پربازدیدترین ها
سلامت

کودکان هم کرونا می گیرند، فقط خیلی بیمار نمی شوند! 

  1. کودکان هم کرونا میگیرند!!!

شما هم در منزل خود کودک دارید و به شدت نگرانید؟؟ شنیده اید که کودکان کرونا نمیگیرند؟؟؟ کودکان کرونا میگیرند! بله، درست شنیده اید. کودکان کرونا میگیرند! اما…

اگر می خواهید در مورد کرونا و نشانه های آن در کودکان و شدت این بیماری در دلبندانتان بیشتر بدانید با ما همراه باشید!!!کووید 19 ، ویروسی جدید!!!

شیوع ویروس های جدید همواره موجب سردرگمی بشر شده است. این ویروس ها از کجا آمدند؟ چطور شیوع پیدا کردند؟ چقدر خطرناکند؟ همه ی ما می خواهیم هز چه زودتر جواب این سوال ها را دریافت کنیم!!!

حالا ده هفته از شیوع کرونا گذشته و بشر به اندازه کافی در این مورد اطلاعات دارد تا جاهای خالی ذهنش را پر کند!!!

محققان معتقدند این بیماری از طریق پرتابه های ناشی از سرفه کردن منتقل می شود! اطلاعات در دسترس حاکی از آنند که هر فرد مبتلا می تواند 2.2 نفر دیگر را آلوده کند!

درصد مرگ و میر در این بیماری 3.4 است. البته این درصد شاید کمی هم بزرگبینی باشد چرا که بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری علائم کمی دارند ، اصلا نمی دانند بیمارند و به راحتی درمان می شوند و نامشان هم در آمار وارد نمی شود!

اما پس از گذشت هفته های متوالی هنوز یک سوال برای ما مبهم مانده است: پس کودکان چه می شوند؟؟؟

کودکان مبتلا به کرونا

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی بیش از 7000 بیمار کرونا مثبت ، کودکان زیر 10 سال کمتر از 1% امکان ابتلا به این بیماری را دارند!!!

در این 1023 نفری که بر اثر این بیماری جان باختند حتی یک کودک هم نبوده است! نمیدانیم علت چیست و محققان در تلاش برای پاسخ گویی به این سوال هستند!

کرونا ویروس چیست؟

عجیب تر از آن چیزی است که بشر تا به حال با آن مواجه شده است! نمودار مرگ و میر بر اثر ویروس های قبلی آنفولانزا مانند حرف «یو» انگلیسی است.

این یعنی بیشتر قربانیان افراد میانسال هستند؛ افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، سیستم ایمنی شان تازه در حال کامل شدن است و افرادی که سیستم ایمنی شان به علت کهولت سن کارایی سابق را ندارد.

ویروس های خانواده کرونا همگی این خصوصیات را داشتند. البته کووید 19 را فاکتور بگیرید!!!!!

حالا ، بر اساس تحقیقاتی که به تازگی انجام شده ، محققان به این نتیجه رسیده اند که در واقع کودکان کرونا میگیرند اما بسیار سبک است و مانند یک سرما خوردگی درمان می شود . به همین علت است که در لیست ثبت شده ی بیماران کمتر کودکی را میبینیم!

جاستین لسلر ، متخصص عفونی ، به تازگی فرصتی پیدا کرد تا بر روی گروه های مختلفی که کرونا میگیرند کار کند!

در تاریخ 8 ژانویه اولین بیمار مبتلا به کووید 19 شناسایی شد. پس از آن تمام مسافران استان هوبی را بررسی کردند.

در طول هفته های آینده 391 نفر مبتلا به این ویروس شناسایی شدند! 1286 نفر از نزدیکان این افراد هم مورد بررسی قرار گرفتند تا وجود علائم در آنها چک شود!

در نهایت مشخص شد که کودکان زیر 9 سال هم مانند سایر گروه های سنی در معرض ابتلا به این ویروس هستند.

در واقع 7 تا 8 % کودکان در معرض این بیماری کرونا گرفته بودند. اما ، علائمشان مانند سایر گروه های سنی شدید نبود! در واقع بسیاری از کودکان مبتلا اصلا علائمی نداشتند!

اطلاعات این تحقیقات توضیحی در مورد علت شدید نبودن این بیماری ارائه نمی دهد! اما گر به عقب برگردیم و تحقیقات مربوط به سارس را بررسی کنیم شاید به نتایجی برسیم!

