پربازدیدترین ها
روانشناسی, موسیقی

چرا بزرگترها از آهنگ‌های جدید بدشان می‌آید؟ 

;

چرا بزرگترها از آهنگ‌های جدید بدشان می‌آید؟

تفاوت در سلیقه موسیقایی نسل‌های مختلف خیلی آشکار و واضح است. اغلب نوجوانان و جوانان به خاطر این اختلاف‌سلیقه جمله‌هایی شبیه “اینا چیه گوش میدی” می‌شنوند.

اغلب والدین و افراد بزرگ‌تر اعتقاد دارند که بهترین موسیقی‌ها در زمان آن‌ها ساخته‌شده و بعد از آن دیگر موسیقی خوب ساخته نمی‌شود. حالا چرا این اتفاق برای همه اتفاق می‌افتد؟


همچنین بخوانید: 73% درصد از آهنگسازان مستقل از بیماری های روانی رنج می برند !


چرا بزرگترها از آهنگ های جدید بدشان می‌آید

اما واقعا چرا بزرگترها از آهنگ‌های جدید بدشان می‌آید؟

اول‌ازهمه باید بدانید که سلیقه موسیقایی هر فرد بین 14 تا 20 سالگی شکل می‌گیرد و امکان تغییرات گسترده بعد از 20 سالگی بسیار کمتر است. در ادامه نیز بعد از 32 سالگی کمتر شخصی موسیقی و ترانه جدید گوش میده و اغلب افراد سعی می‌کنند تا یک پلی لیست از موسیقی‌ها و ترانه‌های محبوبشان در دوران نوجوانی و جوانی را درست کنند و بیشتر به آن گوش کنند.

برای این پدیده یک دلیل بیولوژیکی هم وجود دارد. تحقیقات پژوهشگران نشان داده که در سنین بالا مغز نمی‌تواند به‌خوبی بین ریتم‌ها تفاوت قائل شود. برای همین اغلب افراد میانسال فکر می‌کنند که همه موسیقی‌های جدید، یکسان هستند.

دلیل دیگری هم که وجود دارد یکی از قوانین روانشناسی است. این قانون به اثر محیط بر علایق ما مربوط هست. به‌طور خلاصه این قانون میگه که هر چه قدر در معرض یک‌چیزی قرار بگیریم به سمت آن متمایل می‌شویم. این موضوع در مورد افراد و ترانه‌ها نیز صادق هست.


همچنین بخوانید:

معرفی سایت‌های آموزش موسیقی ؛ چگونه در قرنطینه به صورت رایگان موسیقی بیاموزیم؟

چگونه موسیقی مطابق سلیقه خودمان را کشف کنیم؟

بررسی آلبوم ‌های تاثیرگذار در موسیقی جز که باید آن ها را بشنوید!


افراد بالای 30 سال وقت کمی دارند و نمی‌توانند در اینترنت ترانه‌های جدید دانلود کنند. موضوع بالا می‌تواند یکی از دلایل متمایل شدن افراد میانسال به درست کردن پلی لیست اختصاصی باشد. محتویات این پلی لیست به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً اگر یک ترانه در دوران نوجوانی باعث ایجاد حس خاصی شده باشد یا خاطره در خودش داشته باشد هر فرد سعی می‌کند اول این ترانه‌ها را در لیست قرار دهد.

پس باید بدانید که هیچ مشکلی در بزرگ‌تر و پدر و مادر شما وجود ندارد و این یک چرخه طبیعی هست که برای عموم مردم اتفاق می‌افتد.

مطالب مرتبط

 
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات