Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

درباره ویروس کرونا چه می دانیم ؟آیا این ویروس به ایران نیز سرایت می کند؟
سلامت

درباره ویروس کرونا چه می دانیم ؟آیا این ویروس به ایران نیز سرایت می کند؟ 

ویروس کرونا که طبق گفته مقامات چینی از یک بازار غذای دریایی در ووهان چین ظاهر شده است تا کنون باعث مرگ 26 نفر شده است.و به سرعت زیادی در حال شیوع به کشورهای دیگر است.مقامات چینی می گویند که این ویروس از طریق حیوانات زنده این بازار به شهرهای دیگر نیز سرایت پیدا کرده است.اما ویروس کرونا چگونه ویروسی است ؟ علائم آن چیست ؟ آیا واکسنی وجود دارد که در مقابل این ویروس از ما محافظت کند ؟چه تمهیداتی را می توان در برابر این ویروس به کار برد؟ بیایید با یکدیگر با این ویروس کشنده آشنا شویم :

ویروس کرونا

این ویروس که برای اولین بار درتاریخ 31 دسامبر 2019 در شهر ووهان چین ظاهر شد ، در ابتدا به عنوان بیماری ذات الریه گزارش شد.اما در تاریخ 7 ژانویه 2020 به عنوان یک ویروس جدید به سازمان بهداشت جهانی گزارش شد. تصور می شود که این ویروس از حیوانات در بازار غذاهای دریایی و دامداری به حیوانات شهرهای دیگر منتقل شده است.اما برخی موارد تایید می کنند که این ویروس در انسان هایی که با حیوانات ارتباط نداشته اند نیز ظاهر شده  و از انسانی به انسان دیگر منتقل شده است.


همچنین بخوانید :


چگونه ویروس کرونا را تشخیص دهیم ؟

“این ویروس باعث تب ، سرفه و پریشانی  و مشکلات تنفسی می شود. در صورت ابتلا به این ویروس علائم بین 2 تا 14 روز خود را نشان می دهند.مقامات ووهان از مردم خواسته اند که شهر ووهان را به غیر از موارد اضطراری ترک نکنند.همچنین از ورود مسافران به این شهر جلوگیری می شود.همچنین وسایل نقلیه عمومی در این شهر تعطیل است.

همچنین مقامات چینی برای حلوگیری از سرایت این بیماری به دیگر کشورها مراسم سال نو چینی در شهر پکن را لغو کرده اند تا از ورود سایر افراد به این کشورها جلوگیری شود.تا کنون گزارش شده است که این ویروس به کشورهای ژاپن و آمریکا نیز سرایت کرده است.

چه تمهیداتی را می توان در برابر این ویروس به کار برد؟

 تا کنون واکسنی برای درمان این بیماری یافت نشده است .مانند سایر بیماریهای عفونی ، شستشوی مکرر دستها ، بستن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه ، ماندن در خانه در حالی که بیمار  هستید عدم سفر به کشورهای دارای این ویروس از اقداماتی هستند که می توان به کار برد.علاوه بر این ، پخت و پز خوب گوشت و تخم مرغ از جمله اقدامات  مهم است. 

آیا این ویروس به ایران نیز سرایت می کند؟

“جهان ، جهانی شده است و می توان با هواپیما به هر نقطه آن  سفر کرد.به همین دلیل ، ما در بین کشورهایی قرار داریم که احتمال انتقال آنها بسیار زیاد است. “زیرا ماهانه مسافران زیادی از ایران به کشورهای دیگر سفر می کنند و این امر می تواند سبب شیوع و انتقال این بیماری به ایران باشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!