کودکان کرونا میگیرند!

سارس

سارس هم مانند مرس کودکان را خیلی اذیت نمی کرد! در سال 2003 774 نفر مردند و در این میان حتی یک نفر زیر 24 سال دیده نمی شود!!! چه برسد به کودکان!

در موارد بسیار شدید سارس، فرد تب دارد و سرفه میکندو پس از گدشت یک هفته علائم به خودی خود کم می شوند. البته این تنها نیمه ی راه است.

با کم شدن علائم ، بیمار وارد فاز دوم بیماری می شود و این فاز دوم است که موجب مرگ می شود!!! جالب این جاست که در فاز دوم این بیماری ، ویروسی در کار نیست.

سیستم ایمنی خود فرد در اثر اختلالات ناشی از ویروس به بدن حمله میکند و علائم شدید مانند پنومونی، تنگی نفس و آسیب به ریه ها دیده می شود!!!سایتوکین ، عامل مرگ در سارس و شاید هم مرس!!!

در واقع در بدن این افراد مولکول هایی به نام سایتوکین ترشح می شود! سایتوکین ها مسئول مبارزه با بیماری هستند! مشکل اینجاست که در بدن برخی افراد سایتوکین بیش از حد ترشح شده و در اثر همین اختلال فرد میمیرد!

کووید 19 هم تا حدی شبیه به سارس است! به همین دلیل تصور می شود کاهش ترشح سایتوکین ها و کنترل ترشح این مولکول ها با استفاده از تزریق استروئید به بیماران کمک کند! البته این آزمایش بر روی چند بیمار چینی انجام شد و در نهایت درمان صورت نگرفت!

ریه های سالم شما را نجات خواهند داد!!!

در تحقیقاتی که بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شد ، به این نتیجه دست یافتیم که هر چقدر موش ها پیر تر باشند ضایعات ریوی بیشتر خواهند بود! علت هم اینجاست که ریه های پیر تر در طول زمان و بر اثر هر بار سرما خوردگی ساده آسیب می بینند!

آلودگی و دود موجود در فضا هم به ریه ها آسیب می زند! این جاست که مرس وارد می شود و به ریه های حساس تر و پیر تر فشار بیشتری وارد میکند و در نهایت مرگ!!!!

ریه های سالم کودکان تضمین سلامت است!!!

تحقیقات بیشتری نیاز است .اما تصور می شد که ریه های سالم کودکان مکان مناسب برای فرود موفق ویروس را فراهم نمی کند!!!

همین هم عاملی می شود برای سبک بودن این بیماری در کودکان! البته هنوز اطلاعاتی در مورد کودکانی که آسم دارند یا سابقه سایر بیماری های تنفسی در دست نیست!!!

کودکان پادتن های بروز تری دارند!!!

البته سناریوی دیگری هم وجود دارد!!! کودکان به جدید ترین نوع از بیماری های تنفسی مبتلا می شوند و بدنشان برای تولید پادتن ها آماده تر و بروز تر است!

بدن افراد مسن در پاسخ به بیماری ها و تولید پادتن مناسب کارایی کمتری دارد!

وقتی کودکی بیمار می شود پادتن مناسب برای مقابله با بیماری ترشح می شود و از آنجایی که بیماری های جدید تقریبا مشابه هم هستند بدن کودکان برای مقابله با این بیماری ها پادتن های کارا تری دارد!

البته این تنها یک فرضیه است و تحقیقات لازم بر روی آن انجام نگرفته!!!

کودکان، ناقلین پنهان بیماری !!!

شاید سال ها تحقیق لازم باشد تا بفهمیم چرا کورکان در برابر این بیماری مقاومند .

اما این را هم در نظر بگیرید که کودکان با نداشتن علائم و مبتلا بودن در واقع عاملین اصلی انتقال هستند. چون نشانه ها ی بیماری را در خود ندارند ، شناسایی نمی شوند .

اما در جامعه به عنوان ناقل گردش می کنند و همین هم موجبات گسترش این بیماری را فراهم میکند!

شاید بسته شدن مدرسه ها کمک شایانی باشد برای کنترل این بیماری!!!

کودکان خود را در منزل نگه دارید تا هم از آنها محافظت کرده باشید هم از سایرین!!! کنترل این بیماری در دست های خود ماست!!!

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات