چگونه کدهای QR را با آیفون یا آیپد اسکن کنیم؟
علم و فناوری

چگونه کدهای QR را با آیفون یا آیپد اسکن کنیم؟ 

اگر بدانید که باید دقیقا چه کاری انجام دهید، چگونگی اسکن QR Code در آیفون ، آیپد و دیگر دستگاه‌های iOS راحت خواهد بود. در حالی که کدهای QR دقیقا همان‌طور که مردم فکر می‌کردند محبوبیت زیادی پیدا نکردند اما تعداد معدودی از فروشگاه‌ها، وب سایت‌ها و مکان‌ها از این کدها به عنوان راهی برای برقراری ارتباط یا ذخیره اطلاعات استفاده می‌کنند. اسکن کدهای QR در iPhone یا iPad بسیار ساده است، زیرا اپل یک خواننده کد QR را درست در دوربین خود قرار داده، بنابراین اگر نیاز به اسکن چیزی دارید، یک فرایند ساده را باید طی کنید.

اما درست مانند دیگر اپلیکیشن‌ها و مسخره‌بازی‌های تکنولوژی ممکن است بازی در بیاورد. به همین دلیل ما در این راهنمای ساده نحوه اسکن کد QR با آیفون را توضیح می‌دهیم. 


پیش از مطالعه این مطلب بخوانید »


چگونگی اسکن QR Code در آیفون : خلاصه مطلب

  1. دوربین را در iPhone یا iPad خود باز کنید.
  2. دوربین را طوری نگه دارید تا کد QR به وضوح قابل مشاهده باشد.
  3. دستگاه شما کد را به رسمیت می‌شناسد و یک اعلان به شما می‌دهد.
  4. روی اعلان ضربه بزنید تا به مقصد کد QR منتقل شوید.

نحوه اسکن کیو آر کد در iOS 

اسکن کیو آر کد با آیفون

ابتدا برنامه دوربین را در iPhone یا iPad خود باز کنید. دوربین معمولاً در صفحه اصلی، در گوشه سمت راست پایین دستگاه مشاهده می‌شود. اگرچه در iPadها در صفحه اول است. اکنون، دوربین دستگاه را رو به کد QR نگه دارید. نیازی به ضربه زدن به دکمه شاتر نیست، دستگاه iOS شما به طور خودکار کد QR را تشخیص می‌دهد و یک اعلان روی صفحه به شما ارائه می‌دهد. (اطمینان حاصل کنید که سیگنال دارید یا به Wi-Fi متصل هستید، در غیر این صورت کار نخواهد کرد.)

روی اعلان برای رسیدن به مقصد کد QR ضربه بزنید. این مقصد می‌تواند یک وب سایت، برنامه یا ویژگی تلفن شما باشد. با این پروسه به راحتی کد کیو آر را با موفقیت اسکن کرده‌اید.

برنامه کیف پول (Wallet app) می‌تواند کدهای QR را در iPhone و iPad اسکن کند

اسکن qr code

یک خواننده QR داخلی نیز در برنامه Wallet در iPhone و iPod وجود دارد. برای دسترسی به اسکنر، برنامه را باز کنید، روی دکمه plus (+) در بالای قسمت “Passes” کلیک کنید. سپس روی Scan Code کلیک کنید تا یک Pass اضافه شود.

از اینجا می‌توانید کدهای QR را برای کوپن‌ها، گذرگاه‌های شبانه روزی، بلیط‌ها و کارت‌ها اسکن کنید. اما فقط برای کدهای QR ای که به عنوان “passes” در برنامه در نظر گرفته شده باشند. اگر سعی کنید کد QR دیگری را اسکن کنید، یک پیام خطا دریافت خواهید کرد.

اگر هیچ یک از دو روش فوق را دوست ندارید، می‌توانید به App Store بروید و در آن‌جا انتخاب‌های زیادی از برنامه‌های رایگان خواندن کد QR پیدا خواهید کرد. مانند اپلیکیشن QR Reader for iPhone.

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر نظری دارید خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها برای‌مان بنویسید. 

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *