پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز حضور خواهد داشت؟ 

سرنوشت پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز چه خواهد شد؟ هلن مک کوری (Helen McCrory) که وظیفه ایفای نقش کارکتر پالی گری (Polly Gray) را به عهده داشت، در آوریل ۲۰۲۱ درگذشت. اکنون سوال هایی برای بینندگان این سریال به وجود می آید که در نبود پالی چگونه سریال ادامه پیدا خواهد کرد؟ پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز حذف خواهد شد؟

نبود کارکتر پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) به شدت احساس می شود و احتمالا تاثیر زیادی بر زندگی توماس شلبی (Thomas Shelby) خواهد داشت. نویسنده این سریال – استیون نایت (Steven Knight) – اعلام کرد که فصل ششم پیکی بلایندرز آخرین فصل این سریال می باشد، اما داستان در قالب یک فیلم سینمایی یا به صورت یک اسپین آف (Spin Off) با حضور خانواده شلبی ادامه پیدا خواهد کرد.

مرتبط: پیکی بلایندرز واقعی که بودند و چه کردند؟!!

توماس شلبی با هنر نمایی کیلین مورفی (Cillian Murphy) به عنوان رئیس یک خانواده جنایتکار عمل می کند. که اعضای این گروه خانوادگی عبارت اند از : آرتور شلبی جونیور، جان شلبی، آدا تورن و فین شلبی.

می توان گفت بعد از توماس شلبی مهم ترین کارکتر، پالی گری با نقش آفرینی هلن مک کوری (Helen McCrory ) بود. ولی با نهایت تاسف هلن مک کوری در سال ۲۰۲۱ بر اثر سرطان درگذشت. حدود ۳ ماه پیش از فوت هلن، فیلمبرداری فصل ششم سریال پیکی بلایندرز آغاز شده بود. در حال حاضر مشخص نیست که هلن تا چه حدی در سکانس های فصل ششم نقش آفرینی کرده است؛ در نتیجه، شاید کارکتر پالی گری نقش کمی در این فصل داشته باشد یا حتی ممکن است این کارکتر به کلی حذف شود‌.

چرا پالی گری در زندگی توماس شلبی نقش مهمی داشت؟

سرنوشت پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز

توماس شلبی که رئیس پیکی بلایندرز می باشد در تلاش است تا با برنامه ریزی دقیق این گروه جنایتکارانه خانوادگی را گسترش دهد. از آن جایی که توماس آدم بدبین و شکاکی است، اکثر این ایده ها را در ذهن خود نگه می دارد و برای هر کسی بازگو نمی کند، او ایده های خود را فقط با کارکترهایی در میان می گذارد که به آنها اعتماد دارد، از جمله پالی گری.

آسیب ها و شکست هایی که توماس شلبی در گذشته خود تجربه کرده، او را تبدیل به آدم افسرده ای کرده است که مدام آرزوی مرگ می کند. او برای رهایی از این حال روحی نا مساعد، خود را سرگرم کار هایی می کند که غالبا خطرناک هستند؛ از جمله قمارهای پر ریسک. در واقع این قمارها به تماشاگران نشان می دهد که توماس برای زندگی خود ارزش قائل نیست و هیچ گاه در نظر نمی گیرد که کارهای او چه تاثیری بر زندگی دیگران می گذارد و ممکن است چه عواقبی برای آنها داشته باشد.

مرتبط: آهنگ های فصل اول تا پنجم سریال Peaky Blinders را بصورت کامل گوش کنید 

الیزابت پالی گری، خاله‌ی توماس شلبی می باشد که به عنوان مادر این خانواده جنایتکار از آن ها مراقبت می کند. پالی همیشه خوی خشن و نا آرام توماس را کنترل می کند. توماس اغلب توصیه های پالی را به محض مطرح شدن، رد می کند؛ اما پالی یکی از معدود افرادی است که توماس به آن اعتماد داشته و زمانی که اوضاع بر وفق مرادش نیست، از او کمک می خواهد.

بارها در طول سریال مشاهده می شود که توماس، پالی را در جریان کارهای خود قرار نمی دهد ولی با این حال، پالی به طور غیرمستقیم و دورادور روزمرگی های توماس را پیگیری می کند تا مطمئن شود کارهای او طبق برنامه پیش می رود یا خیر.
با این حال،  در فصل دوم این سریال، پالی با یافتن پسر خود مایکل گری با نقش آفرینی (Finn Cole) در بعضی مواقع از توماس غافل می شود و همین غفلت باعث می شود که توماس بتواند بدون محدود شدن توسط پالی کارهای شرورانه‌ی بیشتری انجام دهد.

فوت هلن مک کوری بازیگر کارکتر پالی گری می تواند سناریو فصل ششم سریال را تغییر دهد.

احتمال این که کارکتر پالی در فصل ششم این سریال حذف شود وجود دارد. اما در نهایت، حذف این کارکتر به میزان سکانس های فصل ششم که هلن مک کوری پیش از فوت خود در آنها نقش آفرینی کرده است بستگی دارد.
با وجود اینکه گاهی اوقات توماس شلبی با پالی گری اختلاف نظر داشت، اما مرگ پالی نه تنها به توماس بلکه به کل خانواده ضربه میزند، اما توماس بیشتر از باقی اعضای خانواده آسیب میبیند، زیرا او دیگر نمی تواند در مواقع نیاز با وقت گذراندن و صحبت کردن با پالی خشم و ناراحتی خود را کنترل کند. اگر کارکتر پالی حذف شود، دیگر کارکترهای خانواده باید از کارهای خطرناک و مخرب خود دست بکشند تا بتوانند خانواده و شرکت The Shelby Company Limited را از نابودی احتمالی نجات دهند‌.

اگر حذف کارکتر پالی گری از قبل برنامه ریزی شده بود، حتما باید بخشی از داستان فصل ششم به چگونگی مرگ او اختصاص پیدا می کرد. چرا که پالی نقش مهمی در این سریال داشت‌‌. اما در حال حاضر، به دلیل این که فوت هلن مک کوری (Helen McCrory) غیر منتظره بود و فیلمبرداری فصل ششم را آغاز کرده بودند، فیملنامه نیاز به تغییر و باز نویسی دارد و حتی ممکن است سکانس هایی از فصل ششم که هلن مک کوری پیش از مرگ خود در آن ها نقش آفرینی کرده بوده است نیز حذف شوند.

ولی اگر روند داستان این گونه تغییر بکند که کارکتر پالی گری در اثر تصادف یا مرگ طبیعی از داستان حذف شود، باقی اعضای خانواده به احتمال زیاد دچار مالیخولیا خواهند شد و کشکمش های خانوادگی‌شان را ادامه می دهند. یا اگر پالی توسط یکی از دشمنان پیکی بلایندرز کشته شود، مسلما فصل ششم روایتگر انتقام اعضای خانواده از قاتل پالی خواهد بود. کشته شدن پالی توسط دشمنان خانواده بلایندرز، ممکن است انتخاب مناسبی برای فصل پایانی سریال نباشد. زیرا در این صورت مرگ پالی گری همانند مرگ جان شلبی رقم می خورد، که در فصل چهارم توسط دشمنان این خانواده کشته شد.

مرتبط: فصل ششم سریال پیکی بلایندرز از زبان کیلین مورفی و آنتونی بایرن

پالی باید قبل از شروع فصل ششم حذف شود؟

آیا پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز حذف می شود؟

همان طور که قبلا اشاره شد، با توجه به این که چه مقدار از سکانس های فصل ششم فیلمبرداری شده است، فیلنامه این فصل تغییر خواهد کرد. اما ممکن است نویسندگان این سریال وسوسه شوند و فیملنامه را به گونه ای تغییر دهند که کارکتر پالی قبل از شروع فصل ششم مرده باشد.

اما در این صورت باید سکانس آغازین فصل دوم در نظر گرفته شود. در این سکانس مراسم تدفین فردی تورن با نقش آفرینی ایو گلدبرگ (Iddo Goldberg) به تصویر کشیده شده است، که گویی در اثر بیماری فوت کرده است. حذف کارکتر فردی تورن ناگهانی بود و همسر خود، آدا تورن را برای همیشه تبدیل به زنی بیوه و مادری مجرد کرد.

اگر چه ممکن است این گونه تغییر دادن روند داستان سریال لجستیک باشد، اما بهترین انتخاب نخواهد بود، زیرا پالی گری کارکتری بسیار مهم و تاثیرگذار بود ولی اگر صحنه مرگ او در سریال به تصویر کشیده نشود و این گونه ناگهانی حذف شود، ظلم بزرگی در حق این کارکتر خواهد بود. نکته قابل توجه این است که این فصل می تواند فرصت مناسبی برای یاد بود هلن مک کوری باشد ولی حذف کردن کارکتری که او نقش آن را ایفا کرده است قدردانی مناسبی از زحمات او نیست.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های شبیه پیکی بلایندرز ؛ خانواده ‌های گنگستر 

چگونه فصل ششم می تواند پایان خوشی را برای کارکتر پالی رقم بزند؟

در نهایت، بهتر است که سریال پیکی بلایندرز بدون رغم زدن مرگ پالی، پایان خوشی را برای این کارکتر رقم بزند. پالی زندگی سختی داشت که در طول سریال شاهد رنج هایی هستیم که به او تحمیل می شد؛ از جمله مورد تعرض قرار گرفتن، دوری از فرزندانش، اطلاع از مرگ دخترش و جان سالم به در بردن از حلقه آویز کردن خود. با وجود تمامی این اتفاقات، در نهایت، پالی خاطره خوبی از خود در ذهن تماشاگران سریال به جا گذاشته است.

فصل پنجم سریال با سکانس به قتل رسیدن آبراما گلد با هنر نمایی آیدان گیلن (Aidan Gillen) به پایان می رسد. آبراما گلد، مردی بود که پالی او را به عنوان نامزد خود پذیرفته بود و قصد داشت با او ازدواج کند. این اتفاق می تواند بهانه خوبی باشد تا نویسندگان به گونه ای روند داستان را تغییر دهند که “پالی از مرگ آبراما بسیار ناراحت است و برای کنار آمدن با آن به استراحت و تنهایی نیاز دارد”. همچنین در این فصل پالی به توماس می گوید که می خواهد پس از ازدواج با ابراما گلد از سمت خود در شرکت بلایندرز استعفا دهد، چرا که دیگر نمی تواند حکومت دیکتاتوری او را تحمل کند. او به باقی اعضای خانواده هم اطلاع داده بود که شاید یک روز شرکت را ترک کند و برای شروع جدید و داشتن زندگی بهتر به استرالیا برود.
به هر حال، مرگ آبراما در سکانس پایانی فصل پنجم، می تواند دلیل مناسبی برای مهاجرت و غیبت پالی در فصل ششم باشد. در این صورت، گویی او همچنان زنده است.

شما سرنوشت پالی گری در فصل ششم پیکی بلایندرز را چگونه پیش بینی می کنید؟

در ادامه می توانید بررسی قسمت به قسمت فصل پنجم پیکی بلایندرز را با کلیک کردن روی آن بخوانید.

مطالب مرتبط

 
3 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات