بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

بررسی بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

 

متاسفانه پیراهن تیم ملی کشورمان در بسیاری از نظر سنجی ها در جایگاه بدترین لباس های این جام قرار گرفته که این موضوع برای کشور عزیزمان ایران مایع تاسف است!!!

تا شروع جام جهانی 2018 روسیه تنها یک هفته مانده است و پنجشنبه هفته دیگر 14 ژوئن / 24 خرداد این تورنومنت محبوب و جذاب شروع خواهد شد. از این رو بر آن شدیم تا به بررسی بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018 بپردازیم و برای مشخص شدن برترین لباس های طراحی شده از نظر سنجی که در وب سایت معروف سی‌بی‌اس صورت گرفته استفاده می کنیم. این نظر سنجی با در نظر گرفتن لباس های اصلی و لباس دوم تیم ها صورت گرفته که به این ترتیب 64 طرح مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به این نظرسنجی از میان 32 حاضر لباس تیم ملی کشورمان در رتبه 31 حضور دارد!!!


در ادامه لطفا مطالب زیر را مطالعه کنید »

هر آنچه درباره ” نشانه شناسی مد ” باید بدانید

لباس ها سخن می گویند ! نگاهی به نحوه ارتباط پوشاک با جهان پیرامون !


32. تونس

طراح و سازنده کیت : Uhlsport

طراحی لباس این تیم با وجود طرح هایی در طرفین نتوانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند، البته از کمپانی رده دومی همانند Uhlsport بیشتر از این هم انتظار نمی رود.


31. ایران

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

سی بی اس در خصوص پیراهن ملی ایران این چنین می گوید : پیراهن تیم ملی ایران همانند مدل های قدیمی و منسوخ شده آدیداس است، و هیچ طرح و خلاقیتی در این پیراهن دیده نمی شود! 

احساس می کنم نیاز به توضیح بیشتری نباشد و متن بالا به خوبی مشخص کننده وخامت اوضاع باشد. اما نکته ای که سخت مرا ناراحت می کند این است که این تیم نماینده ملت شجاع و قهرمان پرور ایران است، و پوشاک این تیم باید درخور و نمایش دهنده فرهنگ بسیار غنی کشورمان باشد. جدا از این مسئله فروش لباس های تیم ملی/باشگاهی یکی از اصلی ترین درآمدهای امروز فوتبال است.

به عنوان یک ایرانی باعث افتخار من است تا پیراهن کشورم را بر تن کنم ، اما نه پیراهنی که در طراحی آن نشانی از ایرانی بودن من حضور ندارد. ضعف در طراحی و تولید لباس های ورزش در باشگاه های داخل کشور نیز به شدت احساس می شود. امیدوارم در سال حمایت از تولید ملی حداقل باشگاه های ثروتمند کشور به سراغ طراح های جوان و با استعداد داخلی بروند تا دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.

همچنین بخوانید : بررسی استادیوم سن پترزبورگ ، میزبان اولین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸


30. پاناما

طراح و سازنده کیت : New Balance

همانند ایران و تونس، پاناما نیز از رنگ سفید و قرمز برای دو پیراهن خود استفاده کرده است. با وجود طراحی ساده این پیراهن نمی تواند جایگاهی بهتر از رتبه 30 را بدست آورد اما برای تیمی که برای اولین بار است در جام جهانی حضور پیدا می کند، پیراهنی بدی هم نیست.


29. مراکش

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

لباس تیم مراکش نیز همانند ایران، پیراهن های منسوخ شده و مدل قدیمی آدیداس است، گرچه شورت سبز رنگ برای پیراهن قرمز کمی وضعیت را بهتر کرده، پیراهن سفید نیز همان وضعیت منسوخ شدگی را دنبال میکند.

به نظر می رسد کمپانی آدیداس در حوزه مارکتینگ بسیار موفق عمل کرده و به خوبی توانسته پیراهن های قدیمی خود را که مشتری نداشته به تیم های بدون برنامه این جام، به راحتی و به قیمت گزاف بفروشد !!!


28. لهستان

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

لهستان تیم دیگری که از رنگ سفید و قرمز برای پیراهن های خود بهره برده است. طرح مثلثی شکل بر روی پیراهن بد نیست ولی در کل تی شرت بسیار ساده ای است، و نمی توان انتظار بیشتری از این طراحی های ساده داشت و آنها را در لیست بهترین ها قرار داد. 


27. دانمارک

طراح و سازنده کیت : Hummel

تی شرت دانمارکی های طرح کمربند ضربدری منحصر به فردی در جلو و عقب دارد، که طبق گفته سازنده برای طراحی این کیت از یونیفرم “گارد سلطنتی دانمارکی که از پادشاهی نوردیک محافظت میکنن، و همیشه آماده مبارزه برای دانمارک” هستند. الهام گرفته شده است. (جا داشت مسئولان تیم ملی نیز از نماد های فرهنگی ما به عنوان طرح اصلی استفاده کنند )


26. صربستان

طراح و سازنده کیت : PUMA

پیراهن اصلی تیم صربستان قرمز است و طرح آن بسیار ساده و همین دلیل قرار گرفتن در این جایگاه پایین شده است، اما لباس دوم این تیم با رنگ سفید و نواری 3 رنگ در مرکز بسیار زیبا است.


25. عربستان صعودی

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

عربستان از رنگ سبز به عنوان پیراهن اصلی و سفید برای لباس دوم استفاده می کند. که  هر دو پیراهن دارای شورت هم رنگ تی شرت است. پیراهن عربستان طرح خاصی ندارد اما با توجه به یکدستی و خوش فرمی در رتبه بهتری نسبت به سایر پیراهن های سفید قرمز که در بالا حضور داشتند قرار می گیرد.


24. سوئیس

طراح و سازنده کیت : PUMA

شاید یکی از خاص ترین پرچم های جهان پرچم قرمز رنگ سوئیس با + سفید باشد. پوما به عنوان طراح لباس های این تیم از طرح توپوگرافی از کوه های این کشور بصورت محو در پیراهن اصلی استفاده کرده، فیت و استایل پیراهن های این تیم بسیار زیبا است.


23. کاستا ریکا

طراح و سازنده کیت : New Balance

کاستا ریکا دومین تیمی است که به همراه پاناما از تی شرت هایی با طراحی کمپانی نیو بالانس استفاده می کند. پیراهن اصلی این تیم قرمز رنگ است که دارای مجموعه ای از راه راه های مورب تونال محو در جلو پیراهن است. اما چیزی که پیراهن این تیم را از سایرین جدا می کند رنگ ابی لاجوردی شرت است که ترکیبش با رنگ قرمز بسیار فوق العاده شده است. پیراهن دوم این تیم نیز یک تیشرت سفید با خط مشکی بر روی آستین و سرشانه همراه است که الهام گرفته از پیراهن های راه راه سفید مشکی این تیم در جام جهانی 90 ایتالیا است.


22. مصر

طراح و سازنده کیت : Adidas

مصر از رنگ قرمز با طراحی شطرنجی محو و 3 خط آدیداس در پهلو ها بهره می برد، البته در عکس شورت ورزشی سفید است اما به نظر مصر با تی شرت قرمز و شورت مشکی در رقابت ها حاضر خواهد شد. لباس دوم این تیم سفید است که جا داشت رنگ قرمز در آن لحاظ شود.


21. مکزیک

طراح و سازنده کیت : Adidas

لباس اصلی مکزیک سبز رنگ است و برای ست شدن این پیراهن مکزیکی ها از شورت سفید استفاده کرده اند. در طرفین نیز طرحی به سبک سه خط که یادآور لباس این تیم در جام جهانی نود است حضور دارد. لباس دوم نیز سفید است و 3 رنگ پرچم این کشور را بصورت نوارهای افقی یدک می کشد.


20. سوئد

طراح و سازنده کیت : Adidas

سوئد از دو پیراهن با طراحی متفاوت برای این جام جهانی استفاده می کند. لباس اصلی زرد رنگ و یقه هفت است با طرح های محو و شورت آبی، پیراهن دوم آبی با طرح راه راه عمودی ریز است با شورت زرد. سوئد بعد برزیل دومین کشوری است که از این ترکیب رنگی جذاب بهره می برد.


19. استرالیا

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE 

تی شرت زردرنگ با الگوهای روی شانه عالی هستند. البته بهتر بود این تیم بجای شورت زرد از شورت سبز استفاده می کردند. شما احتمالا می توانید فیفا را سرزنش کنید. لباس دوم هم با رنگ سبز تیره و های لایت های رنگ زرد بسیار زیبا است. گرچه لباس زرد رنگ چیز دیگریست.


18. روسیه

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

میزبان جام جهانی 24 خرداد در بازی افتتاحیه مقابل عربستان با همین تی شرت قرمز حاضر خواهد شد. این تیم نیز همانند روسیه از دو طرح متفاوت برای پیراهن های خود بهره برده است. لباس قرمز این تیم با نوار سفید رنگ بر روی شانه دقیقا شبیه لباس تیم ملی جماهیر متحد شوروی در دهه 80 است، با این تفاوت که نوشته CCCP از روی آن حذف شده است. لباس دوم هم سفید رنگ است با طرح مشبک محو.


17. کره شمالی

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

طبق روال سال های اخیر، کره شمالی در همکاری با نایکی لباس های امسال خودش رو رو نمایی کرد. لباس اصلی قرمز(سرخ آبی) با شورت مشکی طرح خاصی ندارد اما بسیار خوش فرم است. لباس دوم نیز با طرحی همانند پرچم جذابیت خاص خود را دارد.


16. سنگال

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : PUMA

سنگال یا شیرهای ترانگا ، با الهام از همین اسم طرح محو شیری توسط پوما برای پیراهن های این تیم به زیبایی طراحی شده است ( ای کاش و فقط ای کاش طرح یوز ایران نیز به همین شکل زیبا بر روی پیراهن تیم ملی حضور داشت). سنگالی ها با لباس اصلی سبز رنگ و لباس دوم سفید رنگ در مسابقات حاضر خواهند شد و طرح شیر نیز در دو لباس حضور دارد. گرچه رنگ سبز با طرح شیر بسیار زیبا تر است.


15. ایسلند

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت :  Errea

ایسلند در اولین دوره حضورش در جام جهانی از 3 پیراهن استفاده کرده که پیراهن اصلی آبی است، سفید پیراهن دوم و قرمز هم رنگ سوم است. بر روی آستین هر 3 پیراهن طرح یکسان بر روی آستین و سرشانه هستند.


14. پرو

طراح و سازنده کیت : Umbro

پرو بعد از جام جهانی 1982 (دوران اوج بازیکن محبوب پرو تئوفیلو کوبیلاس)، اولین باری است که در رقابت های جام جهانی حاضر میشود. پرو از همان طراحی بهره می برد که در 1982 استفاده کرده بود اما اینبار این طرح توسط کمپانی مطرح آمبرو  بر روی تی شرت های خوش فرم نقش بسته ، نوار طلایی رنگ بر روی شانه نیز بسیار چشم نوازی می کند. پرو با لباس اصلی سفید رنگ و لباس دوم به رنگ قرمز در رقابت ها حاضر خواهد شد.


13. اروگوئه

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : PUMA

اروگوئه به عنوان تیمی که دو دوره قهرمان مسابقات جام جهانی شده وارد روسیه می شود. این تیم از همان پیراهن های آبی روشن با شورت سیاه به عنوان پیراهن اول و تی شرت و شورت یک دست سفید به عنوان پیراهن دوم بهره خواهد برد. البته طرح خورشید که نماد اصلی این کشور است بصورت محو بر روی تیشرت حک شده است.


12. انگلیس

طراح و سازنده کیت : NIKE

این دومین جام جهانی است که نایکی لباس های تیم انگلیس را تولید می کند. طراحی زیبا استفاده از طرح صلیب محو بر روی پیراهن قرمز (لباس دوم) و لباس اول سفید رنگ با طراحی ساده اما خوش فرم، کیت امثال انگلیسی ها در جام جهانی است. 


11. ژاپنبهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

وقتی صحبت از مد و فشن می شود، ژاپنی ها حرف های زیادی برای گفتن دارند! امسال نیز این تیم با دو لباس بسیار زیبا راهی روسیه شده است. لباس اول این تیم دارای راه راه های آبی کمرنگ و مشکی به سبک زره ی سامورایی های ژاپن است! استفاده از پرچم ژاپن بالای آرم JFL نیز از جزئیات جالب طراحی این لباس است. لباس دوم این تیم هم سفید است که طراحی متفاوتی دارد، با این حال هردو لباس بسیار زیبا هستند. 

نکته مورد توجه انتشار عکس هایی از لباس تیم ملی ژاپن با شماره هایی که از تصاویر کوچک انیمه محبوب کاپیتان سوباسا (فوتبالیست ها) تشکیل شده، می باشد. که اگر این موضوع صحت داشته باشد. این پیراهن تبدیل به یکی از جذاب ترین پیراهن های تمام ادوار جام جهانی خواهد شد.


10. کلمبیابهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

کلمبیا از پیراهن زرد رنگ به عنوان پیراهن اول و آبی رنگ به عنوان پیراهن دوم استفاده خواهد کرد، که هر دو دارای طرحی متفاوت از یکدیگر هستند. لباس زرد رنگ الهام گرفته از لباس این تیم در جام جهانی 90 ایتالیا است که در آن دوران بر تن کارلوس والدراما بود.


9. آلمان

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

آلمان به عنوان قهرمان دوره قبل و مدافع جام با لباس هایی به سبک جام جهانی 90 ایتالیا در روسیه حاضر شده است. تنها تفاوت عدم استفاده از رنگ پرچم در طرح زیک زاک جلوی پیراهن است که آلمان امثال ترجیح داده از رنگ خاکستری بهره ببرد. لباس دوم نیز سبز رنگ است و دارای الگوی طراحی متفاوت است. برچسب طلایی قهرمان جام نیز وسط سینه نصب شده است.


8. پرتغال

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

همانند تیم ملی انگلیس که شماره ها زیر لوگو نایکی حک شده، نایکی برای پرتغالی ها از همین الگو پیروی کرده است. جدا از این رنگ زیبای لباس تیم ملی پرتغال همیشه جذاب بوده است. پیراهن اول این تیم زرشکی است و شماره ها به رنگ طلایی بر روی آن هک شده است که با شورتی به همین رنگ ست شده است. لباس دوم سفید است و دارای طرح نقطه نقطه است. گرچه بد نبود پرتغال برای هر دو پیراهن از شورت سبز استفاده می کرد.


8. کرواسی

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

تیم های بسیار کمی دارای طراحی خاص همانند کرواسی بر روی پیراهن های خود هستند. این الگوی شطرنجی از پرچم آنها نشات میگرد. آنها در جام جهانی 1998 فرانسه با کسب مقام سومی با این پیراهن های شطرنجی زیبا موفق به کسب محبوبیت زیادی شدند. کروات ها از لباس سفید/قرمز به عنوان لباس اول و سرمه ای/آبی به عنوان لباس دوم در این جام استفاده خواهند کرد. البته اگر آنها بتوانند شورت سرمه ای را با پیراهن سفید و شورت سفید را با پیراهن سورمه ای بپوشند جذابیت لباس آنها دوچندان خواهد شد.


6. اسپانیابهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

برنده جام جهانی در سال 2010، امسال با لباس هایی به سبک لباس این تیم در جام جهانی 94 در روسیه حاضر می شوند. تفاوت اصلی در طراحی امسال نسبت به سال 94 حذف شدن یقه تی شرت و کمرنگ تر شدن رنگ آبی در طراحی زیک زاک عمودی در سمت چپ پیراهن است که بیشتر شبیه بنفش است. لباس دوم اسپانیا سفید رنگ است و دارای طرح خاکستری محو است.


5. فرانسه

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

رنگ آبی تیره با الگوهای شبیه به امواج  آبی رنگ که در سراسر آستین شانه قرار دارد، این لباس را تبدیل به یکی از زیباترین لباس های جام کرده است.این پیراهن جذاب به عنوان لباس اصلی فرانسه با شورت سفید و جوراب های قرمز واقعا دلربا است .لباس دوم این تیم با رنگ سفید با الگوهای افقی آبی و قرمز غیر متمرکز این تی شرت را تبدیل به یکی از بهترین لباس های دوم مسابقات می کند.


4. آرژانتین

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas 

این آخرین جام جهانی است که مسی می تواند برای برنده شدن در آن تلاش کند! پیراهن های تیم ملی آرژانتین با راه راه های آبی روشن همیشه جذابترین لباس در میان تیم های حاضر در جام جهانی بوده است، لباس امسال نیز همین الگو را پیروی کرده است. گرچه لباس دوم این تیم دقیقا دارای همان طرحی است که لباس کلمبیا دارد با این تفاوت که لباس دوم یاران مسی مشکی است.


3. برزیل

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

رنگ زرد قناری که توسط برزیل مورد استفاده قرار می گیرد، در سراسر جهان به عنوان یکی از جذاب ترین لباس های فوتبال شناخته شده است. و نیازی به تعریف بیشتر ندارد!


2. بلژیک

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : Adidas

ممکن است شما به دیدن طرح لوزی بر روی پیراهن تیم ملی بلژیک عادت نداشته باشید. اما باید خدمت شما عرض کنم این طرح از طراحی پیراهن تیم ملی این کشور در رقابت های یورو 1986 الهام گرفته شده است، که همین طراحی باعث شده تا این تی شرت تبدیل به یکی از شیک ترین لباس های این جام شود. لباس دوم این تیم نیز دقیقا دارای طراحی یکسان با لباس دوم سوئد است با رنگی متفاوت.


1. نیجریه

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

بهترین و بدترین پیراهن های تیم های جام جهانی 2018

طراح و سازنده کیت : NIKE

چگونه می توان این ست زیبا را بهترین کیت جام معرفی نکرد ؟!!! لباسی که دقایقی پس از انتشارش با فروش میلیونی و اتمام موجودی مواجه شد !!! لباس نیجریه به تنهایی پاسخی است برای سهل انگاری عوامل تیم ملی کشور و نشان دهنده این امر که یک طراحی خوب علاوه بر فروش عالی و درآمدزایی بالا می تواند باعث محبوبیت یک کشور و ملت در میان اقوام دیگر شود.

در ادامه باید بگوییم پیراهن تیم ملی نیجریه تا کنون موفق به فروش بیش از 3 میلیون عدد درست یک هفته قبل از رقابت ها شده که این عدد با شروع رقابت ها بسیار بالاتر هم خواهد رفت.

طرح کیت امسال این تیم با الگو برداری از لباس سال 1994 طراحی شده که دارای الگویی به سبک بال عقاب است.

همچنین بخوانید :