18 دلیل برای اینکه چرا مادران از بچه هایشان متنفرند !!!
روانشناسی

18 دلیل برای اینکه چرا مادران از بچه هایشان متنفرند !!! 

حتما دلیل آوردن برای اینکه چرا مادران از بچه هایشان متنفرند به نظرتان عجیب است. مگر میشود که مادری از کودک خودش نفرت داشته باشد یا به او احساس بدی داشته باشد؟ بله، مادر ها گاهی احساس بدی نسبت به فرزندشان پیدا می کنند و بخاطر آن احساس خود را سرزنش می کنند. در نتیجه این احساس بد را سرکوب می کنند زیرا باعث احساس شرم و گناه در آنها می شود. 

روانکاو انگلیسی “دونالد وینی کات” که توجه زیادی به تحول کودک داشت، 18 دلیل برای اینکه چرا مادران از بچه هایشان متنفرند را ارائه داده است تا والدین کمی برای احساس بدی که نسبت به کودکشان در آنها شکل گرفته است به خود حق بدهند و بدانند که آنها والدینی به اندازه ی کافی خوب  هستند.

1. مادر بودن قایم موشک بازی نیست!

کودک همیشه با مادر است و همیشه هم با او خواهد ماند. به عبارت دیگر شما به عنوان خاله، عمه، دایی یا عمو مدتی را کودک می گذرانید و بعد به دنبال کار و زندگی خود می روید. اما این مادر است که همیشه با کودک خواهد ماند و باید همیشه پاسخگوی نیازها و بدخلقی های کودک باشد. مادر نمی تواند هر زمان که از کودکش خسته شد او را کنار بگذارد و این موضوع به طور ناخودآگاه باعث خشم مادر از کودکش خواهد شد.


همچنین بخوانید:۳ ترفند موثر برای افزایش الگوبرداری کودکان از والدین شان


2. کودک با اجی مجی و جادو تولید نشده است!

مادر برای تولد یک کودک سختی ها و دردهای زیادی را متحمل می شود و شکل بدنش به طور کلی تغییر می کند. از طرفی ممکن است حتی بعد از زایمان هورمون ها و سیستم بدنی مادر بهم بریزد. این سختی ها را فقط و فقط مادر می کشد بدون اینکه پدر و یا بقیه نزدیکان چیزی از آن فهمیده باشند.

3. کودک می تواند باعث مرگ مادرش بشود!

کودک در چه در دوران حاملگی چه در زمان زایمان می تواند باعث مرگ مادرش شود.

4. حریم خصوصی مادر را کاملا از بین می برد!

یک مادر مخصوصا در سالهای اولیه به سختی می تواند کارهای مورد علاقه و تمایلاتش را مثل گذشته پی گیری کند. به سختی می تواند به تنهایی جایی برود و به طور کلی ممکن است زندگی برای خودش را فراموش کند. از طرفی اگر بخواهد کمی برای خود زندگی کند ممکن است دچار احساس گناه شود که مادر خوبی برای کودکش نیست!


همچنین بخوانید:پیشنهادهای دکوراسیون برای اتاق کودک


5. بعضی از مادر ها برای تسکین مادرخودشان بچه دار می شوند!

بعضی از زن ها حس می کنند که باید برای تسکین مادر خودشان و یا کامل کردن زندگی او برایش نوه بیاورند اما بعضی از زن ها به طور مستقیم تحت فشار بچه دار شدن از طرف والدین خود یا والدین همسر قرار دارند. در واقع عدم رضایت و ترجیح شخصی برای بچه دار شدن باعث می شود که نسبت به کودک خود احساس خوبی نداشته باشند.

6.  مادر در بستن نطفه ی کودک تنها نبوده است!

پدر هم در بستن نطفه ی کودک دخیل بوده است و معمولا سختی ها و وظایف مادر را ندارد، اما به یک اندازه مدعی است.

7. کودک با شیر خوردن مادر را اذیت می کند!

کودک هنگام شیر خوردن سینه ی مادر را گاز می گیرد و مادر مجبور است که واکنش بدی نشان ندهد.

8. کودک به مادر به چشم ابزار نگاه می کند!

کودک مادر را ابزار ارضای نیازهای خود می داند، به عبارت دیگر مادر مثل برده ی بی جیره ای است که در برابر خدماتی که عرضه می کند هیچ سودی دریافت نمی کند.


همچنین بخوانید:۱۰ پیشنهاد مسافرتی برای خانواده های دارای کودک !


9. مادر مجبور است به همه ی وجود کودک عشق بورزد!

مادر مجبور است حتی به مدفوع کودک واکنش بدی نشان ندهد و به همه ی وجود کودک عشق بورزد. این امر نه تنها در کودکی که کودک مدفوع خود را نمی شناسد وجود دارد بلکه در بزرگسالی هم کم و بیش وجود دارد.

10. کودک مادر را گاز می گیرد یا می زند!

بعضی از کودکان مادرشان را گاز می گیرند و یا او را می زنند که همیشه اطرافیان این رفتار را ناشی از علاقه ی کودک به مادرش تلاقی می کنند.

11. کودک احساسات بد خود را ابراز می کند در حالیکه مادر حق اینکار را ندارد!

کودک به راحتی احساس سرخوردگی خود را نسبت به مادرش ابراز می کند و خیلی کمتر امکان دارد که با واکنش بدی مواجه شوند، اما اگر مادر احساس بد خود نسبت به کودکش را ابراز کند از طرف همه مورد سرزنش قرار می گیرد.

12. عشق کودک به مادر در واقع عشق به شکمش است!

کودک مخصوصا در دوران نوزادی فقط در زمان گرسنگی به مادرش عشق می ورزد، و همین که سیر بشود دیگر به مادرش توجهی نمی کند.


همچنین بخوانید:دیابت بارداری با ریسک ابتلا به اوتیسم در کودکان مرتبط است!


13.  کودک باید سلطه داشته باشد!

مادر باید همیشه از در برابر اتفاقات از کودک محافظت کند و زندگی باید سرعت رشد کودک را مشخص کند و مادر با آن هماهنگ شود.

14. کودک درکی از رنجی که به مادر وارد می کند ندارد!

کودک متوجه فداکاری های مادر نیست و نمی تواند بفهمد که چه رنجی را به مادرش وارد می کند و کارهایی که مادر برایش انجام می دهد بسیار ساده می انگارد.

15. کودک بسیار ایرادگیر است!

کودک طوری غذای مادر را با غر و ناراحتی پس می زند که مادر به خوب بودن غذا شک می کند ولی همان غذا را از دست اطرافیان با لذت می خورد و این باعث خشم مادر می شود.


همچنین بخوانید:چرا اولین کفش کودک شما مهم است ؟


16. هیچکس از اذیت و آزارهای کودک اطلاعی ندارد!

تصور کنید کودک کل روز مادر را از شیطانی های خود عاصی می کند و شب که به مهمانی یا بیرون می روند همه کودک را آرام می بینند و می گویند چه بچه ی ناز و یا نمکی!

17. مادر در صورت کمی بی توجهی تا آخر عمر سرخورده خواهد بود!

مهم نیست که مادر چه خدماتی به کودک عرضه می کند، در صورت کمی کم کاری در یک زمینه، کودک همیشه او را سرزنش خواهد کرد و مادرش را عامل کمبودها و اتفاقات بد زندگی اش خواهد دانست.

18. تحریک های کودک مادر را کلافه می کند!

کودک به میزان زیادی مادرش را تحریک می کند (حتی به لحاظ جنسی) ولی مادرش حق ندارد از او عصبانی شود و یا از او بهره ی جنسی ببرد.

در ادامه بخوانید:

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *