چرا هرچه بزرگ تر می شویم زمان سریعتر می گذرد ؟ آیا این حس ما درست است ؟

آ یا شما نیز متوجه شدیده اید که زمان در مقایسه با سال های قبل سریعتر می گذرد ؟

اگر جواب شما بله است و دوست دارید بدانید چرا زمان سریعتر می گذرد .ما دلیل آن را برای شما براساس تحقیقات  Bright Side در این مطلب آورده ایم.

زمانی که شما 1 ساله هستید ،یک سال 100% زندگی شماست .

اما زمانی که شما 50 ساله می شوید ،یک سال 1/50 زندگی شماست.

این جدول زمانی نشان می دهد که درک ما از گذشت زمان بیشتر و بیشتر می شود و زمان سریعتر می گذرد.و همچنین مقایسه ی سال گذشته با زمان حال را .

زمانی که شما 50 ساله باشید ، یک سال 2% از کل زندگی شماست .پول و زمان ، دو چیزی هستند که انسان ها هم ذخیره و هم خرج می کنند.و بعضی ها می گویند زمان یعنی پول .

اگر بخواهیم به زبان ساده تری توضیح دهیم :

یک کودک 10 ساله ، یک سال از زندگی خود را  مانند 1/10  از زندگی خودش حس می کند و یک فرد 50 ساله ، زندگی خود را مانند 1/50  از کل زندگی اش حس می کند.در همین حال “تمام زندگی” مفهوم یک مقدار ثابت است.وقتی نوزادی یک ماهه است ، یک هفته مانند 1/4 از زندگی اوست.برای یک نوجوان 14 ساله ، یک سال از زندگی او به مقدار  7%  از کل زندگی اوست واین مانند یک شکاف بزرگ به نظر می رسد.زمانی که شما 30 ساله هستید ، یک هفته بخش کوچکی از زندگی شماست.و دقیقا برای همین است که با افزایش سن ، زمان سریعتر می گذرد.

وقتی که شما 90 ساله هستید ، یک سال از زندگی شما به اندازه  1.01 % از کل زندگی شماست. پس اگر فکر می کنید که هر سال زندگی شما سریعتر از سال قبل می گذرد کاملا حق با شماست و شما حق دارید اینطور احساسی داشته باشید!!!

در ادامه بخوانید : با اشتباهات رایج کارآفرینان جوان آشنا شوید !!!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *