا شغلی! دنیل گولمن روانشناسی است که 5 بعد تشکیل دهنده هوش هیجانی در محل کار را در سال 1990 معرفی کرد.

 5 بعد تشکیل دهنده هوش هیجانی

خودآگاهی

خودآگاهی یعنی توانایی شما در شناسایی احساسات خودتان و مسائلی که احساسات تان را به چالش می کشند. اگر شما از احساسات تان آگاه باشید به راحتی می توانید حدس بزنید که بقیه در مورد احساسات شما چگونه فکر می کنند. پس می توانید از خودآگاهی به نفع خودتان استفاده کنید، احساسات تان را بشناسید و ببینید از دید همکارانتان، مدیرتان و مشتریان تان چگونه فردی هستید.

مطلب مرتبط: هوش اجتماعی چیست؟ چگونه هوش اجتماعی مان را تقویت کنیم؟

خودتنظیمی

خودتنظیمی یعنی توانایی شما در کنترل و تنظیم احساسات تان به گونه ای مثبت تر. اینکه کنترل احساسات تان دست تان باشد خیلی مهم است چرا که احساسات تان انسان های اطرافتان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. مثلا می توانید احساسات تان را در محل کارتان مدیریت کنید تا ظاهری حرفه ای تر جلوی همکاران و مشتری هایتان داشته باشید.

انگیزه

انگیزه میل رسیدن به هدف است. اگر می پرسید که انگیزه چه ربطی به هوش هیجانی دارد باید بگویم که انگیزه های شما احساسات شما برای رسیدن به هدف را شکل می دهند. برای مثال میل کامل کردن کارهای روزانه تان در محل کار مانند انگیزه ای درونی به چشم مدیرتان میاید. البته راهی برای رسیدن به خواسته هایتان و احساس آرامش هم هست.

هم دردی

هم دردی یعنی توانایی شما در درک احساسات دیگران. درک احساسات دیگران به شما کمک میکند موقعیت های به وجود آمده در محل کارتان را بهتر مدیریت کنید. برای مثال اگر یکی از همکارانتان ناراحت است می توانید با همدردی کردن شرایط را بهتر کرده و عملکردتان را در محل کار بهبود ببخشید.

توانایی های اجتماعی

توانایی های اجتماعی مانند ابزاری برای برقراری ارتباط با دیگران هستند. برای مثال ارتباط موثر و احترام متقابل به شما کمک می کنند تا خوب گوش کنید، در صحبت کردن تاثیر گذارتر باشید و چالش ها را خیلی راحت تر مرتفع کنید. توانایی های اجتماعی از جمله ابزارهای لازم برای هر مدیر و کارمندی در محل کار به شمار می رود.

مطلب مربتط: چگونه می توانیم کنترل واکنش و هیجانات مان را به دست بگیریم؟ 

چرا هوش هیجانی در محل کار تا این اندازه مهم است؟

هوش هیجانی در محیط کار

هوش هیجانی در محل کار نقش بسزایی بازی میکند. چرا؟ خب! چون با داشتن هوش هیجانی شما می توانید درک بهتر و منطقی تری از احساسات خودتان داشته باشد. رفتار خود و دیگران را بهتر مدیریت کرده و عملکرد بهتری در محل کارتان داشته باشید. هوش هیجانی موجب می شود توانایی بیشتری در هدایت همکارانتان داشته باشید و همه این ها در کنار هم یعنی فردی شادتر، موثرتر و موفق تر! در ادامه دلایل موثر بودن هوش هیجانی در محل کار را دقیق تر بررسی می کنیم.

درک ارتباط غیر کلامی  

شما می توانید پیش از آنکه شرایط وخیم شود مشکل را برطرف کنید. برای مثال وقتی می بینید یکی از همکارانتان نشانه های غیرکلامی از ناراحتی دارد، او را کنار بکشید و با کمی همدردی مشکل را حل کنید.

خودآگاهی از احساسات شخصی

از توانایی خودآگاهی تان استفاده کنید تا پیش از اینکه همکار یا مشتری متوجه حال بدتان بشود مشکل را برطرف کنید. برای مثال اگر خودتان می دانید شب بسیار بدی داشته اید با متمرکز شدن بر اتفاقات خوب امروز حالتان را بهتر کنید.

ارتقا کارایی موثر

وقتی همدردی می کنید و درک درستی از احساسات سایرین دارید، تصمیمات بهتری در محیط کارتان خواهید گرفت. پس کارایی تان هم موثرتر خواهد بود.

ارتقا شغلی

توانایی های رهبری خوب بودن وهوش هیجانی همواره دو مقوله مرتبط باهم هستند. بروز توانایی هایی مانند صبر، گوش دادن موثر و همدردی مثبت به شما کمک می کنند تا ارتقا شغلی داشته باشید.

تشویق دیگران به برقراری ارتباط خوب شخصی با سایرین

یادتان باشد که احساسات مسری هستند. بروز انگیزه، همدردی و مسئولیت پذیری و کار گروهی هم به شما و هم به تیمی که با آنها کار می کنید کمک خواهد کرد تا در نهایت عملکرد بهتری داشته باشید.

مرتبط: 7 مورد از نکات علمی برای افزایش بهره وری در شغل و حرفه تان 

چطور هوش هیجانی در محیط کار را افزایش دهیم؟

همانطور که قبلا گفتم هوش هیجانی نقش بسزایی بر موفقیت تان در محیط کار ایفا می کند. در واقع هم به شما کمک میکند هم تیمی که با آن کار می کنید! در نهایت جو مثبتی در محل کارتان خواهید دید که تک تک افراد از کار کردن در آن لذت می برند. ممکن است این سوال برای خیلی ها پیش بیاید که چطور می توانم هوش هیجانی ام را بهبود ببخشم؟

نقاط ضعف خود را بشناسید

قبل از اینکه بروید سراغ بهبود هوش هیجانی اول باید بدانید نقاط ضعف تان کجاست. باید خودتان دست به کار شوید و احساسات تان را ارزیابی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد برای داشتن ارتباطاتی بهتر خودتان راهنمای خودتان باشید. برای مثال ممکن است یکی از کسانی باشید که به کسانی که مشکلاتشان را به زبان می آورند خیلی خوب کمک می کنید. اما نسبت به کسانی که مشکل شان را بازگو نمی کنند ضعف دارید. با خودتان صادق باشید و لیستی از نقاط ضعفتان تهیه کنید. هر از چند گاهی این نقاط ضعف را بررسی کنید تا ببینید نسبت به حل کردن کدامشان موفق تر بوده اید.

هوش هیجانی تان را از گذشته تا امروز بررسی کنید

پس از اینکه نقاط ضعفتان را بررسی کردید زمان آن می رسد که هوش هیجانی تان را از گذشته تا به امروز بررسی کنید. برای مثال می توانید به ایمیل ها و پیامک های گذشته تان نگاه کنید تا ببینید موقعیت های گذشته را چطور مدیریت کرده اید. مثلا ممکن است موقعیتی را به یاد بیاورید که می توانستید همدرد دوستی باشید اما اینکار را نکردید. بررسی ارتباطتان در گذشته به شما کمک می کند در موقعیت های مشابهی که در آینده به وجود خواهند آمد بهتر رفتار کنید.

دریافت بازخورد

برای اینکه بدانید هوش هیجانی تان چطور است از افراد قابل اعتمادی که با شما در ارتباطند بازخورد بخواهید. این افراد باید صادقانه نظر بدهند و بازخوردهایی که می دهند نتیجه واقعی از میزان هوش هیجانی شماست. برای مثال می توانید از یکی از نزدیک ترین دوستان و اعضای خانوده تان بخواهید در مورد نحوه ارتباط گیری شما با دیگران نظر بدهند. از این بازخوردها برای درک نظر دیگران نسبت به خودتان و بهبود توانایی هایتان در مدیریت احساسات تان استفاده کنید.

کمک بخواهید

اگر می خواهید در محل کارتان هوش هیجانی بالاتری داشته باشید از مدیر یا متخصص روانشناسی که در محل کارتان است کمک بخواهید. توضیح دهید که می خواهید ارتباط بهتری با سایرین داشته باشید و توانایی های رهبری تان را بهبود ببخشید. سپس از آنها بخواهید پیشنهادات شان را بدهند و در این کار به شما کمک کنند. برای مثال می توانید به یک سمینار بهبود فعالیت در محل کار بروید. مطمئن باشید کل تیم از بهبود هوش هیجانی تان سود خواهد برد.

هوش هیجانی را به صورت روزمره تمرین کنید

هر چیزی که در قالب هوش هیجانی در طول روز از خود و دیگران یاد میگیرید تمرین کنید. شناسایی نقاط ضعف، کمک خواستن و بازخورد گرفتن، همه و همه از استراتژی هایی هستند که می توانند هوش هیجانی تان را بهبود ببخشند.

یادتان باشد که بعضی فعالیت ها فقط و فقط شامل حال خودتان می شوند مثلا نگاه کردن به آینه برای بهبود زبان بدن و حالت های صورت. اما فعالیت هایی هم هستند که نیازمند ارتباط شما با افراد متفاوتی از جامعه هستند. این دسته فعالیت ها نیازمند بهبود هوش هیجانی هستند. بهبود و ارتقا هوش هیجانی به شما کمک میکند تا عملکرد بهتری در محل کارتان داشته باشید. در این صورت هم به خود و هم به تیمی که با آن کار می کنید کمک بسزایی خواهید کرد.

در ادامه بخوانید: دلایل استرس کاری ؛ از شخصیت فرد گرفته تا ویژگی های شغل 

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات