پربازدیدترین ها
سلامت

آنچه درباره واکسن آنفولانزا باید بدانید! 

آنچه درباره واکسن آنفولانزا باید بدانید!با شیوع مجدد اپیدمی ویروس کرونا در سراسر جهان ، نحوه محافظت در برابر ویروس آنفولانزا و ذات الریه در پاییز بسیار مهمتر شده است.کارشناسان خاطر نشان می کنند که ویروس آنفلونزا و ذات الریه و همچنین ویروس کرونا در بدن افراد ضعیف می تواند منجر به مرگ شود بنابراین افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند باید حتما از واکسن آنفولانزا استفاده کنند.

آیا باید واکسن آنفولانزا بزنیم یا نه ؟

واکسن آنفولانزا

دنیای پزشکی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند خود را برای یک روند دشوار آماده می کند.این نگران  کننده است که اگر بیماری آنفولانزا  که هر ساله در ماه های پاییز و زمستان شروع می شود با شیوع ویروس کرونادر سال جاری ترکیب شود ، عواقب آن ممکن است شدیدتر باشد.


در ادامه بخوانید:

آیا تنها راه کشف واکسن کرونا آلوده کردن افراد سالم است؟

موثرترین راهها برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا


از آنجا که این بیماریها با علائم مشابه مانند سرفه ، خستگی ، دردهای عضلانی و تب بالا با معاینه فیزیکی قابل تشخیص نیستند ،حتما برای تشخیص آن ها باید از آزمایشات استفاده  شود.بنابراین ، برای جلوگیری ازآنفولانزا چه باید کرد؟ چه کسانی باید از واکسن آنفولانزا استفاده کنند؟

چه کسانی باید از واکسن آنفولانزا استفاده کنند؟

واکسن آنفولانزا

بیماری آنفولانزا معمولاً بدون درمان در طی یک یا دو هفته بهبود می یابد ،  اما می تواند باعث بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ در افراد بسیار جوان ، افراد مسن و گروه های مبتلا به بیماری های مزمن شود.افراد 65 سال به بالا ، زنان باردار ، کسانی که در خانه های سالمندان اقامت دارند ، بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند آسم ، COPD ، بیماری های قلبی ، دیابت ، سرطان ، چاقی ، بیمارانی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند در صورت ابتلا به آنفلوانزا ممکن است بیماری شدیدتری داشته باشند.

پزشکان به همه این گروه ها و متخصصان مراقبت های بهداشتی که احتمالاً بیماری جدی دارند ، واکسن آنفلوانزا را توصیه می کنند. از آنجا که اثر محافظتی واکسن 1-2 هفته پس از استفاده آغاز می شود ، بهترین زمان برای تزریق دقیقاً قبل از ماههایی است که آنفولانزا بیشتر رخ می دهد ، یعنی اکتبر و نوامبر ، و ممکن است زمان توصیه شده واکسیناسیون با توجه به منطقه جغرافیایی متفاوت باشد.

آیا زدن واکسن آنفولانزا مفید است ؟

در حالی که به ویروس کرونا ، ذات الریه یا آنفولانزا مبتلا هستید ، مقاومت بدن کاهش می یابد و نسبت به دیگران حساسیت بیشتری پیدا می کند ،  واکسن آنفلوانزا به ما این امکان را می دهد که به راحتی بر این بیماری ها غلبه کنیم و در مبارزه با ویروس کرونا قدرتمندتر شویم. اقداماتی مانند استفاده از ماسک و توجه به فاصله اجتماعی برای محافظت در برابر بیماری های منتقله از طریق هوا مانند آنفلوانزا و ویروس کرونا بسیار اهمیت دارد.

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات